Skocz do zawartości

Przygasające światła po włączeniu lodówki


Karawaning

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w.w problem. W mojej przyczepie do zasilania 12v nie ma osobnego przewodu do zasilania lodówki. W oryginale całe zasilanie odbywa się przez pin 10 (lodówka , lampki, spłuczka, pompka itd). Jako że nie mam zasialnia na pin 10 w moim aucie zmieniłem przewód we wtyczce przyczepy z pin 10 na 9 (tak miałem w poprzedniej przyczepie). Teraz wszystko działa ale po przełączeniu lodówki  na 12v światła dosyć mocno przygasają (nawet na włączonym silniku samochodu ).

 

czy to jest normalny objaw? Jeśli nie to co można z tym zrobić?

Edytowane przez Karawaning (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka nie powinna działać na postoju z 12V, jedynie tylko w czasie jazdy .

Niestety potrzebuje dużo prądu i gdy jest podłączona na jednym zasilaniu z oświetleniem  to tak będzie .

Dlatego lodówka ma mieć całkowicie swoje osobne zasilanie  +  i osobną  masę.

Musisz uważać bo akumulator długo nie pociągnie przy włączonej lodówce na postoju.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że lodówka powinna mieć swoje całkowicie osobne zasilanie i jej zasilanie nie jest połączone z okablowaniem (instalacją ) przyczepy , i taka instalacja  dająca jej zasilanie wykonana jest ze znacznie grubszych przewodów by uniknąć właśnie tego o czym napisałeś.

Jeśli chcesz zasilać lodówkę tak jak teraz to i tak powinieneś pociągnąć od akumulatora osobne zasilanie tylko dla lodówki odpowiednią grubością kabli .

Ale i tak będzie to miało wpływ na przygaśnięcie świateł bo lodówka pobiera dużo , ale nie będzie już obciążało instalacji przyczepy. 

Poczytaj na forum, piszą o tym .

 

Edytowane przez jackvoyager (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jackvoyager napisał:

Dlatego napisałem że lodówka powinna mieć swoje całkowicie osobne zasilanie i jej zasilanie nie jest połączone z okablowaniem (instalacją ) przyczepy , i taka instalacja  dająca jej zasilanie wykonana jest ze znacznie grubszych przewodów by uniknąć właśnie tego o czym napisałeś.

Jeśli chcesz zasilać lodówkę tak jak teraz to i tak powinieneś pociągnąć od akumulatora osobne zasilanie tylko dla lodówki odpowiednią grubością kabli .

Ale i tak będzie to miało wpływ na przygaśnięcie świateł bo lodówka pobiera dużo , ale nie będzie już obciążało instalacji przyczepy. 

Poczytaj na forum, piszą o tym .

 

Dzięki.

 

czy generalnie lepiej kupić reduktor odpowiedni i jechać na gazie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karawaning napisał:

czy generalnie lepiej kupić reduktor odpowiedni i jechać na gazie 

Odpowiedni reduktor i odpowiedni wąż wysokociśnieniowy z zabezpieczeniem sbs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.