Skocz do zawartości

Zbiorniki, zaworki i rurki


lbuster

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

25 minut temu, lbuster napisał:

@golob, mam nawet zdjęcie przelewu

 

ok, ja u siebie nie chciałem robić przelewu na tym króćcu by z tej strony nie mieć żadnych rurek tylko czyste miejsce na bagaż akurat w moim umiejscowieniu istotne. A z drugiej strony na duzym i małym króćcu fabrycznym mam wlew wody "ręczny" i odpowietrzenie tego wlewu.

Czyli co jest na dolnym króćcu z czerwonym wężem? spust wody zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramatyczne są te zbiorniki z tymi odpływami do uszczelnienia, też taki mam, też zalewałem przyczepę. Praktycznie co sezon trzeba by to demontować i sprawdzać co się z nim dzieje :(.

 

23569.jpg.5dc643c37affada5e5baad5a45ba0d46.jpg

To są porządne zbiorniki z fantastycznym zrzutem wody. Taki miałem kiedyś i to było najlepsze rozwiazanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, golob napisał:

Czyli co jest na dolnym króćcu z czerwonym wężem? spust wody zrobiłeś?

Dokładnie tak. Jedyny otwór, jaki musiałem zrobić na dole :zly:

9 minut temu, witus napisał:

Praktycznie co sezon trzeba by to demontować i sprawdzać co się z nim dzieje :(.

No ja nawet jak rozwiąże ten problem, to będę to musiał monitorować, kolejne goofno do sprawdzania :sciana: Niechciał bym, żeby kiedyś wylało mi się do przyczepy 70l wody :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramatyczne są te zbiorniki z tymi odpływami do uszczelnienia, też taki mam, też zalewałem przyczepę. Praktycznie co sezon trzeba by to demontować i sprawdzać co się z nim dzieje :(.
 
23569.jpg.5dc643c37affada5e5baad5a45ba0d46.jpg
To są porządne zbiorniki z fantastycznym zrzutem wody. Taki miałem kiedyś i to było najlepsze rozwiazanie. 
Dokładnie. Taki miałem w Adrii. Był bardzo dobry. Gruby plastik, od spodu zrzut przez lejek. Do tego przelew od góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, witus napisał:

Serio przewidzieli go z boku?

Kruciec do pobierania wody przewidzieli z boku i ja go wykorzystałem do spustu wody. Myślałem o spuście w dnie, ale bałem się wiercić w miejscu nie przewidzianym przez producenta oraz bałem się ewentualnego przecieku, który mógłby wsiąkać w podłogę oraz bałem się ewentualnego serwisowania, gdzie trzeba by było cały zbiornik demontować.

Instrukcja nie przewiduje spustu wody i nie było go w zestawie :(

Tak więc wybrałem "mniejsze" zło, bo jedyna wada, jaka jest, to cała woda nie spłynie z boku zbiornika. Ale spuszczenie całej wody zazwyczaj jest raz w roku.

Ten fabryczny zrzut wody jest fajny w tym białym zbiorniku :ok:

PS. Może by tak wydzielić/przenieść wątek zbiornikowy, bo się za bardzo rozpisaliśmy :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruciec do pobierania wody przewidzieli z boku i ja go wykorzystałem do spustu wody. Myślałem o spuście w dnie, ale bałem się wiercić w miejscu nie przewidzianym przez producenta oraz bałem się ewentualnego przecieku, który mógłby wsiąkać w podłogę oraz bałem się ewentualnego serwisowania, gdzie trzeba by było cały zbiornik demontować.
Instrukcja nie przewiduje spustu wody i nie było go w zestawie 
Tak więc wybrałem "mniejsze" zło, bo jedyna wada, jaka jest, to cała woda nie spłynie z boku zbiornika. Ale spuszczenie całej wody zazwyczaj jest raz w roku.
Ten fabryczny zrzut wody jest fajny w tym białym zbiorniku :ok:
PS. Może by tak wydzielić/przenieść wątek zbiornikowy, bo się za bardzo rozpisaliśmy 

Ciekawe czy ta pozostająca reszta na dnie wam nie zaszkodzi. Ja to spuszczam regularnie z boilera i zbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, witus napisał:


Ciekawe czy ta pozostająca reszta na dnie wam nie zaszkodzi. Ja to spuszczam regularnie z boilera i zbiornika.

U mnie w poprzednim zbiorniku zawsze w sezonie była jakaś woda i nie zauważyłem obcej formy życia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, witus napisał:

A to luz, przewrażliwiony jestem niepotrzebnie. Bałem się, że się jakaś oślizła robi czy coś.

Ja zawszę spuszczam wodę do zera jak sprzęt stoi dłużej jak tydzień tym bardziej latem, w ten sposób mój zbiornik był jak nowy, poprzedni właściciel kamper tego nie robił i takie były efekty jak na zdjęciach, ile się narobiłem żeby przywrócić go do czystości i cały układ Ach. Teraz też będzie woda spuszczana, to nie hotel tylko mój drugi dom i ma być jak się należy a nie myć się w zarazkach. To nie pierwszy taki zbiornik co tak wyglądał bo przez dwa tygodnie trochę się na oglądałem, ludzie mają w :pupa: byle jechać. Tak wyglądał zbiornik jak nalałem wody.

20220611_083139.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.