Skocz do zawartości

starlink camper


macieku

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się bawił i miał okazję testować chociaż kilka  dni w terenie ?

To ze działa to wiem ale interesuje mnie zużycie energii bo nie ma wersji 12V , przynajmniej oficjalnie nie jest dostępna dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie cały czas mówimy o wersji dla kamperów (ta stacjonarna jest odrobinę tańsza), natomiast z tego co na YT widziałem, ona niestety też jest na 230V.

Edytowane przez mctomac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo..... Myślałem że tak jak dla ukraińskiego wojska jest z gniazdka zapalniczki.

Pewnie się da to przerobić ale szkoda by było rozbierać i przerabiać sprzęt za prawie 3k :D

A to 230V ile mocy pobiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym abonamentem w wersji dla kamperów jest o tyle dobrze, że na czas kiedy go się nie używa, to można go zawieszać i nie płacić za te miesiące, kiedy leży nieużywany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament wcale nie jest taki duży biorąc pod uwagę możliwości przesyłu i ceny internetu na wioskach. Ja płacę 50zl za nędzne 20Mb. 2x tyle kosztuje już 150zl.

A tu mam więcej niż światłowód gdziekolwiek chce i jeszcze brak problemów z przesyłem jak to ciągle ma miejsce na wiochach. Tak więc abonament nawet bym rzekł kuszący :) gorzej z cena sprzętu. Ale do tylko raz. 

A pobór prądu wcale nie taki bez znaczenia bez względu na zasobność portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament wcale nie jest taki duży biorąc pod uwagę możliwości przesyłu i ceny internetu na wioskach. Ja płacę 50zl za nędzne 20Mb. 2x tyle kosztuje już 150zl.
A tu mam więcej niż światłowód gdziekolwiek chce i jeszcze brak problemów z przesyłem jak to ciągle ma miejsce na wiochach. Tak więc abonament nawet bym rzekł kuszący gorzej z cena sprzętu. Ale do tylko raz. 
A pobór prądu wcale nie taki bez znaczenia bez względu na zasobność portfela.

Cena sprzętu to kaucja. Jak nie będzie potrzebny, kasa wraca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek230482 napisał:

Abonament wcale nie jest taki duży biorąc pod uwagę możliwości przesyłu i ceny internetu na wioskach. Ja płacę 50zl za nędzne 20Mb. 2x tyle kosztuje już 150zl.

A tu mam więcej niż światłowód gdziekolwiek chce i jeszcze brak problemów z przesyłem jak to ciągle ma miejsce na wiochach. Tak więc abonament nawet bym rzekł kuszący :) gorzej z cena sprzętu. Ale do tylko raz. 

A pobór prądu wcale nie taki bez znaczenia bez względu na zasobność portfela.

Nie popatrzyłem na to od tej strony...

Ja mam kablówki za jakieś tam grosze z 400mbps...W komórkach i punkcie dostępowym mam net za 160zl ale w tym 4telefony i dodatkowy sim...

A zasilanie do takiego routera to dodatkowy aku i już...jednak z mojego punktu widzenia to tylko kwestia portfela...ale to dziwne ze nie jest to na 12, 9 czy 5V, ale też na to nie patrzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na internet w komórkach to w ogóle polegać nie można. Jak jeżdżę na dziko wielokrotnie zasięgu brak albo jest tak beznadziejny że odechciewa się nawet sprawdzać jutrzejszą pogodę.

Urządzenie na bank korzysta z napięcia poniżej 12v. Po prostu w środku jest zasilacz. A producentowi po prostu się nie chce robić innego wariantu niż 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu https://antyweb.pl/przenosny-zestaw-starlink-za-dodatkowa-oplata piszą, że:

Cytat

SpaceX pracuje nad nowym zestawem, który będzie jeszcze oszczędniejszy i będzie można go zasilić z gniazdka 12V w samochodzie. Firma planuje też zestaw, z którego będzie można korzystać nawet w trakcie podróży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

proszę

image.png.4a5fbd00f0b5417f6f71aef742a0a614.png

bajki :-)

jak szuka to około 300W jak już się połączy to 80-120W (z wyłączona grzałką anteny). Sprawdzone empirycznie. Prędkości bez priorytetowania nie są takie jak w wersjach "stacjonarnych" ale nadal zadowalające. W Polsce po różnych krzakach średnio circa 150/50. Żeby nie było tak różowo to trzeba pamiętać że antena potrzebuje czystego widoku nieba, czyli albo wysoki maszt albo trzeba stawać na patelni :-)

Stan oczekiwania to też jakas fikcja ........... jak nie potrzebujesz net-u to składasz antenę i odłączasz od zasilania bo szkoda prundu jak ciągniesz z akumulatorów przetwornicą.

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To artykuł z maja. Ukraina ma już terminale do zasilania z gniazdka samochodowego. Ale jak widać nie jest to w powszechnym obrocie.

Dane producenta są mocno nie pracyzyjne. Około 74W? To czemu 2A? No i w ogóle to bardzo dużo. Zakładając te 74W przy 12 daje ponad 6A ciągłego poboru. To mało mobilne :)

Macieku pisałem równolegle. To 300W to jakaś masakra :)

a na stanie na patelni i tak skazany jest każdy kto ma solary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.