Skocz do zawartości

Uszczelnienie przodu Hobby 650 premium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stawiam pierwsze kroki z własną przyczepą, niedawno stałem się posiadaczem przyczepy Hobby 650 premium i czytając co nieco o tym sprzęcie niejako wiedziałem na co się piszę więc teraz muszę się zmierzyć z przeciekiem na łączeniu dachu z przednią ścianą ( mam nadzieję że tylko tam... ) . Sprawdzając połączenie widać już że nasi tam byli i silikony dali na wierzch, chciałbym to zrobić tak jak powinno być więc mam plan zdjąć osłony wzdłużne dachu oraz tą listwę która przykrywa łączenie wyczyścić do zera i dać nową taśmę bitumiczną, oraz uszczelniacz lub klej na rogach. Nie do końca wiem jakie materiały użyć, taśma bitumiczna pewnie może być standardowa używana przy obróbkach dekarskich?  pytanie co ma być na rogach poza taśma bo widać że jest tam klej/uszczelniacz? . Następna rzecz to pęknięcia na rogach ściany przedniej nie są wielkie ale jednak są , jedną stronę już ktoś doszczelniał ale widać że powoli puszcza więc może spróbować to zespawać tylko czy nie pęknie obok? 

IMG_20220706_190351.jpg

IMG_20220706_190621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję coś zdziałać po swojemu, jak na razie trochę rozebrałem i będę się brał za czyszczenie, otworzyłem drugi narożnik i widać że tam chyba nikt nie ingerował więc spróbuję to odtworzyć. Zdejmę listwę która idzie w poprzek przyczepy oraz kątownik który leci wzdłuż, oczyszczę wszystko i pospawam pęknięcia na przedniej ścianie, na to pójdzie taśma butylowa i listwa poprzeczna, kątownik który leci wzdłuż jest na uszczelce i chyba nie ma potrzeby niczym smarować???, w samych narożnikach wszystko było jeszcze zakryte uszczelniaczem na moje oko poliuretanowym i taki chcę zastosować. Jeśli gdzieś robię błąd proszę mnie poprawić ? to moja pierwsza przygoda.

Mam jeszcze jeden dylemat, wcześniej poprzedni właściciel wymienił jedną szybę i ta którą założył ma miejsce na klamki nie tam gdzie powinny być a że przyczepa służyła raczej stacjonarnie wpadł na pomysł żeby je przykleić na taśmę dwustronną co nie jest zbyt mocne chciałbym to jakoś poprawić i nie wiem czy warto je jakoś kleić lub szukać zaraz takiej jak ma być?

 

IMG_20220707_151209.jpg

IMG_20220707_155817.jpg

IMG_20220707_175807.jpg

IMG_20220707_205217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyczepka zrobiona, pęknięcia zespawane na to taśma butylowa, pod uszczelkę uszczelniacz butylowy z tuby, listwy i na koniec jeszcze w samych rogach sika 221 , wcześniejszy 3m którym było plan zrobić okazał się po terminie i nie był plastyczny. Wyjechać się jeszcze nie udało ale wczoraj przeszła u mnie dość mocna burza i potwierdziła szczelność ? do zobaczenia na szlaku ?

IMG_20220712_183632.jpg

IMG_20220712_183636.jpg

IMG_20220712_191002.jpg

IMG_20220712_201902.jpg

IMG_20220629_203441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U wadach już słyszałem i zakup był świadomy, całe szczęście że ta nieszczelność była w takim miejscu które zaraz pokazało że leci ( kapało ładnie na środek łóżka ? ), gorzej by było jakby gdzieś po ścianie szło . Mam nadzieję że na tym koniec, teraz przejrzałem ją z każdej strony i jak na razie innych problemów nie widzę . U poprzedniego właściciela używana była głównie stacjonarnie i wszystko wygląda ładnie więc oby służyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2022 o 08:16, Gajny napisał:

Mam jeszcze jeden dylemat, wcześniej poprzedni właściciel wymienił jedną szybę i ta którą założył ma miejsce na klamki nie tam gdzie powinny być a że przyczepa służyła raczej stacjonarnie wpadł na pomysł żeby je przykleić na taśmę dwustronną co nie jest zbyt mocne chciałbym to jakoś poprawić i nie wiem czy warto je jakoś kleić lub szukać zaraz takiej jak ma być?

Klamek raczej nie przedstawisz, ale zaczepy w ramie okna bez problemu.

 

image.jpeg.f55bcabdb201fd9a0a73cdf4639cc9f6.jpeg

Piękny zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki już zamontowane na swoich miejscach ( taśma dwustronna z pianką i wkręty samowiercące ) . Tutaj był kłopot z tym że szyby w tym modelu z zewnątrz mają taką samą wysokość ale otwory okienne są różne i miejsca na klamki były poza otworem. Co do prezencji zestawu to dziękuję bardzo za miłe słowo, mi też się ogromnie podoba ?

Edytowane przez Gajny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 17.07.2022 o 17:26, Gajny napisał:

Przyczepka zrobiona, pęknięcia zespawane na to taśma butylowa, pod uszczelkę uszczelniacz butylowy z tuby, listwy i na koniec jeszcze w samych rogach sika 221

Cześć, jak przyczepa po sezonie? Dlaczego sike 221 dałeś tylko na rogach? U mnie pojawiła się nieszczelność w miejscu klejenia laminatu do listwy aluminiowej i zastanawiam się czy ta sika 221 jako uszczelnienie się sprawdzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się odtworzyć oryginalne wykonanie, wychodząc z założenia że co za dużo to nie zdrowo. Pod listwą jest uszczelka i pod nią uszczelniacz butylowy na rogach masa tylko po to żeby woda ściekając do przodu nie myślała gdzieś w bok lecieć tylko w przód do "wgłębień-rynien" na ścianie przedniej i zakrywa koniec listwy który jest nacinany i go zabezpiecza ( tak mi się przynajmniej wydaje ) . Jedno co mogę powiedzieć to że cokolwiek byś nie robił to nakładanie jakiejś masy na wierzch starych uszczelnień to droga do nikąd. Przyczepa przeszła do końca sezonu bez kłopotu i na tą chwilę stoi pod chmurką i też żadnych zacieków nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.