Skocz do zawartości

Nowości modelowe na sezon 2023


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaczęło się. Producenci pokazują pierwsze tegoroczne premiery. 

Z ciekawostek z ostatnich dni

Knaus Azur który modelowo stoi wyżej niż Sudwind, ale jest robiony na podwoziu Knota

Knaus-Tabbert-Groep-2023-950x700.jpg

Więcej do podpatrzenia:

 

Fendt tak jak podejrzewałem, uśmiercił Saphira, odświeżył przednią i tylną ścianę (wcześniej lift miał tylko Diament) i zaprezentował linie Apero. Doszły nowe boczne malowania. 

 

 

Po premierach jest też już Adria, ale jeszcze się nie dogrzebałem co ciekawego poczynili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Po premierach jest też już Adria, ale jeszcze się nie dogrzebałem co ciekawego poczynili. 

 

 

Mi wychodzi, że Adria powinna zaprezentować nową Altee, bo obecna ma już z dobre 10 lat. Była Astella, Adora i Alpina. Więc wychodzi, że najstarszym obecnie modelem jest właśnie Altea.

 

Edit. Wygląda, że jest coś na rzeczy:

https://www.kampeerzaken.nl/adria-altea-wordt-volledig-vernieuwd/

 

Kolejna linia u Adrii wykonana w całości z kompozytu. W takim razie tylko Aviva jest z alu.

 

Taki Fendt to lekki lifting w porównaniu do Azura czy nawet tej Altei

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomii napisał:

Fendt tak jak podejrzewałem, uśmiercił Saphira

Uśmiercił, albo - podobnie jak Knaus, który schował Azura do segregatora na kilka lat :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowinki to szczyt designersko-technologiczny, nie śmiem nawet czegokolwiek komentować ale... 

Jest jeszcze gust. Mój gust i wg mojego gustu, aktualne tylne lampy w kamperach i przyczepach Knaus, kojarzą mi się z szerszeniem czy jakimś wkurzonym chińskim ninja-pokemonem, mimo że świecą w technologii LED.

Natomiast Adria poszła w prostą geometrię i te tylne lampy wkomponowane jednolicie, kojarzą mi się z odwagą i pewnością siebie.

I nie wykluczam, by odświeżyć tył mojego kampera, może kupię tylny zderzak wraz z lampami tylko dla swej satysfakcji bo podoba mi się bardzo.

knaus-adria.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał:

Mnie się podobają szerokie drzwi :)

Takie szerokie drzwi są chociażby u @Tomii w jego Sudwindzie 580. Fajna sprawa. 

8 godzin temu, filipert napisał:

Niestety wnętrze jest tak zimne, że z trudem bym się odnalazł.

Mi się ogólnie ten Azur nie podoba. Z zewnątrz wygląda dziwnie, ale jeszcze do zaakceptowania. Natomiast wnętrze to dla mnie całkowite nieporozumienie. Bardzo dużo się dzieje, dużo wzorów, linii, jakiś elementów ozdobnych. No i kolorystycznie zbyt ciemno i przytłaczająco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Socale napisał:

Wszystkie nowinki to szczyt designersko-technologiczny, nie śmiem nawet czegokolwiek komentować ale... 

Jest jeszcze gust. Mój gust i wg mojego gustu, aktualne tylne lampy w kamperach i przyczepach Knaus, kojarzą mi się z szerszeniem czy jakimś wkurzonym chińskim ninja-pokemonem, mimo że świecą w technologii LED.

Natomiast Adria poszła w prostą geometrię i te tylne lampy wkomponowane jednolicie, kojarzą mi się z odwagą i pewnością siebie.

I nie wykluczam, by odświeżyć tył mojego kampera, może kupię tylny zderzak wraz z lampami tylko dla swej satysfakcji bo podoba mi się bardzo.

knaus-adria.jpg

@Socale to jak już porównujesz, knaus do ninja pokemon to adria to jest brock z pokemonów ?

 

538856EF-5D39-445C-A597-F1A5ADB824BC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cathay napisał:

Kiedy się w końcu doczekamy budek w pełnej gamie kolorystycznej? Dlaczego nikt pierwszy tego nie zaoferuje?

Skala produkcji. W tamtym roku można było zamówić Knausa Sudwinda w srebrnym lub białym kolorze ścian bocznych (bez żadnej dopłaty) Przy srebrnym kolorze, ramki klap i kratki lodówki były w kolorze grafitowym, a listwa obrysowa była w kolorze czarnym. Czymś co jednak psuło efekt w wariancie srebrnych ścian, było pozostawienie przedniej i tylnej ściany białej. Dyfuzory "tylnego zderzaka" i bakisty które były białe zachodzą w rogach na srebrną ścianę i sprawiają wrażenie jakby te części nie były od kompletu. 

Wracając jednak do zagadnienia kolorów - w fabrykach przyczep się nic nie maluję/lakieruje. Blacha alu przyjeżdża w rolce już pomalowana. Reszta elementów zamawiana jest też u producenta w konkretnym kolorze. Do konfiguratora powoli trafiają różne (zazwyczaj dwie) wersję kolorystyczne. Jak szukałem przyczepy dla siebię to na pewno taką możliwość poza Sudwind em dawał Dethleffs (chyba już od Nomad). Kwestia jest logistyki i zorganizowania tego, ale pytanie na ile producenci kratek, klap i innych klameczek są w stanie produkować różne kolory. 

W sumie dużo łatwiej było by dać możliwość klientowi różnego wzoru oklejenia - a też się tego nie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
13 minut temu, Ciornyj napisał:

Przesyłam świeże zdjęcia z Dusseldorfu. 

Adria Altea z tylnymi światłami LED i już bez rybiej łuski. 

I jeszcze coś nieco egzotycznego z Adrii.

Super Sonic na podwoziu Mercedesa.

Dziękujemy i prosimy o więcej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ciornyj napisał:

z Dusseldorfu

Mnie ciekawi, czy mają oferty dedykowane dla osób poruszających się na wózkach?

Jakby coś wpadło Ci w oko, to poproszę o sygnał, może za rok się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adria Twin po raz pierwszy na podwoziu MAN.
IMG_20220826_170538.thumb.jpg.a82129269f9a9cb57d08a9fc8c2c43a5.jpg
IMG_20220826_170601.thumb.jpg.65a0bf46b35408f0782874cd9fa9297b.jpg
IMG_20220826_170607.thumb.jpg.af5fc9e00e72b684ef9c16e9f99c7198.jpg
Adria mocno weszła we współpracę właśnie z Manem i Mercedesem.

Altea to też krok na przód. Wg to teraz bezpośredni konkurent dla Sudwinda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, jacek00 said:

Altea to też krok na przód. Wg to teraz bezpośredni konkurent dla Sudwinda

Listwy krawędziowe na pierwszy rzut oka ma podobne do tych co Knaus zastosował w Azurze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.