Skocz do zawartości

Słabe chłodzenie na 230v


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@szary11 ma rację filipert dobrze piszesz. Ja robię tak schładzam lodówkę na maksa mam termometr w środku schodzi do ok zera przez 2 - 3 h. Podczas jazdy spokojnie wystarczy na 4 - 5 h jazdy i za duzo nie wzrośnie.

20220629_090050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomaszsl napisał:

@szary11 ma rację filipert dobrze piszesz. Ja robię tak schładzam lodówkę na maksa mam termometr w środku schodzi do ok zera przez 2 - 3 h. Podczas jazdy spokojnie wystarczy na 4 - 5 h jazdy i za duzo nie wzrośnie.

20220629_090050.jpg

Co to za wentylatorek masz na dole lodówki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Obecnie to są już dwa rożne urządzenia. Gok tańszy :D

Stara Truma czyli gok ponoć sprawdzony w czasie. Gdzieś czytałem że Truma po 2 latach potrafi mieć nieszczelność koło tego żółtego zaworka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karawaning napisał:

Stara Truma czyli gok ponoć sprawdzony w czasie.

Spradzony. MIałem GOKa. Jest tańszy i bardzo dobry. Bez obaw można brać.

Cytat

Gdzieś czytałem że Truma po 2 latach potrafi mieć nieszczelność koło tego żółtego zaworka

To chyba @Tomii pisał na forum, ale okazało się (z tego co pamiętam), że to była jakaś plotka. Ja nie słyszałem o jakiś problemach z tą Trumą. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Spradzony. MIałem GOKa. Jest tańszy i bardzo dobry. Bez obaw można brać.

To chyba @Tomii pisał na forum, ale okazało się (z tego co pamiętam), że to była jakaś plotka. Ja nie słyszałem o jakiś problemach z tą Trumą. 

Jeździsz z lodówka na gazie? Ciekawy jestem czy zdarza się zdmuchnięcie płomienia 

 

co do ceny to różnica około 90-100zł

Edytowane przez Karawaning (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Karawaning napisał:

Jeździsz z lodówka na gazie?

Od dawna. W obecnej przyczepie mam fabrycznie zamontowany reduktor do jazdy na gazie. 

34 minuty temu, Karawaning napisał:

Ciekawy jestem czy zdarza się zdmuchnięcie płomienia 

Nie zdarza się. A nawet jeśli to lodówkę mam automatyczną, która po jakimś czasie sama odpala się ponownie. Więc jeśli gaśnie to nawet o tym nie wiem.

34 minuty temu, Karawaning napisał:

co do ceny to różnica około 90-100zł

Raczej 200 zł. GOKa DriveOne CS kupisz za 470 zł, Trumę Monocontriol CS można wyrwać 650 zł, ale przeważnie do kupienia za dużo więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jacek00 napisał:

Od dawna. W obecnej przyczepie mam fabrycznie zamontowany reduktor do jazdy na gazie. 

Nie zdarza się. A nawet jeśli to lodówkę mam automatyczną, która po jakimś czasie sama odpala się ponownie. Więc jeśli gaśnie to nawet o tym nie wiem.

Raczej 200 zł. GOKa DriveOne CS kupisz za 470 zł, Trumę Monocontriol CS można wyrwać 650 zł, ale przeważnie do kupienia za dużo więcej. 

 

62DF6207-8468-405A-8348-5346C5FC6E18.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karawaning napisał:

 

62DF6207-8468-405A-8348-5346C5FC6E18.jpeg

Doczytaj ofertę, jest to używka pochodząca z demontażu. Stąd niższa cena. W porównaniu do nowego nie masz pudełka, instrukcji i przede wszystkim nie masz zestawu do przyłączenia - w standardzie dostajesz przyłącza na 8 i 10 mm. No i gwarancję Trumy, mam obawy czy tutaj jeszcze ona obowiązuje. 

No ale poza tym oferta jest atrakcyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacek00 napisał:

Doczytaj ofertę, jest to używka pochodząca z demontażu. Stąd niższa cena. W porównaniu do nowego nie masz pudełka, instrukcji i przede wszystkim nie masz zestawu do przyłączenia - w standardzie dostajesz przyłącza na 8 i 10 mm. No i gwarancję Trumy, mam obawy czy tutaj jeszcze ona obowiązuje. 

No ale poza tym oferta jest atrakcyjna. 

Słuszna uwaga , dziękuje . A już miałem w koszyku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się troche do tematu.

Mam u siebie Dometica RML8330

Działa na gazie, 230V , na 12 V nie sprawdzałem. Będzie test w trasie oby pozytywny :D

Czy ktoś może się podzielić jakie temperatury ma w takim modelu.

Wczoraj przy 35 stopniach na dworze temp koło 10 stopni chyba trochę dużo, albo za dużo wymagam od lodówki, do tego włączone wentylatorki

 

Przez noc spadło do  - 0,6 C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ventyl napisał:

Podepnę się troche do tematu.

Mam u siebie Dometica RML8330

Działa na gazie, 230V , na 12 V nie sprawdzałem. Będzie test w trasie oby pozytywny :D

Czy ktoś może się podzielić jakie temperatury ma w takim modelu.

Wczoraj przy 35 stopniach na dworze temp koło 10 stopni chyba trochę dużo, albo za dużo wymagam od lodówki, do tego włączone wentylatorki

 

Przez noc spadło do  - 0,6 C

 

Mam podobnie. Trochę za dużo dla trwałości produktów, ale zakładam że tak ma być.

Po prostu przy dużych upałach trzeba oszczędzać "ciepło". Nie za często otwierać, nie przeładowywać, oraz nie wstawiać zbyt ciepłych rzeczy. Zauważyłem że jak za często kontroluje temperaturę to też przeszkadza :)

U mnie tylko z przeładowaniem zawsze problem, bo lodówka zawsze pełna, że ciężko drzwi zamknąć. I to jedzenia :D. Płyny trzymam w przenośnej lodówce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.