Skocz do zawartości

Ceny paliw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich i mam (być może głupie) pytanie. Czy potrzebuję dokumenty tożsamości (dowód, paszport) dla dzieci wybierając się do Włoch? Zapadła szybka i niespodziewana decyzja zmiany kierunku wyprawy z Polskiego morza na Włochy, głównie przez pogodę. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak to ugryźć na szybko oczywiście o ile się da w ten sposób wybrac na kemping.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oczywiście, że musisz mieć dokumenty tożsamości dla każdego z podróżnych. Z racji, że Włochy są w UE to wystarczy sam dowód osobisty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pooshkin napisał:

Czyli pojechane…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bez urazy, ale posiadając dzieci  trzeba w końcu dorosnąć. 0zl chyba kosztuje DO dla dziecka, do zrobienia w 2 tygodnie i to on-line. 2 czy 6 lat było mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, daj spokój, w tym roku wyrabialiśmy DO dla młodego, a jest sporo starszy, a ja już siwieję :) Tak czasem w życiu wychodzi. Ale też dosłownie minuta "oglądu" neta i wiadomo co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzieciaki? Wiek 2 i 6, lat? 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nawet dzieciak mający 2 tygodnie musi mieć dowód albo paszport. Moja córka miała właśnie 2 tygodnie kiedy miała już swój pierwszy dowód. 

Bez urazy, ale posiadając dzieci  trzeba w końcu dorosnąć. 0zl chyba kosztuje DO dla dziecka, do zrobienia w 2 tygodnie i to on-line. 2 czy 6 lat było mało?

Dokładnie to w tydzień. DO są chyba robione na miejscu w urzędach. Ostatnio wyrabiałem kolejny córce i po tygodniu był do odbioru.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

Nawet dzieciak mający 2 tygodnie musi mieć dowód albo paszport.Dokładnie to w tydzień. DO są chyba robione na miejscu w urzędach. Ostatnio wyrabiałem kolejny córce i po tygodniu był do odbioru. Moja córka miała właśnie 2 tygodnie kiedy miała już swój dowód.

 

U mnie to samo. W 12h od urodzenia (w mieście oddalonym o 120km) miała akt urodzenia, za kilka tygodni dowód osobisty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pooshkin napisał:

Witam serdecznie wszystkich i mam (być może głupie) pytanie. Czy potrzebuję dokumenty tożsamości (dowód, paszport) dla dzieci wybierając się do Włoch? Zapadła szybka i niespodziewana decyzja zmiany kierunku wyprawy z Polskiego morza na Włochy, głównie przez pogodę. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak to ugryźć na szybko oczywiście o ile się da w ten sposób wybrac na kemping.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z tego co wiem to musisz mieć jakiś dokument tożsamości dla dziecka. Najlepiej paszport. Oczywiście jeżeli nie lecisz samolotem to prawie nigdy ci się nie przyda, ale sytuację się zdarzają i może się coś wydarzyć i zostaniesz poproszony o dokumenty dzieci, z którymi jesteś. I coś musisz mieć. 

Nie wiem ile masz czasu, ale zalecam paszporty. Są ważne 5 lat i lepiej mieć i nie korzystać.

Dzisiaj w okolicach Pompeii, poza autostradą, można było dostać paliwo poniżej 2 euro (1,999 za 95) na stacji G8.

Okolice Florencji to 2,04 za 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to musisz mieć jakiś dokument tożsamości dla dziecka. Najlepiej paszport. Oczywiście jeżeli nie lecisz samolotem to prawie nigdy ci się nie przyda, ale sytuację się zdarzają i może się coś wydarzyć i zostaniesz poproszony o dokumenty dzieci, z którymi jesteś. I coś musisz mieć. 
Nie wiem ile masz czasu, ale zalecam paszporty. Są ważne 5 lat i lepiej mieć i nie korzystać.
Dzisiaj w okolicach Pompeii, poza autostradą, można było dostać paliwo poniżej 2 euro (1,999 za 95) na stacji G8.
Okolice Florencji to 2,04 za 95.

Ogólnie mamy zarezerwowany kemping w Łebie od 04.07, ale śledząc pogodę a właściwie na to jak ma się zepsuć wpadliśmy z żoną na pomysł wyjazdu do Włoch wiec czasu niewiele. Niestety pozostaje nam zostać przy pierwotnym planie. Ale w przyszłym roku uzbroimy sie we wszystkie dokumenty tak żeby można było w każdej chwili zmienić kierunek wyjazdu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.