Skocz do zawartości

co mogę kupić??


alilee

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli juz chcesz kupic przyczepe to koniecznie musisz sprawdzic podloge czy nie jest pognita spruchniala i czy sie nie ugina jak chodzisz. Zapach w przyczepie czy nie pachnie wilgocia i sprawdz raczki manewrujace(zobacz czy sa sztywne przy ciaganiu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesli juz chcesz kupic przyczepe to koniecznie musisz sprawdzic podloge czy nie jest pognita spruchniala i czy sie nie ugina jak chodzisz. Zapach w przyczepie czy nie pachnie wilgocia i sprawdz raczki manewrujace(zobacz czy sa sztywne przy ciaganiu).

 

 

 

a jesli nie są sztywne??co to oznacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tu nie bardzo chodzi o oszczędność :hehe: raczej o wolność, własne wybory, podejście do turystyki, zwiedzania itd to poprostu styl życia :klnie:

 

Święte słowa :-)

 

 

właśnie to mnie pociąga że niemal każdego dnia moge byc gdzie indziej....

kiedy wynajmujesz domek/ kwatere... płacisz z góry a pozniej żałujesz.... że właściciele marudni, że miejscowość nudna...pogoda do bani itd.

wiem że przyczepe trzeba kupić i utrzymać (kilka razy powtarzałem że nie chce liczyć tych kosztów bo są one niezwracalne) (kupno lepszego auta tez jest nieopłacalna skoro wciąż można kupić fiata 126p - w koncu i on spełnia swoje zadanie) ale samo porównanie 3 osoby wynajmujące pokoik vs 3 osoby mieszkające we własnej przyczepie.

 

Przyznam że szukam materialnego plusa posiadania przyczepy... (w końcu musiałbym przekonać żonę:-] )

dziekuję za wszystkie dotychczasowe opinie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz chcesz kupic przyczepe to koniecznie musisz sprawdzic podloge czy nie jest pognita spruchniala i czy sie nie ugina jak chodzisz. Zapach w przyczepie czy nie pachnie wilgocia i sprawdz raczki manewrujace(zobacz czy sa sztywne przy ciaganiu).

 

 

 

a jesli nie są sztywne??co to oznacza??

istnieje uzasadznione ryzyko że pod spodem jest pruchno lub zgnilizna .... co w sumie na dłuższą metę na jedno wychdzi :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, jesli chcesz tanio i bez problemów typu zgnilizna, przeciekanie itp, to proponuję Niewiadówkę N126N lub N132, chociaż w tej najmniejszej też się pomieścicie na razie :klnie: One są z laminatu a co za tym idzie proste i tanie w serwisowaniu, z kosztami takiego wypoczynku jest tak jak pisali poprzednicy tylko pamiętaj że większość wyposażenia kupujesz raz na ileś lat no i nie jesteś uwiązany do miejsca, nie podoba Ci się nad morzem, zwijasz majdan i jedziesz nad jezioro czy w góry :hehe: I pamiętaj że przyczepa MUSI posiadać przedsionek (namiot) gdyż to on głównie służy za kuchnię, jadalnię i salon, natomiast przyczepa to sypialnia i ten przedsionek musisz tak samo dokładnie obejrzeć jak przyczepę, inwestycja traci bardzo na opłacalności gdy musisz później dokupić namiot, są drogie. Ja osobiście nigdy nie zmienił bym przyczeoki na jakiś pensjonat czy kwaterę. Pozdrawiam.

PS, zajrzyj tutaj http://www.fanklub-niewiadowek.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, jesli chcesz tanio i bez problemów typu zgnilizna, przeciekanie itp, to proponuję Niewiadówkę N126N lub N132, chociaż w tej najmniejszej też się pomieścicie na razie :klnie: One są z laminatu a co za tym idzie proste i tanie w serwisowaniu, z kosztami takiego wypoczynku jest tak jak pisali poprzednicy tylko pamiętaj że większość wyposażenia kupujesz raz na ileś lat no i nie jesteś uwiązany do miejsca, nie podoba Ci się nad morzem, zwijasz majdan i jedziesz nad jezioro czy w góry :hehe: I pamiętaj że przyczepa MUSI posiadać przedsionek (namiot) gdyż to on głównie służy za kuchnię, jadalnię i salon, natomiast przyczepa to sypialnia i ten przedsionek musisz tak samo dokładnie obejrzeć jak przyczepę, inwestycja traci bardzo na opłacalności gdy musisz później dokupić namiot, są drogie. Ja osobiście nigdy nie zmienił bym przyczeoki na jakiś pensjonat czy kwaterę. Pozdrawiam.

PS, zajrzyj tutaj http://www.fanklub-niewiadowek.com/

 

 

 

wybaczcie moją niewiedzę ale czy tylko Niewiadów jest z laminatu??? nie ma trochę większej opcji z zachodnich konstrukcji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie moją niewiedzę ale czy tylko Niewiadów jest z laminatu??? nie ma trochę większej opcji z zachodnich konstrukcji??

są, ale mało i raczej drogie (nie pamiętam marki), są też NRD owskie Intercamp, jednak jesli jestes uprzedzony do Niewiadowa to niesłusznie, to bardzo fajne przyczepy :klnie: Oczywiście nie zmuszam tylko proponuję, powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też napisać o wadach Niewiadówek. Słaba izolacja termiczna (w dzień gorąco w nocy zimno),mało miejsca ,brak toalety,lodówki,zawieszenie bez amortyzatorów ,pękanie skorupy ,odklejanie się wewnętrznej wykładziny ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy56, nie ma idealnej przyczepy ,każda ma jakieś minusy i każdy wybiera dla siebie co uważa. W sumie dobrze, że wymieniłeś wady Niewiadówek, choć ich właściciele zaraz Ciebie zakrzyczą :klnie:.

