Skocz do zawartości

Podświetlenie tablicy niewiadów


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z kolegów wie z jakiego auta pochodzi lampa podświetlenia talblicy rejestracyjnej w niewiadówce? Zacząłem remont przyczepy i aż się prosi aby i ten element wymienić z uwagi na daleko posuniętą korozję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z kolegów wie z jakiego auta pochodzi lampa podświetlenia talblicy rejestracyjnej w niewiadówce? Zacząłem remont przyczepy i aż się prosi aby i ten element wymienić z uwagi na daleko posuniętą korozję.

 

raczej nie kupisz, sam szukałem i ... wymyśliłem coś innego

alledrogo coś powinieneś dopasować

 

tu temat podejmowany na forum niewiadówek

 

edit:

lampka pochodzi chyba z żuka blaszaka np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wygląda na to samo :ok:

warto sprawdzić rozstaw śrub i długość - jeżeli ma pasować

bo np światła tylne niewiadówki też wyglądają podobnie do żuka

a niestety są dwa rodzaje takich lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Konrad_b masz rację z tymi lampami, gdyż te od Żuka mają w środku żarówki rurkowe i nie ma lamp na dwuwłóknowe żarówki.

 

Przy okazji może ktoś z kolegów wie gdzie można kupić również przednie i tylne lampy do niewiadówki łącznie z gumowymi uszczelkami pod nie. Dziś okazało się, że one też kwalifikują się do wymiany :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Konrad_b masz rację z tymi lampami, gdyż te od Żuka mają w środku żarówki rurkowe i nie ma lamp na dwuwłóknowe żarówki.

 

przerabiałem to w swojej :ok:

i faktycznie sprawa wyszła przy stop/postój

 

Przy okazji może ktoś z kolegów wie gdzie można kupić również przednie i tylne lampy do niewiadówki łącznie z gumowymi uszczelkami pod nie. Dziś okazało się, że one też kwalifikują się do wymiany :]

allegro, serwisy niewiadowa - również wysyłkowo fabryka Niewiadów linka

ja zamówiłem u dość kumatego sprzedawcy w sklepie moto/rolniczym

płaciłem coś ok 15zł/szt. - wylko musisz dobrze wytłumaczyć :ok:

 

Możesz też zastąpić je jakąś lampą zintegrowaną

np allegro

np

md36b.jpg

teraz są one dość estetyczne i cienkie - nie odstają tak jak te stare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc. Niestety zdaje się że oryginału to ja juz nie dostanę :ok:

Dopytywałem o te oryginalne, gdyż te zespolone mają wbudowane lampy cofania i przeciwmgielne a u mnie w Niewiadówce nie ma instalacji do tych świateł i szczerze nie bardzo miałbym ochotę ją dorabiać bo w przypadku kontroli policyjnej wszystkie zamontowane światła powinny być sprawne.

 

Mam jeszcze pytanko czy doszczelnialiście jakoś miejsce przykręcenia lamp do "budy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc. Niestety zdaje się że oryginału to ja juz nie dostanę :ok:

Dopytywałem o te oryginalne, gdyż te zespolone mają wbudowane lampy cofania i przeciwmgielne a u mnie w Niewiadówce nie ma instalacji do tych świateł i szczerze nie bardzo miałbym ochotę ją dorabiać bo w przypadku kontroli policyjnej wszystkie zamontowane światła powinny być sprawne.

 

Mam jeszcze pytanko czy doszczelnialiście jakoś miejsce przykręcenia lamp do "budy"?

są dostępne oryginalne jak chcesz to zorientuję się ile dokładnie kosztują albo zaraz Ci podlinkuję

p.s. oryginalne są najlepsze, teraz są z odbłyśnikami :ok:

tu masz klosz stop/pozycja z odbłyśnikiem http://www.allegro.pl/item682788757_klosz_lampa_tyl_zuk_przyczepa_stop_niewiadow.html

a tu masz cennik Niewiadowa :

post-92741-imported-0d57beb3-f09b-46fe-834e-91251c3e962a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc. Niestety zdaje się że oryginału to ja juz nie dostanę :ok:

 

wrzucałem linka do sklepu niewiadowa

więc dostaniesz bez problemu ...

wykręć stare i popytaj w sklepach z częściami,

ktoś to produkuje, więc dobry sprzedawca powinien Ci sprowadzić

 

Mam jeszcze pytanko czy doszczelnialiście jakoś miejsce przykręcenia lamp do "budy"?

w tych oryginalnych nie potrzeba, bo podkładka gumowa ładnie dolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.