Jump to content

Słowenia jak tam z opłatami za przejazd?????


Recommended Posts

witam

wybieram sie we wrześniu do Chorwacji i mam pytanko jak jest właściwie z opłatami na Słoweni???

podobno lepiej śmigac przez Słowację Węgry ale tam mniej autostrad..

jak ktoś ostatnio jechał prze Słowenie niech da znać.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No więc tak, jak już gdzieś na forum było pisane: winietki 7 dniowe, miesięczne i 6miesięczne. Cana za 7 dniową 15 euro.

 

Jesli chodzi o alternatywę to ja drogi przez Węgry nie polecam. Chodzi mi o przejazd od Bratysławy w strone Gyor i dalej na Szomabteley i na południe w kiedunku Varazdina.... droga jest tak dziurawa, że w porze nocnej musiliśmy się zatrzymać bo poprostu nie dało sie jechać ( niestety skończyło się to wymiana koła). Dziury są ogromniaste i działają z zaskoczenia :niewiem: Makabra.

 

A w drodze powrotnej umyśliliśmy sobie pobyt w rejonie Bled więc zakupilismy sobie winietkę 7 dniowa :hop1:

Link to comment
Share on other sites

Też jade do Chorwacji z końcem sierpnia.Wyjazd z Szczecina-Niemcy-Austria-Wlochy / Udine, Triest/-Słowenia / tylko 30 km i nie potrzeba winniet !/-Rijeka. Trasa sprawdzona, cały czas autostrady.Z Katowic to może nie bardzo ta trasa ale zerknij na nią.Miłych wakacji .

Link to comment
Share on other sites

Zybog, a jak w Austrii? Od Villach do Udine jest autostrada. Tam też trzeba chyba kupić winietkę? Masz jakieś inne boczne ścieżki?

Link to comment
Share on other sites

W Austrii to trzeba wykupić winietki na autostrady a we Włoszech to płacenie na bramkach przy wyjazdach z autostrady, a co do płacenia to na odcinku Villach Udine lub Udine Wenecja to za każdy odcinek jazdy samochódem osobowym opłata wynosi 10 E a ile z przyczepą to nie wiem.Na dole masz link do jeszcze innych wiadomości związanych z wyjazdem w tamtym kierunku : http://abc.onet.pl/2029,kontent.html

 

a co do bocznych ścieżek to jeżeli są to nie na przejazd z przyczepą kempingową.

Link to comment
Share on other sites

Autostrada jest non-stop z Niemiec do granicy z Słowenią / przejście Kozina/.Kiedy kończy się Austria a zaczynają Włochy to tylko orientujesz się po starym przejściu granicznym.We Włoszech nie ma winniet a płaci się za przejazd autostradą na bramkach / nietety nie pamiętam ile, ale nie są to wielkie sumy= w końcu jedziemy na wakacje/.Ta autostrada ''leci'' na południe i w pewnym miejscu rozwidla się : w prawo na Triest / zawsze praktycznie bez korków/ i prosto na Wenecje / tu większe zagęszczenie aut/.Triest omija się obwodnicą i dopiero za Triestem kończy sie dwupasmówka i jedziemy '' normalną'' drogą w strone granicy z Słowenią / Hrple ?chyba tak jakoś się pisze, Kozina/. Cały przejazd przez Slowenię to ok 30 km/ bez winniety/ a kiedy wjedziesz do Chorwacji to za pare km. będzie autostrada prowadząca do Rijeki, Opatija itd./ tu opłata za autostrade chyba 1 albo 2 euro/.Potwierdzam , że trasa przez Niemcy, Austrie, Wlochy / Udine, Triest/ jest bardzo wygodna i BEZPIECZNA / może dla niektórych zbyt monotonna cały czas autostrada i tunele /.Nigdy nie kombinowałem omijania autostrad więc nie znam dróg alternatywnych.

Link to comment
Share on other sites

no przestudiowałem mapę i jade przez Słowenie po przejechaniu granicy Austria /Słowenia wpisuje Zagrzeb i w nawigacji opcje unikaj dróg płatnych i autostrad i mam nadzieję że poprowadzi mnie starą drogą wzdłuż autostrady.

w sumie to ten kawałek autostrady to jakaś absurdalna kwota 31EUR?!

lepiej za to zatankowac 30l ON!

 

lecę na Cieszyn [winieta CZ] dalej na Wiedeń [winieta A] Alpy i przelot przez SLO dalej na Zagrzeb i Plitvickie jeziora na 1/2 dni potem Split 2/3 dni i wycieczka wodolotem do Wenecji na 1 dzień. no i dalej w okolice Dubrovnika camping Male Ciste na 6 dni starczy :niewiem:

 

wracam przez Wegry żeby podjechać do Buda i Peszt-u i szybkim strzałem zobaczyć ten zabrudzony Balaton marzenie na wczasy w latach 70tych :hop1: i powrót przez Słowacje - Korbielów -Katowice.

 

mam nadzieje że 14 dni starczy :bzik:

 

do zobaczenia na trasie!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...