Skocz do zawartości

Klimatyzator MESTIC SPA - 3000


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.06.2022 o 21:16, przemekp napisał:

Czy ktoś ma taki i podzieli się Swoją opinią.

Wlasnie wystawilem na sprzedaż, bo niestety tesciowie chcieli przyoszczedzic i jednak bedzie montowana klima na dach. Sprzet okazal sie za ciezki do codziennego uzytku i troche upierdliwe zdejmowanie i zakladanie sprzetu wazacego ponad 20kg. Dla mnie to nie bylby problem, ale dla 70latkow juz raczej tak. Natomiast co do samego dzialania brak zarzutów, bo jest dość cicha i wydajna - po 1,5h temp w kamperze spadla o 8 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ta klima ma niską moc chłodniczą bo 760W i wątpię czy schłodzi pomieszczenie o kubaturze do 25m3. Przyczepa to nie jest budynek dobrze zaizolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to jakis starszy model albo po prostu ktos sie pomylil. Ale zakladalbym raczej to drugie bo mysle ze Mestic by dal po prostu inne oznaczenie jesli nowszy model mialby wieksza moc chlodnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam i dziękuję za odpowiedzi. Dawno nie byłem na forum. Jeśli chodzi o klimatyzator, to kupiłem. Jestem po czterech wyjazdach 5 dniowych. Klimatyzator dał radę. Faktycznie jest dość ciężki i nie poręczny, ale dzięki niemu dało się przetrwać sierpniowe upały. Miałem mały problem z odoprowadzenie wody na zewnątrz, rurka dołączona do zestawu po zmontowaniu niesprawdzila sie.. 

Generalnie polecam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że montaż zewnętrznej jednostki może być upierdliwy dopóki na kempingu nie zobaczyłem jak Niemiec emeryt sobie z tym radzić. Przy oknie na zewnątrz postawił wąska szafkę turystyczna i na niej postawił urządzenie:-) Nie bawił się w montaż. Przy okazji zauważyłem że podobne podejście mają do anten satelitarnych. Nie montują na dachu tylko stawiają na statywach na ziemii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.09.2022 o 21:12, Gizbern napisał:

Przy okazji zauważyłem że podobne podejście mają do anten satelitarnych. Nie montują na dachu tylko stawiają na statywach na ziemii...

Ja tak mam - to jest dobre jak jedziesz w jedno miejsce przynajmniej na tydzień. Jak częściej się przemieszczasz, to takie rozwiązania są bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 21:12, Gizbern napisał:

Też myślałem że montaż zewnętrznej jednostki może być upierdliwy dopóki na kempingu nie zobaczyłem jak Niemiec emeryt sobie z tym radzić. Przy oknie na zewnątrz postawił wąska szafkę turystyczna i na niej postawił urządzenie:-) Nie bawił się w montaż. Przy okazji zauważyłem że podobne podejście mają do anten satelitarnych. Nie montują na dachu tylko stawiają na statywach na ziemii...

tylko Niemiec nie potrzebuje dużej anteny o mocnym sygnale, u nich stawiasz na stole i masz sygnał, u nas min 30 min roboty, duża antena bo zostało nam tylko full HD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.