Skocz do zawartości

Zapach w przyczepie .


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy , kupiłem moją pierwsza przyczepę (2011r.) Kiedy stoi zamknięta to po otwarciu wyczuwa się dziwny zapach , być może stęchlizny . Ze środka zostało wyniesione wszystko i została dokładnie wysprzątana. Niestety zapach się utrzymuje ale tylko w górnych rogach kiedy otworzy się szafeczki wiszące. Przepatrzyłem ją cm po cm i nie znalazłem  żadnego zacieku, każde miejsce na ścianie jest twarde i suche, w rogach, przy oknach , na łączeniu ściana/sufit itd. Co jest dziwne to to ze niektóre wkręty  po wykręceniu z drewna są lekko zardzewiałe lub zaśniedziałe. Nie wiem co może być przyczyną i jak się tego pozbyć lub gdzie szukać przyczyny. Czy możliwe jest  że poprzedni właściciel (nie wiem kto nim był ponieważ przyczepę kupiłem od handlarza)trzymał ją zbyt długo w pokrowcu , doszło do mocnego zawilgocenia i stad taki efekt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 minut temu, jacek00 napisał:

Handlarze nie jedną zgniliznę potrafili ukryć. To że z wierzchu jest twardo, nie oznacza, że w środku ściany coś się nie dzieje.

Więc jak to sprawdzić ? Wiercić dziurę od środka ?

14 minut temu, jacek00 napisał:

Handlarze nie jedną zgniliznę potrafili ukryć. To że z wierzchu jest twardo, nie oznacza, że w środku ściany coś się

Edytowane przez Karawaning (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karawaning napisał:

(...) pytanie jak pomiar „sięga” głęboko ?

to zależy od miernika. Ja używam  Trotec  T660 , mierzy do 40 mm w głąb badanego materiału .

W przypadku miernika bezinwazyjnego nie trzeba nic wiercić ani nie pozostają żadne ślady po wykonanym pomiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Karawaning napisał:

Tak zrobię . A jakie powinny prawidłowe wskazania ?

Takie jak dla drewna w stanie powietrzno suchym zwykle 13 do 20%. Dużo osób przyjmuje że 15%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żebyś sobie setek dziur w budce nie narobił :mellow:
Warto dodać, żeby stosować miernik bezinwazyjny (nie każdy taki jest). Przesuwasz nim wzdłuż każdego możliwego łączenia wewnątrz przyczepy. Gdy zasygnalizuje, warto powtórnie dane miejsce sprawdzić, a gdy nadal będzie wskazywał podejrzane wartości, wkłuwasz się sondami w podejrzane miejsce ściany i uzyskujesz dokładny pomiar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin T napisał:

Tylko żebyś sobie setek dziur w budce nie narobił :mellow:
Warto dodać, żeby stosować miernik bezinwazyjny (nie każdy taki jest). Przesuwasz nim wzdłuż każdego możliwego łączenia wewnątrz przyczepy. Gdy zasygnalizuje, warto powtórnie dane miejsce sprawdzić, a gdy nadal będzie wskazywał podejrzane wartości, wkłuwasz się sondami w podejrzane miejsce ściany i uzyskujesz dokładny pomiar.

 

I wszystko w temacie :ok: 

Dodam jeszcze drugą czynność bo jak wynik wprawi Ciebie w osłupienie to będziesz musiał zrobić kolejne wkłucie tyle tylko ,że nie miernikiem ale swoimi paznokciami w okolicę szyi tego handlarza :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 08:56, Suzu4x4 napisał:

to zależy od miernika. Ja używam  Trotec  T660 , mierzy do 40 mm w głąb badanego materiału .

W przypadku miernika bezinwazyjnego nie trzeba nic wiercić ani nie pozostają żadne ślady po wykonanym pomiarze.

Czy ten Trotec ma wskazania w % wilgotności?

z tego co czytałem nieinwazyjne są mocno zakłócane przez przedmioty metalowe wewnątrz drewna (wkręty, zszywki), wskazania są też inne jeśli zbliżymy czujnik do rogu lub drugiej ścianki.

 

jakie masz doświadczenia z tym u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Karawaning napisał:

Panowie sprawdzone na wylot , każdy zakamarek . Miernikiem, wizualnie oraz dotykowo. Nic nie znalazłem , a zapach nadal jest ….

No to dobrze, że wilgoci nie ma.

Nasyp kawy, albo lawendy, albo cokolwiek, pojeździj sezon i może przejdzie.

U mnie dziwnie "waliły" kotki w drzwiach. Po wypraniu, przy każdym otwarciu czuję zapach płynu do prania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, filipert napisał:

No to dobrze, że wilgoci nie ma.

Nasyp kawy, albo lawendy, albo cokolwiek, pojeździj sezon i może przejdzie.

U mnie dziwnie "waliły" kotki w drzwiach. Po wypraniu, przy każdym otwarciu czuję zapach płynu do prania...

Tylko skad ten zapach ,hmmm. Co ciekawe dochodzi to tylko z czterech  narożnych górnych szafek. Były dokładnie sprawdzone, opukane , wyczyszczone … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.