Skocz do zawartości

Podłączenie centralki movera Royal Atlas

Młynek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o poradę odnośnie podłączenia centralki movera Royal Atlas UM205. Nie mogę znaleźć w sieci instrukcji podłączenia. 

Kupiłem używany mover i niechciałbym go uszkodzić.W centralce mam podłączenia na konektory żeńskie "+" i "-" do których zapewne podłączam akumulator poprzez hebel i bezpiecznik. 

dalej mam 4 gniazda na "1" i "2" , przełącznik trybu 1-2 osiowa przyczepa oraz gniazda "3" i "4". ponieważ na kablach od silników są założone 4 konektory zakładam, że trzeba je podłączyć do gniazd 1-4 - tylko gdzie plusy a gdzie minusy?

No i na końcu mam kostkę, do której można przykręcić 4 cieńsze kable - gniazda oznaczone jako "a", "b", "c" i "d". Kable te to zapewne kable dosuwu movera - tylko znowu ani na kostce ani na obudowie nie mam opisu gdzie kable "+" a gnie "-"

Czy jesteście w stanie podpowiedzieć jak to podłączyć?

No i jeszcze niebieski przewód wystający z centralki - gdzieś w necie widziałem zdjęcie takiej samej centralki i przy tym kablu była przypięta kartka "podać masę wyłącznik dosuwania". Skąd ta masa, z movera czy z aku poprzez jakiś przełącznik - takie zabezpieczenie przed niekontrolowanym włączeniu movera?

Będę wdzięczny za pomoc.

Zdjęcia centralki w załączeniu  

IMG-5152.jpg

IMG-5153.jpg

67646481254--4CF01D62-4C44-4AE8-8EC3-1F6E8DD82152.jpg

Edytowane przez Młynek (wyświetl historię edycji)

40 minut temu, Młynek napisał:

No i jeszcze niebieski przewód wystający z centralki - gdzieś w necie widziałem zdjęcie takiej samej centralki i przy tym kablu była przypięta kartka "podać masę wyłącznik dosuwania". Skąd ta masa, z movera czy z aku poprzez jakiś przełącznik - takie zabezpieczenie przed niekontrolowanym włączeniu movera?

U mnie w P1 jest tak, że jak podpinam pod auto 13 pin, to rolki automatycznie się cofają, może to ten kierunek?

Niestety nie pomogę w pozostałym temacie. Widzę, że mover jest z UK, może @Gibbon spod lasu cos doradzi?

Witam,

Silniki podlaczasz 1-4 (lewy 1+2 i prawy 3+4) i potem patrzysz czy przyczepa jedzie zgodnie ze strzalkami na pilocie (mozna odwrocic stronami jesli jest na odwrot - zalezy czy mover jest za czy przed osia).

Dosów robisz tak samo - A+B jeden silniczek i C+D drugi. Zmieniasz jesli na pilocie dosow dziala odwrotnie.

Mielismy ten mover w paru przyczepach i niebieski kabelek nie byl podlaczony nigdzie i chodzilo to normalnie. Poszukam instrukcji w wolnej chwili i dodam post.

9 godzin temu, Gibbon spod lasu napisał:

Witam,

Silniki podlaczasz 1-4 (lewy 1+2 i prawy 3+4) i potem patrzysz czy przyczepa jedzie zgodnie ze strzalkami na pilocie (mozna odwrocic stronami jesli jest na odwrot - zalezy czy mover jest za czy przed osia).

Dosów robisz tak samo - A+B jeden silniczek i C+D drugi. Zmieniasz jesli na pilocie dosow dziala odwrotnie.

Mielismy ten mover w paru przyczepach i niebieski kabelek nie byl podlaczony nigdzie i chodzilo to normalnie. Poszukam instrukcji w wolnej chwili i dodam post.

Dzięki za info. Będę wdzięczny jak uda się wrzucić instrukcję.