Skocz do zawartości

Słabe chłodzenie na 230v


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Mam podobnie. Trochę za dużo dla trwałości produktów, ale zakładam że tak ma być.

Po prostu przy dużych upałach trzeba oszczędzać "ciepło". Nie za często otwierać, nie przeładowywać, oraz nie wstawiać zbyt ciepłych rzeczy. Zauważyłem że jak za często kontroluje temperaturę to też przeszkadza :)

U mnie tylko z przeładowaniem zawsze problem, bo lodówka zawsze pełna, że ciężko drzwi zamknąć. I to jedzenia :D. Płyny trzymam w przenośnej lodówce ;).

Obecnie testuje lodówkę na działce dla paradoksu wczoraj do lodówki włożone 2 wody 1,5 litra o temp pokojowej. Po nocy przed włożeniem było na minusie. Po włozeniu cały dzień koło 10 - 11. pod wieczór spadło.

 

Dzisiaj dołożyłem dwa piwka Garage już schłodzone nie pokazuje więcej niż 5 stopni. Czyli wniosek taki że jak dostała browarka w upały to mnie lubi i działa jak ma. :lol::lol:

 

Mam wentylatorki z tyłu ale musze sprawdzić jak one działają bo bardzo wolno chodzą może uda się je podkręcić jakoś,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, Ventyl napisał:

Mam wentylatorki z tyłu ale musze sprawdzić jak one działają bo bardzo wolno chodzą może uda się je podkręcić jakoś,

Poczytaj, bo gdzieś ktoś testował, że nadmierne przewietrzanie tej komory może przynieść odwrotny skutek. 

Ja mam celowo dwa większe ale podłączone szeregowo, aby kręciły wolniej i ciszej. 

Używam tylko jak wyczuję ręką że tam się sauna robi za kratkami. Czyli głównie w godzinach popołudniowych przy większych temperaturach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ode mnie takie info

Temperatura zewnętrzna 23.5*C

Wnętrze lodówki 5.2*C

Wnętrze zamrażalnika - 7.6*C

Stopień chłodzenia nr4

Wentylatory: brak

Dometic RM4230, praca na 230 V

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2022 o 11:35, jacek00 napisał:

Doczytaj ofertę, jest to używka pochodząca z demontażu. Stąd niższa cena. W porównaniu do nowego nie masz pudełka, instrukcji i przede wszystkim nie masz zestawu do przyłączenia - w standardzie dostajesz przyłącza na 8 i 10 mm. No i gwarancję Trumy, mam obawy czy tutaj jeszcze ona obowiązuje. 

No ale poza tym oferta jest atrakcyjna. 

Używasz Gok czy Truma? Miałem w ręce GOK i wydają mi się że Truma lepsza bo widać kiedy zaworek jest włączony a kiedy wyłączony . Chyba ze ten egzemplarz gok był uszkodzony . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz Gok czy Truma? Miałem w ręce GOK i wydają mi się że Truma lepsza bo widać kiedy zaworek jest włączony a kiedy wyłączony . Chyba ze ten egzemplarz gok był uszkodzony . 

Używałem Goka, teraz mam Trume. Jeśli miałbym kupować to brałbym Gok bo jest tańszy i tyle.

 

Nie pamiętam jak ten dzyndzel w Goku. Ale to bez znaczenia. Jeśli nie masz gazu to i tak wciskasz zawór SBS na wężu, a jak to nic nie da to zawór w Gok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2022 o 10:18, jacek00 napisał:

Od dawna. W obecnej przyczepie mam fabrycznie zamontowany reduktor do jazdy na gazie. 

Nie zdarza się. A nawet jeśli to lodówkę mam automatyczną, która po jakimś czasie sama odpala się ponownie. Więc jeśli gaśnie to nawet o tym nie wiem.

Raczej 200 zł. GOKa DriveOne CS kupisz za 470 zł, Trumę Monocontriol CS można wyrwać 650 zł, ale przeważnie do kupienia za dużo 

 

Zapytam Cię ponieważ masz z tym doświadczenie . Czy zdarzyło Ci się ze czujnik zadziałał? W takim normalnym użytkowaniu .

dlaczego pytam. W truma widać ten wystający cycek świadczący o tym jaki jest stan czujnika natomiast z tego co widzę gok ma stała pozycje i nie ma jak sprawdzić jego stanu.

Edytowane przez Karawaning (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zapytam Cię ponieważ masz z tym doświadczenie . Czy zdarzyło Ci się ze czujnik zadziałał? W takim normalnym użytkowaniu .
dlaczego pytam. W truma widać ten wystający cycek świadczący o tym jaki jest stan czujnika natomiast z tego co widzę gok ma stała pozycje i nie ma jak sprawdzić jego stanu.
Tak, zdarza się na jakiś strasznych wertepach. Zadziałał mi zarówno GOK jak i Truma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:
29 minut temu, Karawaning napisał:
 
Zapytam Cię ponieważ masz z tym doświadczenie . Czy zdarzyło Ci się ze czujnik zadziałał? W takim normalnym użytkowaniu .
dlaczego pytam. W truma widać ten wystający cycek świadczący o tym jaki jest stan czujnika natomiast z tego co widzę gok ma stała pozycje i nie ma jak sprawdzić jego stanu.

Tak, zdarza się na jakiś strasznych wertepach. Zadziałał mi zarówno GOK jak i Truma.

To jednak trzeba sprawdzać czy lodówka działa bo w przypadku zadziałania wiadomo co bedzie . I tu jednak dobre jest to że widać w Truma ten żółty cycek . A czy w gok on nie wyskakuje lub pozostaje wciśnięty pod ciśnieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tofel napisał:

Witam.

To ode mnie takie info

Temperatura zewnętrzna 23.5*C

Wnętrze lodówki 5.2*C

Wnętrze zamrażalnika - 7.6*C

Stopień chłodzenia nr4

Wentylatory: brak

Dometic RM4230, praca na 230 V

Pozdrawiam 

 

 

U mnie zamrażalka przy wczorajszym 37 na dworze miała -13, a lodówka około 10 na plus :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ventyl napisał:

U mnie zamrażalka przy wczorajszym 37 na dworze miała -13, a lodówka około 10 na plus :(

U mnie wczoraj tak samo, jednak piwko w środku zimniutkie.

Czary jakieś ;)

W dniu 30.06.2022 o 14:39, Karawaning napisał:

To jednak trzeba sprawdzać czy lodówka działa bo w przypadku zadziałania wiadomo co bedzie . I tu jednak dobre jest to że widać w Truma ten żółty cycek .

Jedziesz w trasie i kiedy sprawdzisz? Zapewne podczas postoju co kilka godzin, wtedy zapewne wchodzisz do przyczepy i łatwiej zerknąć do lodówki, czy jest płomień, niż otwierać bakistę, szczególnie jak wozisz rowery na dyszlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na Śląsku burzowo temp na dworze ok 21 stopni.


Lodówka - 10

Co ciekawe na tylnym radiatorze zamrożone krople wody

Przestrzeń za lodówka komora przy górnej kratce - 34
Zamrażarka - -17,6


Chyba rozważę przerobienie zamrażarki na lodówkę bo się w tym modelu akurat da.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.