Skocz do zawartości

starlink camper


macieku

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, marek230482 napisał:

To artykuł z maja. Ukraina ma już terminale do zasilania z gniazdka samochodowego. Ale jak widać nie jest to w powszechnym obrocie.

Dane producenta są mocno nie pracyzyjne. Około 74W? To czemu 2A? No i w ogóle to bardzo dużo. Zakładając te 74W przy 12 daje ponad 6A ciągłego poboru. To mało mobilne :)

Chodzi zapewne o to, że sama antena potrzebuje zasilania aby się ustawić. Więc pobór jest zależny od czynników zewnętrznych - to trochę jak z moverem, kiedy jedziesz po płaskim to masz mniejsze zużycie niż jak najeżdżasz na klin. Jak się ustawi to pewnie sam router pobiera te 20W czyli 0,09 ampera przy zasilaniu z 230V 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, macieku napisał:

jak szuka to około 300W jak już się połączy to 80-120W (z wyłączona grzałką anteny).

No to by wyjaśniało, dlaczego nie ma 12V, niezły aku byłby potrzebny i do tego potężna elektrownia. Chyba, że latem i używanie tylko w słońcu ;)

ale wtedy

9 minut temu, macieku napisał:

antena potrzebuje czystego widoku nieba, czyli albo wysoki maszt albo trzeba stawać na patelni :-)

i potrzeba klimatyzacji która ma pobór kilkukrotnie większy...

dobrze, że mam agregat.

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, macieku napisał:

Stan oczekiwania to też jakas fikcja ........... jak nie potrzebujesz net-u to składasz antenę i odłączasz od zasilania bo szkoda prundu jak ciągniesz z akumulatorów przetwornicą.

To wyłączasz router jeśli nie potrzebujesz prądu. Nie musisz wszystkiego składać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

To wyłączasz router jeśli nie potrzebujesz prądu. Nie musisz wszystkiego składać. 

Zestaw ma taka funkcję w aplikacji "wyłącz"  i wtedy antena ustawia się (składa się) jak do przenoszenia .......... nie da się wyłączyć routera nie gasząc całego zestawu. ... ciężko wytłumaczyć jak nie widziałeś :-)

Router jest jednoczesnie zasilaczem anteny , wtyczki są oczywiście nietypowe (jakaś wersja mniniHDMI ) i dość duże bo wszystkie kątowe .......... więc przewód do anteny u mnie  na razie idzie przez okno.

Poza tym Elon w Polsce bardzo obniżył cenę bo zestaw coś 2tys a abonament kamperowy 280 (było 470) czyli cena już jest do przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, macieku napisał:

Zestaw ma taka funkcję w aplikacji "wyłącz"  i wtedy antena ustawia się (składa się) jak do przenoszenia .......... nie da się wyłączyć routera nie gasząc całego zestawu. ... ciężko wytłumaczyć jak nie widziałeś :-)

Da się przecież. Kiki to testował u siebie na kanale i wszystko pokazywał. Wyłączasz wtyczkę z prądu i antena zostaje w pozycji w jakiej była. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Da się przecież. Kiki to testował u siebie na kanale i wszystko pokazywał. Wyłączasz wtyczkę z prądu i antena zostaje w pozycji w jakiej była. 

Pewno że się da ale wtedy po włączeniu długo szuka sygnału (wprawdzie bez kanału ale też testowałem i mi nikt nie płaci za lookowanie produktu :-) )

Generalnie jak ktoś (jak ja) potrzebuje mieć opcję  netu zawsze i wszędzie to super rozwiązanie ale dość energochłonne jak jesteś na dzikusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marek230482 napisał:

Pozostaje mieć nadzieję że sprzęt na gniazdko zapalniczki jaki dostała Ukraina trafi szybko do powszechnego użytku. 

Myślę że to niewiele zmieni , końcówka mocy nadajnika anteny satelitarnej musi dostać ileś watów plus wifi plus procesory które to przetwarzają, Nie liczyłbym na to że spadnie do 3A, coś tam z tych aktualnych 10A spadnie bo pomijamy przetwornicę i tafo w routerze ale cudów nie ma fizyki nie oszuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo wiedzy ani czasu ale w necie jest sporo znalezisk gdzie ludzie przerabiają na zasilanie 12V.

Znalazłem artykuł gdzie ktoś przerobił oryginalny zasilacz starlink. W środku jest transformator 54V i 7V. Użył modułu DC-DC step up z 12 na 54V z zabezpieczeniem 30A oraz małego step down z 12 na 7V. 

Czyli prądu idzie ogrom. Ale to wersja samoróbka. W necie pisali że Ukraina ma starlinki na gniazdo zapalniczki. Muszą mieć zupełnie inne moduły na innych komponentach o znacznie mniejszym zapotrzebowaniu na energię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macieku napisał:

 ...

Poza tym Elon w Polsce bardzo obniżył cenę bo zestaw coś 2tys a abonament kamperowy 280 (było 470) czyli cena już jest do przyjęcia

Oo kurcze, co raz ciekawszy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może to niewłaściwe pytanie…

ale po co Wam to?
 

Tak ostro pracujecie zdalnie na wyjazdach że potrzeba takich przepustowości internetowych ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale znajdowanie miejscówek, komunikacja czy chociażby planowanie podróży w miejscach bez internetu jest mocno utrudnione. Tym bardziej za granicami naszego kraju. A jak się jeździ na dziko to uwierz  że problem z netem to częsty problem. Poza tym jak już wspomniałem to alternatywa również dla domowego internetu. Rezygnując z domowego mam internet wszędzie gdzie tylko niebo widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mieszkaniu mam mobilny internet, który zabieram tyż na wyjazdy właśnie, ale braki zasięgu w kraju (na dziko) i w przyszłości roaming mnie "przeważają", póki co obserwuję i "kształcę się w temacie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.