Skocz do zawartości

Kilka problemów z lodówką


papieju

Rekomendowane odpowiedzi

Lodówka była wymieniana i jak widać palnik jest na sztukę, powinien być chyba w obudowie? Niby działa ale płomień jest cały czas taki sam bez względu na ustawienie pokrętła, tu mam nadzieję że reduktor pomoże bo jest 29 mbar a do propanu producent zaleca 37 mbar - zamówiłem 50 mbar, zobaczymy. Bo po dwóch-trzech godzinach grzania nie chłodziła zauważalnie, przyczepa w miarę wypoziomowana - ale to zweryfikuję w poniedziałek z poziomica. Na prądzie działa zdecydowanie lepiej, układ szybko robi się ciepły. Kolejny problem to górna kratka wentylacyjna. Ktoś to zdrutowal przy wymianie lodówki i w efekcie wygląda to tak jak na zdjęciach. Kratki w tym rozmiarze nie sposób dostać a ta kruszy się w ręku - jej wymiar to 35/13 cm. I nie mam koncepcji jak to przeskoczyć. Podpowiecie coś?

IMG_20220617_102046.jpg

IMG_20220617_103335.jpg

IMG_20220617_103729.jpg

IMG_20220617_105228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na dziś - dałem większy reduktor i płomień jest zdecydowanie większy, przyczepa wypoziomowana, ale po 1.5h rurki ciepłe a niektóre gorące ale w lodówce temperatura bez zmian. Jutro wyczyszcze komin bo może w sadzy, poprawię palnik i postaram się go ubrać w obudowę bo znalazłem. Ale zacznę od prądu i zobaczę czy wtedy coś ruszy. Przyczepa stoi, może tu jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratkę będę miał rozwiązana, robi się na zamówienie. W instrukcji lodówki stoi że przy propanie musi być 37, wstawiłem więc 50 żeby był zapas w razie w. Ale póki co nie chłodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Mam przyczepę Bailey - angielka, lodówkę Dometic C40110. Na 230V działa ładnie, na gazie mam problem. Ledwo obniżyła temperaturę o kilka stopni, fakt że może nie była wypoziomowana w pełni ale wizualnie było całkiem dobrze, wywiew powietrza ciepły, a nie gorący jak widuje w innych lodówkach na gaz. Płomień przez oczko taki mały był. 

Tabliczka lodówki mówi p= 30/37mbar

W schowku na butle widzę dziwna informacje jakby miał być reduktor 100mbar - foto w załączniku 

Czy reduktor mam odpowiedni? Co może być przyczyną słabego działania lodówki, małego plomienia? Reduktor do zmiany? Czy 50 jest tutaj akceptowalna do założenia? Czytałem że u niektórych zrobiło to poprawę 

IMG_20220621_173710.jpg

IMG_20220621_173706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafal94M napisał:

W schowku na butle widzę dziwna informacje jakby miał być reduktor 100mbar - foto w załączniku

Masz instalację i reduktor 30 mbar, wszystko jest odpowiednie.

5 godzin temu, Rafal94M napisał:

Czy 50 jest tutaj akceptowalna do założenia?

przeczytaj co napisałeś ;)

5 godzin temu, Rafal94M napisał:

Tabliczka lodówki mówi p= 30/37mbar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest ok. Praktycznie sądzę że jest za mały płomień i przez to pytanie padło ?

Dopiero zaczynam własną przygodę z karawaningiem. 

Przewody lpg gumowe mają datę 2016, jak mniemam to kwalifikują się do wymiany. Reduktor może już dawać za mała ilość gazu lpg? Wyglada na oryginał z pierwszego montażu to również sugerują przewody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, papieju napisał:

2016 nie są jeszcze takie stare,z tego co czytam to co 10 lat się powinno wymienić więc jeszcze trochę im brakuje

Tak jest, co 10 lat.

38 minut temu, Rafal94M napisał:

Reduktor może już dawać za mała ilość gazu lpg? Wyglada na oryginał z pierwszego montażu to również sugerują przewody. 

Na reduktorze powinna być data produkcji, poszukaj, z symboli na froncie nie umiem znaleźć.

Przyczyn słabego płomienia może być wiele, poszukaj na forum, jest niestety setki tematów o lodówkach... 90% zakłada nowy temat i teraz trudno coś wartościowego znaleźć.

Zacznij tutaj

Lodówki - problemy, eksploatacja. - strona 98 - Instalacje sanitarne i lodówki - Karawaning.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prądzie działa, dość szybko zaczyna schładzać środek, w pół godziny z 28 na 20c, zobaczę za kolejne 30 minut. Gaz jeszcze raz przetestuję w sobotę jak ogarnę nową kratkę wylotu spalin, chłodzenie wentylatorami i palnik doczeka się osłony i nie będzie wisiał bezwładnie. Będę meldował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duży płomień to też niedobrze...

Moim zdaniem tu reduktor powinien być 30mbar

4 godziny temu, filipert napisał:

Tak jest, co 10 lat.

Tylko podstawowe pytanie

Czy to data produkcji czy przydatności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej produkcji. Przez kolejne 30 minut zeszła o kolejne 5c na około 15c i przerwałem, działa. Co do ciśnienia to producent jak byk w instrukcji lodówki podaje przy czystym propanie 37 mbar i tego się trzymam. W sobotę ogarnę gaz tak jak być powinno i zobaczę wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.