Na przykład jak dla mnie za mała, brak tych urządzeń , które wymieniłeś, ale innym może wystarczyć to co ma Niewiadówka i też będą ją chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichy56 :klnie::-], jak to nie ma lodówek!!!!! ...są i to bardzo często, kibelki też się zdarzaję (N126 NT), choć jak dla mnie to to już przerost formy nad treścią, mało miejsca?...N132 - 3.60 długość wnętrza :hehe::-] izolację termiczną można sobie zrobić w ramach wymiany odklejającej sie wykładziny, pęknięcia skorupy (tzw. pajączki, bo poważniejsze nie występują)bardzo fajnie- i szybko naprawia się żywicami a to wszystko to pikuś w porównaniu z gnijącymi elementami i zniszczoną blacha alu w przypadku jakiejś obcierki, lub co gorsza stłuczki, nie mówiąc o połamanej drewnianej konstrukcji, no bezproblemowy dostęp do części po przyzwoitych cenach, dla mnie Niewiadka jest namber łan :-] Kolega który założył wątek przykłada b. dużą wagę do kosztów a Niewiadka napewno wychodzi taniej i to mi na pewno przyznacie :-] Jak powiedział Wir57 każdy oczekuje określonego standartu od przyczepy :ok: A ja dzisiaj wyruszam nad morze, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichy56 :klnie::-], jak to nie ma lodówek!!!!! ...są i to bardzo często, kibelki też się zdarzaję (N126 NT), choć jak dla mnie to to już przerost formy nad treścią, mało miejsca?...N132 - 3.60 długość wnętrza :hehe::-] izolację termiczną można sobie zrobić w ramach wymiany odklejającej sie wykładziny, pęknięcia skorupy (tzw. pajączki, bo poważniejsze nie występują)bardzo fajnie- i szybko naprawia się żywicami a to wszystko to pikuś w porównaniu z gnijącymi elementami i zniszczoną blacha alu w przypadku jakiejś obcierki, lub co gorsza stłuczki, nie mówiąc o połamanej drewnianej konstrukcji, no bezproblemowy dostęp do części po przyzwoitych cenach, dla mnie Niewiadka jest namber łan :-] Kolega który założył wątek przykłada b. dużą wagę do kosztów a Niewiadka napewno wychodzi taniej i to mi na pewno przyznacie :-] Jak powiedział Wir57 każdy oczekuje określonego standartu od przyczepy :ok: A ja dzisiaj wyruszam nad morze, pozdrawiam.

 

 

Zatem szerokiej drogi i pięknej pogody życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też napisać o wadach Niewiadówek. Słaba izolacja termiczna (w dzień gorąco w nocy zimno),mało miejsca ,brak toalety,lodówki,zawieszenie bez amortyzatorów ,pękanie skorupy ,odklejanie się wewnętrznej wykładziny ścian.

 

Znalazłem oferte n 127

http://www.allegro.pl/item694904663_przyczepa_kempingowa_niewiadow_n127_nie_n126.html

 

nie jest to moze wysoki standart ale ta juz coś ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu szykałbym N126N czyli popularnej "Enki", przyczepa jest większa i bardziej ergonomiczna. Co do słabej izolacji Niewiadówek to nie mogę się z tym zgodzić, moja przyczepka jest podklejona zwykłą wykładziną i komfort jest znośny (szyby mam pojedyncze tylko sam je przyciemniłem). Co do opłacalności- ja za 4 osoby (2 dzieci do 5 lat) + prąd+przyczepa z przedsionkiem+auto płacę 31zł/doba na moim "corocznym" polu :-]:-] . Przyczepka = wolność, spanie we własnej pościeli, możliwość swobodnego wybierania miejsca odpoczynku, niezależność od innych i wiele wiele innych zalet :hehe: . Ja prywatnie nie wyobrażam sobie wyjazdu z rodziną do wynajętego pokoju czy kwatery :klnie: . Rodzaj i marka przyczepy jaką chcesz kupić zależy tylko od ilości funduszy na zakup. Nie kupuje się Niewiadówki za 8000-15000, jak i zachodniej przyczepki za 500-5000 zł.

 

Udanych zakupów i do zobaczenia z ogonkiem na szlaku :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki waszym sugestiom zaczyna mi sie klarować obraz przyczepy jaka chciałbym kupić:

 

- waga do 650 kg (bezterminowy przegląd)

- 4 miejsca do spania

- maksymalnie duża przy tej masie

- kuchenka

- zlewik

- raczej bez wc (jakoś nie przekonuje mnie spacerowanie w trakcie urlopu z kupami całej rodziny :klnie: )

- może niewiadów ?

 

może ktoś doradzić jakie przyczepy spełniaja te wymagania?? w ogłoszeniach często brakuje informacji o DMC a każdorazowo dzwonić nie ma sensu.

Proszę zatem o listę modeli które spełniaja te wymagania i spełniły wasze oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- waga do 650 kg (bezterminowy przegląd)

- 4 miejsca do spania

 

to ogranicza wybór, a uważam , że lodówka to niezbędny przedmiot na kempingu , choć oczywiście można się bez niej obejść .

Nie ma przecież problemu z corocznym przeglądem technicznym przyczepy .

Koledzy mający Niewiadki kupują przenośne lodóweczki, bo okazuje się, że jednak zachodzi taka potrzeba choćby zimne :klnie::hehe: .

Kupujesz raczej na parę lat taki sprzęt jak kemping i abyś później nie żałował wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.