Skocz do zawartości

Warunki najmu pojazdu - konsultacje/analiza


Duchu30

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Jestem nowym użytkownikiem forum, szukałem podobnego tematu - nie znalazłem. 

Poszukuje osoby która przeanalizowałaby i skonsultowałaby ze mną zapisu warunków najmu przed podpisaniem umowy.

Czytałem już że w związku z brakiem odpowiednich ubezpieczeń i kwotą tych ubezpieczeń na NAJEMCĘ przerzucana jest znaczna jak nie cała odpowiedzialność.

Nie szukam prawnika czy radcy prawnego (choć byłoby miło!) ale chociaż poszukuję "starego" wyjadacza najmu kamperów który potwierdził by że warunki są zgodne i nie ma w nich żadnych "haczyków".

 

PS. Wydaje mi się że na forum brakuje tematu odnośnie opinii na temat wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Duchu30

Jeśli Cię nie stać na konsultacje prawniczą za 2 stówy, to już na pewno nie stać Cię na wypożyczenie kampera.

W dniu 4.07.2022 o 09:09, Duchu30 napisał:

Czytałem już że w związku z brakiem odpowiednich ubezpieczeń i kwotą tych ubezpieczeń na NAJEMCĘ przerzucana jest znaczna jak nie cała odpowiedzialność.

Na pudelku to czytałeś? Co to jest brak odpowiednich ubezpieczeń?  Wymiona swojej mućki możesz ubezpieczyć, i warkocze swojej córki, a kampera na wynajem nie możesz?

Chyba że mówisz o warunkach u Ździcha z końca wsi co ma starego trupa bez ubezpieczenia i szuka łosia który mu zapłaci za remont, albo o firmie jakiś gangusów którzy sami ukradną auto które Ci wypożyczyli i Ty im za nie zapłacisz kasą albo swoim autem osobowym. Ale to są patologię, a z takimi biznesów się nie robi.

Łapy opadają :( 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 09:09, Duchu30 napisał:

 

Kwestie najmu i tak w duzej mierze reguluja przepisy ogolne. Taka umowa nie powinna zajac wiecej niz 1 kartka A4, czcionka 13 bo co tam pisac? Opublikuj umowe, to na bank zrobi sie dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cathay napisał:

@Duchu30

Jeśli Cię nie stać na konsultacje prawniczą za 2 stówy, to już na pewno nie stać Cię na wypożyczenie kampera.

Na pudelku to czytałeś? Co to jest brak odpowiednich ubezpieczeń?  Wymiona swojej mućki możesz ubezpieczyć, i warkocze swojej córki, a kampera na wynajem nie możesz?

Chyba że mówisz o warunkach u Ździcha z końca wsi co ma starego trupa bez ubezpieczenia i szuka łosia który mu zapłaci za remont, albo o firmie jakiś gangusów którzy sami ukradną auto które Ci wypożyczyli i Ty im za nie zapłacisz kasą albo swoim autem osobowym. Ale to są patologię, a z takimi biznesów się nie robi.

Łapy opadają :( 

Stać mnie i oczywiście to zrobiłem ale wolałem dopytać na forum, bo może jest tu jakiś prawnik-fan caravaningu który odpłatnie mógłby udzielić rzeczowej porady.

Czy czytałem to na pudelku? Absolutnie nie! Link do strony: https://www.motorhome.pl/jak-wynajac-kampera/

Być może źle to ująłem ale myślę że każdy wie o co chodzi ;)

Co do reszty wypowiedzi się nie odniosę, bo nie chcę zniżać się do poziomu Ździsia z końca wsi :)

 

Temat do zamknięcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.