Jump to content

Wyspa Hvar - Chorwacja

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

W tym roku wybieram się do Chorwacji. Interesuje mnie wyspa HVAR, miejscowość Jagodna i camping "LILI". Może ktoś z Was był na tym campingu? Chciałbym się dowiedzieć czy dojadę tam samochodem z przyczepą, bo w internecie czytałem że są tam kręte i wąskie drogi.

Pozdrawiam.

Ostatnio byliśmy tam w 2006 z namiotem. Ciągneliśmy wtedy przyczepkę towarową. Drogi faktycznie są wąskie i kręte ale największym utrudnieniem dla pojazdu ciągnącego przyczepę campingową jest tunel - przepiękny (wykuty w skale) ale bardzo wąski (ruch jest whadłowy - gdy byliśmy tam po raz pierwszy, dwóch Chorwatów na obydwóch końcach tunelu regulowała ruchem, teraz już zamontowali światła)

Powiem Ci tak: kamp Lili jest cudowny - cichy, oddalony od zgiełku, sklepów, posiadający własną, śliczną plażę, umieszczony na wysokiej półeczce z której rozciąga się przepiękny widok na morze. Warto tam pojechać. Widziałam samochody z czepami, zatem pewnie dasz radę :ok: ale nie jestem pewna, czy jechali tunelem, czy przejeżdżali górami... drogą tylko utwardzoną, nie wybetonowaną... :hop1:

Acha - zjazd na camping jest dość stromy i będziesz się musiał rozstawić gdzieś w wyższej części. My z naszym namiocikiem mogliśmy się rozbić na samej krawędzi skarpy. Miało to i dobre strony(piękny widok na morze) i złe (wiatr podczas yugo nas pierwszych zaatakował... :niewiem: ).

W razie jakichkolwiek wątpliwości pytaj - postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć :bzik:

Byłem na Hwarze na campingu w Starym Gradzie.Ładny, niedrogi camping i prawie w centrum miasta.Na camping Lili odradzono mi jazde z przyczepą ze względu na tunel.Mysle, że chyba szkoda ryzykować / gdzies na forum croatia.pl są zdjęcia tego tunelu i opisy-może tam coś więcej się dowiesz/.

Właśnie też słyszałem o tym tunelu i dlatego chciałem zapytać. żebym nie miał poźniej jakiejs przykrej niespodzianki :niewiem:

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Powiem tak - ten tunel jak dla mnie jest chyba zbyt wąski aby przecisnąć się z przyczepą ale nie dam sobie za to ręki uciąć. Oczywiście jest droga przez góry ale szutrowa i nie wiem na ile bezpieczna aby przejechać..... Ja Będąc na tym kempingu nie widziałam po tej stronie tunelu żadnego samochodu z przyczepą kempingową, po pierwsze tunel a po drugie-> zjazd na Lilli jest BARDZO STROMY, ciężko się tam ustawić z przyczepą bo w moim odczuciu kemping nie jest do tego przystosowany, stoją tam co prawda ze dwie przyczepy na stałe ale nie wiem czy "przepchali " je przez tunel czy poprostu przewieźli góra :hop1: Kolejna rzecz- kilkakrotnie widziłam stojące przed tunelem kampery... chyba bali się wjechać, no i sprawa następna: tam prócz Lilli nie ma innego większego kempingu, są o podobnej wielkości z tego co wiem :bzik: A szkoda bo to jedno z najpiękniejszych miejsc Hvaru.

Na www.cro.pl są zdjęcia tunleu i znaki wysokości i szerokości o ile się nie mylę, spróbuję poszukać.

Co do Hvaru i kempingów - jak dla mnie te w rejonie Starego Gradu i Jelsy odpadają, mają w moim odczuciu fatalne plaże i brak tego co ma Lilli: KLIMATU, spokoju, ciszy, pięknych widoków ehhhhhh cudowne miejsce. Ale wiem o tym, że otwarto niedawno kemping Vira http://www.suncanihvar.com/auto-camp-vira-hvar tu napewno przyczepa wjedzie. Jest też kemping w Milnej ale recenzje sa różne, nie wiem jak z przyczepą bo kempingu nie widziałam a na stronie Viry poprostu przyczepy stoją :niewiem:http://www.suncanihvar.com/auto-camp-vira-hvar/photogallery Niestety nie wiem w parktyce jak wygląda ten kemping bo byłam tam w czasie kiedy był nieczynny :ok:

Drogi na Hvarze są naprawdę ciężkie ale da się przyzwyczaić. Większość przyczep i kamperów stała i czekała na prom Stari Grad - Split... droga z Sucuraju do Jelsy jest poprostu ciezka.

Ja Hvar odwiedziałam z namiotem :ok:

W razie pytań chętnei spróbuję pomóc. A cro.pl przeszukam w celu odnalezienia odpowiedniego watku.

Witam, od pewnego czasu szukam fajnego z przyzwoitymi cenami campu

na Hvarze,Cresie lub Peljesacu.W Cro byłem juz kilka razy i mam już pewne doświadzczenie.

W tym roku jadę pierwszy raz z przyczepą.

Przymierzałem się również do Lili,ale doszukałem się na cro.pl,że tam tylko mozna z namiotem.

Campery i przyczepy nie wchodzą w rachubę na tym campie.

Będę szukał dalej,choć już mi się w głowie kręci od tego netu.

Biorę jeszcze pod uwagę Italę,a na niej półwysep Gargano i Kalabrię.

Mam jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji.

A może ktoś ma podobne plany i wybierzemy się razem?

pozdrawiam

:niewiem:

• 3 weeks later...

Polecam Camp Mlaska niedaleko Sucuraja. Szczegolnie rodzicom z dziecmi bo jest tam plytka zatoczka z piaszczystym dnem - w HR niewiele takich miejsc. Czesc kempingu przeznaczona dla naturystow co gwarantuje przyzwoity standard (nie znajdziecie syfiastych kepmpingow dla golasow w HR)