Skocz do zawartości

Rozdzielacz gazu z butli 11kg


grotaczarka

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem grilla gazowego oraz kuchenkę 2 palnikową do przedsionka. Chciałbym zapytać jak to zrobić żeby przyczepa, grill i kuchenka była na jednej butli. Zeby co chwilę nie latać i nie odkręcać na butli. Wszystko chcę puścić na jednym reduktorze. Oczywiście wszystkie urządzenia na raz nie będą działać. Co najwyzej lodowka z grillem lub kuchenką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maras napisał:

Reduktor ,który ma trzy wyjścia :

reduktor-gok-30-mbar-3-wyjscia_3644.jpg

O fajne rozwiązanie poszukam dzięki 

 

5 godzin temu, lbuster napisał:

Listwa, która ma wyjście na dwa lub więcej obwodów ;)

Masz link do takiej listwy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wpiąć się w istniejącą instalację gazową przyczepy, gdzieś na pewno jest jakiś łącznik, kolanko itd. które można zamienić na trójnik i od niego  zrobić osobne gniazdo gazu na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał:

Najlepiej wpiąć się w istniejącą instalację gazową przyczepy, gdzieś na pewno jest jakiś łącznik, kolanko itd. które można zamienić na trójnik i od niego  zrobić osobne gniazdo gazu na zewnątrz. 

I to jest to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

I na co Ci trzy wyjścia? W dodatku dwa na choinkę?

 

W dniu 30.06.2022 o 21:04, grotaczarka napisał:

Chciałbym zapytać jak to zrobić żeby przyczepa, grill i kuchenka była na jednej butli.

 

A nie lepiej sobie dokupić jakąś małą "butelkę" 2,5 - 3kg zamiast plątać metry przewodów? To chyba niezbyt bezpieczne. Poza tym jest chyba jakieś ograniczenie długości przewodu od reduktora do odbiornika. No i reduktor też ma swoją wydajność, więc za dużo i tak nie możesz rozkręcić.

U mnie czasami się robi naleśniki na zewnątrz i w planie na kiedyś też grill gazowy, ale od tego mam oddzielną mała butla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:
4 godziny temu, grotaczarka napisał:
Ja znalazlem takie coś. Ciężko to kupić. Ostatni w Polsce. I cena przystępna. 
IMG_20220708_165453.thumb.jpg.aeee351d9813d175ae09f6fec4a03e12.jpg
Screenshot_2022-07-08-17-16-42-251_com.facebook_orca.thumb.jpg.0728bc4e6175971f004548681550c106.jpg

I na co Ci trzy wyjścia? W dodatku dwa na choinkę?

Przelotowe do przyczepy a dwa pozostale to kuchenka i grill gazowy. Żeby nie łazić i nie przełączać. I tak zawsze będzie tylko jedno źródło działać. @Piotrekm13 z wygody po co brać nastepne butle. Max 3m wąż może być a to mi wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat.

Chcę zamontować zewnętrzne wyjscie gazu na szybkozłączke do grilla. Nie chcę montować złacza z klapką bo niechce robić kolejne dziury w budzie a dodatkowo na samym przodzie przy bakiscie w moim modelu jest wąska płyta i nie chcę tego elementu dziurawić dość mocno.

Chce dać trójnik poniżej reduktora i tam dodać szybkozłącze z zaworem, a wąż gazowy wkładać do bakisty przez otwory wentylacyjne bakisty (albo zwyczajnie przez bakiste jeśli nie przszkadza mi że będzie otwarta). 

Czy ktoś widział taką szybkozłączke oprócz takiego GOKa? Cena jest trochę wysoka (ok. 300zł)

 

image.png.aba78f3c5be6cbd811786db064b28d36.png

Troche tańszym rozwiązaniem byłoby połączenia zaworu i szybkozłączki osobnej czyli

image.png.5cc061f45af590484cb369345e54d79a.png

image.png.350b97c9641d1d4a0711a909a34889f1.png

 

Może macie jakieś inne pomysły?

 

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.