Skocz do zawartości

Italia 2022 w góry i nad morze


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, peja76 napisał:

Super ? wyprawa jeszcze raz dziękuję że zabraliście nas ze sobą :hej:

Dziękuję :) Fajnie jest się dzielić ciekawymi miejscami z innymi :) Na przyszły rok mamy wstępnie dwie lub trzy ekipy chętne do wspólnej podróży, może być ciekawie :) Podsumowanie tras z tego roku jeszcze będzie, a  na razie przypomniała mi się jeszcze jedna akcja :) Otóż kilka dni po naszym urlopie, gdy Artur już wrócił do pracy , poprosił mnie o odebranie z wydziału komunikacji dowodu rejestracyjnego. Okazało się, że chodzi o dowód....kampera ! Zdziwiona  pytam jak to kampera, przecież dopiero wróciliśmy z trasy... Na to Maż, "nie chciałem Cię denerwować, bo przypomniałem sobie dopiero w trasie, ale już wiesz czemu nie chciałem jechać przez Czechy". (Podobno "Czesi się czepiają"...) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, Magda Pawłowicz napisał:

Dziękuję :) Fajnie jest się dzielić ciekawymi miejscami z innymi :) Na przyszły rok mamy wstępnie dwie lub trzy ekipy chętne do wspólnej podróży, może być ciekawie :) Podsumowanie tras z tego roku jeszcze będzie, a  na razie przypomniała mi się jeszcze jedna akcja :) Otóż kilka dni po naszym urlopie, gdy Artur już wrócił do pracy , poprosił mnie o odebranie z wydziału komunikacji dowodu rejestracyjnego. Okazało się, że chodzi o dowód....kampera ! Zdziwiona  pytam jak to kampera, przecież dopiero wróciliśmy z trasy... Na to Maż, "nie chciałem Cię denerwować, bo przypomniałem sobie dopiero w trasie, ale już wiesz czemu nie chciałem jechać przez Czechy". (Podobno "Czesi się czepiają"...) :) 

Ja dowód od kampera mam w portfelu:D bo nie wiem gdzie los nas żuci, stwierdziliśmy że to będzie dobre miejsce żeby się nie denerwować lub odpuszczać przypadkowy wyjazd za granicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magda Pawłowicz dzięki za super relację  :) a wszelkie niespodziewane przygody (szczególnie te z dokumentami) dodają smaczku w podróżach :D rok temu przekraczaliśmy granicę Schengen nie mając żadnego dokumentu dla jednego dziecka :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam  chłopaki dziękuję za miłe słowa :) Tytułem podsumowania. Nasza trasa mniej więcej prezentowała się tak:  Trasa Dolomity i Adriatyk

Jak na 12 dni to i tak wrażeń moc :) Nasze noclegi poza pierwszym w Niemczech - camping in Steinwald są zaznaczone. Ceny wyglądały tak, że najtaniej na campingu Alla Baita w Dolomitach, ale to proste pole bez fajerwerków i byliśmy w czerwcu, więc cena 26 euro za dwie osoby i kamper za noc. nad Adriatykiem camping Mediterraneo do 1 lipca miał niższe ceny i załapaliśmy się na 1 noc w cenie 24 euro za parcele A i po 10 euro od osoby, od 2 lipce weszły ceny 31 euro za tę sama parcele i 13 euro za osobę . W sumie za 4 noclegi 221 euro. Camping Arneitz w Austrii nad Faaker see kosztował 44 euro za noc. Mogło być więcej darmowych noclegów, ale jak na razie zdecydowanie mam większy komfort pobytu na campingu niż na parkingu. i jeśli o sam nocleg chodzi to, ok taka parkingowa darmowa gdzieś miejscówka jest ok, ale jak mam spędzić dzień na parkingu gdzieś w mieście, na skrawku betonu to dziękuję i szukam campingu. Na razie tak mam, co będzie dalej, zobaczymy. Co do pozostałych kosztów, mogę podpytać Artura o spalanie i koszt paliwa. Nie sumujemy wszystkiego co wydamy, więc precyzji w całości kosztów nigdy nie ma. Koszty kolejek górskich w Dolomitach;  gdy są 2 etapowe, to kosztują ponad 4o euro na osobę, 1 etapowe różnie , ale ok 21 - 26 euro. 

Tak nam się spodobało połączenie Dolomitów z Adriatykiem , że w przyszłym roku planujemy ponownie wyjazd w te rejony, więc nie będzie nawet trzeba nowego wątku zakładać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.