Skocz do zawartości

CSV 402 - Knaus Sport jak rozwiązać akumulator


Kan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do znawców co zrobić aby podłączyć akumulator do przyczepy. Przyczepa zakupiona nowa 2022 niestety z przyczyn technicznych nie została wyprodukowana ta co powinna więc jest jak jest - trudno miała być instalacja pod aku niema i jest inna przyczepa.

A więc zainstalowany mam Schaudt 402 więc tylko zasilanie zewnętrzne lub z samochodu jeśli jest zapalony. Pytanie czy ktoś podłączał może w tej przyczepie do tego scv-402 dodatkowy aku lub może ktoś ma takiego Knausa z oryginalnym systemem co by można było zobaczyć jak to jest podłączone choć domyślam się iż wtedy podłączony jest inny elektroblok. Przyczepa nowa na gwarancji więc niewiem czy nie będe zmuszony zamówić taką usługę u delera ale może jest to prostsze niż mi się wydaję. Choć po przeglądnięciu schematów i kilkunastu postów z tym elektroblokiem nie jest to chyba takie proste. Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny.

Pozdrawiam 

Andrzej

IMG_3556.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumie to jako obejście systemu wyłączyć coś żeby coś działało nie koniecznie o to mi chodzi, raczej szukam rozwiązania które pozwoli wpiąć go dodatkowo w system ( nawet przez dodatkowe urządzenie ). Takie rozwiązanie dodatkowo z przełącznikiem, przełączania się pomiędzy autem a aku można potraktować raczej jako rozwiązanie chwilowe a nie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja, tak jak @jacek00, wypiąłem z energobloku zasilanie z samochodu (AHK 11 /10 oraz AHK 13/9) i wpiąłem akumulator pod AHK 13/9. Nie używam zasilania z samochodu i samo się przełącza na 230v jak podłączę się pod zewnętrzne źródło zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 4.07.2022 o 00:03, jacek00 napisał(a):
W dniu 3.07.2022 o 23:54, Kan napisał(a):
A jak rozwiązałeś sprawe ładowania akumulatora ?
 

Ładujesz ładowarka z 230V

Wrócę do sprawy. Jak podłączyć, aby ładować aku z pojazdu? Po podłączeniu akumulatora pokładowego pod AHK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PLopaPL napisał(a):

Wrócę do sprawy. Jak podłączyć, aby ładować aku z pojazdu? Po podłączeniu akumulatora pokładowego pod AHK??

Ja mam coś takiego i się sprawdza. aku w przyczepie (3).pdf Autor: @ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PLopaPL napisał(a):

Na początek musiałbym ogarnąć zasilanie w gnieździe po zapłonie. W BMW niestety tego nie ma 

na Forum jest trochę schematów jak to zrobić, np.

https://forum.karawaning.pl/applications/core/interface/file/attachment.php?id=241499&key=441e4271e96a08df9e43610fd9457124

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PLopaPL napisał(a):

Na początek musiałbym ogarnąć zasilanie w gnieździe po zapłonie. W BMW niestety tego nie ma 

Jesteś pewien? Podeślij na priv 7 ost znaków z nr nadwozia to ci to sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 10:31, Bercik77 napisał(a):

Jesteś pewien? Podeślij na priv 7 ost znaków z nr nadwozia to ci to sprawdzę. 

Wysłałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, PLopaPL napisał(a):

Wysłałem

Więc PIN 10 odpowiadający za ładowanie w G01 jest fabrycznie podłączony ( schemat w załączeniu). Napięcie na nim pojawi się prawdopodobnie po uruchomieniu samochodu a nie po włączeniu zapłonu. Niestety przekrój przewodu to 1,5 mm2 - trochę za mało jak dla mnie, że by ładować AKU - trzeba byłoby podłączyć jakiś przekaźnik z większym bezpiecznikiem aby ominąć moduł haka.

hak.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Więc PIN 10 odpowiadający za ładowanie w G01 jest fabrycznie podłączony ( schemat w załączeniu). Napięcie na nim pojawi się prawdopodobnie po uruchomieniu samochodu a nie po włączeniu zapłonu. Niestety przekrój przewodu to 1,5 mm2 - trochę za mało jak dla mnie, że by ładować AKU - trzeba byłoby podłączyć jakiś przekaźnik z większym bezpiecznikiem aby ominąć moduł haka.

hak.pdf 285.63 kB · 3 pobrania

To być może mam odłączone ładowanie w przyczepie :D. W sumie nigdy tego nie sprawdzałem. Informację o odłączonym pinie w samochodzie dostałem w "ASO"

Czy zmiana kabla to dużo zabawy?

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PLopaPL napisał(a):

Informację o odłączonym pinie w samochodzie dostałem w "ASO"

Nie ma powodów dla których ktoś miałby odłączać przewód fabrycznie podłączony przez producenta samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.