Skocz do zawartości

Problem z pokrywą bakisty Hobby 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem podpytać czy ktoś miał podobny problem i jak naprawić taki defekt.

Cała klapa wysunęła się z listwy mocującej i czarnej uszczelki która to wszystko trzymała (chyba pod wpływem ciepła).

Już kombinowałem i próbowałem naprawić ale coś mi nie idzie. Doraźnie na czas podróży zakleiłem taśmą, klapa się trzyma.

Moje próby skończyły się na założeniu czarnej uszczelki na klapę gdzie następnie próbowałem wcisnąć aluminiową białą listwę. Niestety nie idzie. Uszczelka czarna się rozciąga i nie da się do końca dopchnąć białej aluminiowej listwy żeby wskoczyła do końca na klapę i żeby to się zakleszczyło ładnie.

Czy jest na to jakiś specjalny patent żeby nic nie wiercić, nitować itd.?

Być może ktoś jest w stanie to zrobić, klapę mogę podwieźć w okolice Warszawy, Radomia.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

20220616_105232.jpg

20220618_205039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek. Moje rozwiązanie: usuń uszczelkę zamontuj pokrywę , niestety trzeba skręcic wkrętami lub śrubami ze stali nierdzewnej / lub nity/ zamiast uszczelki użyj masy butylowej. Praca nie jest skomplikowana, wiertarka , śruby, wkręty butyl. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tosiek2 napisał:

miałem podobny przypadek. Moje rozwiązanie: usuń uszczelkę zamontuj pokrywę , niestety trzeba skręcic wkrętami lub śrubami ze stali nierdzewnej / lub nity/ zamiast uszczelki użyj masy butylowej. Praca nie jest skomplikowana, wiertarka , śruby, wkręty butyl. Pozdrawiam

Również miałem to samo i naprawiłem to jak fabrycznie, ale to kilka lat temu było i nie pamiętam szczegółów, na pewno w imadle złapałem jeden koniec gumy [ nie pamiętam czy wykorzystałem oryginalną gumę, czy miałem pasek cienkiej gumy z dętki] bardzo mocno rozciągnąłem gumę i wsunąłem pokrywę, po puszczeniu gumy wszystko było jak sklejone. Nadmiar gumy żyletką odciąć i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował posmarowanie wszystkich powierzchni płynem do mycia naczyń. Rozciągnięta uszczelka jak będzie miała poślizg to powinna się w jakiejś części wciągnąć. Płyn odparuje, guma doszczelni , powinno się obyć bez ingerencji mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.06.2022 o 10:43, superpafcio napisał(a):

Cześć,

Chciałem podpytać czy ktoś miał podobny problem i jak naprawić taki defekt.

Cała klapa wysunęła się z listwy mocującej i czarnej uszczelki która to wszystko trzymała (chyba pod wpływem ciepła).

Już kombinowałem i próbowałem naprawić ale coś mi nie idzie. Doraźnie na czas podróży zakleiłem taśmą, klapa się trzyma.

Moje próby skończyły się na założeniu czarnej uszczelki na klapę gdzie następnie próbowałem wcisnąć aluminiową białą listwę. Niestety nie idzie. Uszczelka czarna się rozciąga i nie da się do końca dopchnąć białej aluminiowej listwy żeby wskoczyła do końca na klapę i żeby to się zakleszczyło ładnie.

Czy jest na to jakiś specjalny patent żeby nic nie wiercić, nitować itd.?

Być może ktoś jest w stanie to zrobić, klapę mogę podwieźć w okolice Warszawy, Radomia.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

20220616_105232.jpg

20220618_205039.jpg

Witam. U mnie dziś to samo . Czy udało się to jakoś naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.