Skocz do zawartości

Primus jak to obsługiwać?

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda mam inny panel do sterowania do piecyka Primus, ale chyba zasada będzie taka sama, nie widzę tylko diody kontrolnej może niewyraźne zdjęcie.

I tak pokrętło środkową masz do ustawienia temperatury , jeśli ustawisz na środku piecyk będzie grzał do temperatury 20 stopni ( tak się domyślam, bo mam inny panel, ale to sprawdzisz w praktyce).

Pierwszy przycisk włączasz ogrzewanie, drugi bojler ciepłej wody , trzeci dodatkowa grzałka, czwarta jeszcze jedna grzałka. Ja jak do tej pory przycisków 3 i 4 nie używałem , no chyba, że wybiorę się zimą na kemping.

wir57

dioda jest pod pokrętłem

między pokrętłem a tymi suwakami jest jeszcze taka klapka którą się przyciska z napisem on/off - rozumiem, że tak się włącza i wyłącza primusa, a suwaki są do włączania określonych odbiorników o których napisałeś wyżej?

prorok67, więc przyciskiem 1 pierwszy od lewej włączasz ogrzewanie o ile masz pełną butlę gazu i odkręcony zawór gazu i jest prąd , wtedy zapali się dioda i to znaczy , że ogrzewanie działa , nie zdziw się jak zaraz zgaśnie , bo temperatura w przyczepie jest powyżej 20 stopni a ty ustawiłeś by grzanie było na 20 , więc pokrętło ( dla sprawdzenia na max czyli przekręć w prawo).

Drugi przycisk od lewej włącza bojler gazowy i grzeje Ci wodę do temperatury 65 stopni o ile chcesz podgrzać wodę , a nie ogrzewanie ( latem zbyteczne ogrzewać przyczepkę) gdzieś pod szafą jest zawór ( przynajmniej u mnie tak jest) , który odcina rozprowadzenia ciepła po przyczepie.

Ah i jeszcze ważna sprawa musisz sprawdzić czy jest płyn w zbiorniku wyrównawczym przy ogrzewaniu.

Ja używam stalowe i reduktor 50 z pokrętłem zakres od 1 do 10 , ale zawsze mam ustawione na 1 , nie wiem jak zachowuje się PRIMUS na gazie z BP. Jak będą problemy zamień na stalówki.

ważne aby dobrze na butli był zakręcony zawór gazu u mnie reduktor też się obraca.

wir57

pytanie z innej beczki

jakiej butli używasz? stalowej czy lekkiej np z BP ?

zainstalowałem tą lekką z takim specjalnym reduktorem, który kupiłem na BP i po zamontowaniu ten reduktor na butli się kręci - tak ma być?

Witam, również posiadam Primusa z butla BP lecz zakupiony reduktor na stacji może nie spełniać podstawowego parametry do prawidłowego działania Primusa tj. 50mmb sprawdź jego redukcję czy nie redukuje do 36mmb jeśli tak jest piecyk może nie działać poprawnie u mnie tak było dokupiłem przejściówkę i teraz jest oki bo reduktor oryginalny mam na 50mmb

Pozdrawiam.

Witam, aby piecyk Primusa działał poprawnie musi mieć na butli coś takiego jak przejściówkę a nie reduktor sprzedawany przez stację BP ( jest on na 36m B) a musi być na 50mB.

Pozdrawiam

i d otego dopiero podpiąc oryginalny reduktor z przyczepki

post-92242-imported-28f1cbd0-272c-4f6b-89de-2a903b0bfd88_thumb.jpg