Skocz do zawartości

Szybkie pytanie o wlew wody w Kiblu

oloo7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam hobby 495 z 2001r.

NIe wiem gdzie się nalewa wodę do spłukiwania. W sumie jest wystający wlew - odchylany obok kasety ale to chyba na ten detergent. Nie wiem czy powinna brać wodę z głównego zbiornika czy lać przez dziurę pod papierem toaletowym.

No chyba nie , ja tam wlewam chemię i stoi a wodę do spłuczki wlewam po zdjęciu wajchy do zamykania i otwierania otworu w kiblu , wyjęciu pokrywy z przyciskami i wyjęciu zaślepki , trochę to głupie rozwiązanie ale tak jest w Hobby /2008r.

17 minut temu, Marcin T napisał:

Różowy płyn w/g zaleceń/potrzeb.

Woda - ciut więcej niż w materiale :D

Ten wlew jest jak syfon, nie zwracaj uwagi, że woda tam stoi.

Tam nie wlejesz 10L wody ! bo się przelewa - przynajmniej u mnie tak jest.

13 godzin temu, janm napisał:

No chyba nie , ja tam wlewam chemię i stoi a wodę do spłuczki wlewam po zdjęciu wajchy do zamykania i otwierania otworu w kiblu , wyjęciu pokrywy z przyciskami i wyjęciu zaślepki , trochę to głupie rozwiązanie ale tak jest w Hobby /2008r.

Jakieś dziwne rzeczy piszesz... Co ty tam masz za kibelek?

Różowy płyn w odpowiedniej dawce do odchylanej rurki, a na to z 10-12 litrów wody i jeszcze zostaje trochę "luzu". 

20 godzin temu, Ventyl napisał:

Chemie mieszasz razem z wodą i wlewasz przez ten wlew

Jak wyżej - nic nie mieszam. W trakcie wlewania się zamiesza, pod warunkiem, że najpierw płyn a na to woda. Ta rurka jest nawet tak wykonana, że zawsze trochę cieczy w niej zostaje, że w niej się wstępnie miesza.

Jak wyżej - nic nie mieszam. W trakcie wlewania się zamiesza, pod warunkiem, że najpierw płyn a na to woda. Ta rurka jest nawet tak wykonana, że zawsze trochę cieczy w niej zostaje, że w niej się wstępnie miesza.
Coś Ci się pomieszało. Do tego zbiornika nad kasetą - do odchylanej rurki z korkiem od góry wlewasz tylko trochę płynu a reszta wody.

Jest oczywiście taka opcja że toaleta bierze wodę że zbiornika głównego ,ale nie wtych rocznikach przyczepy hobby.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

18 minut temu, Plochy napisał:

Coś Ci się pomieszało.

Przecież piszę, że się samo miesza ;)

18 minut temu, Plochy napisał:

Do tego zbiornika nad kasetą - do odchylanej rurki z korkiem od góry wlewasz tylko trochę płynu a reszta wody.

Dokładnie jak napisałem:

34 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

pod warunkiem, że najpierw płyn a na to woda

13 godzin temu, janm napisał:

Tam nie wlejesz 10L wody ! bo się przelewa - przynajmniej u mnie tak jest.

Może masz za nisko zamontowaną rurkę przelewowo - odpowietrzenio - wskaźniko - spustową. U mnie też na początku miałem włożoną tą przezroczystą rurkę w uchwyt z boku. Prawidłowo ta część gumowa pod rurką ma być w tym uchwycie, a przezroczysta rurka górnym otworem na takim króćcu. Jeśli jest tak jak piszę i masz tą rurkę za nisko to ci się za wcześnie przelewa.

Poniżej jeszcze zdjęcie poglądowe, jak ta rurka powinna być j zamocowana:

image.png.c836030b1cab8ea45947a74191de2da8.png

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)

Chyba się wyjaśniło i u mnie ; jak w ubiegłym roku zakupiłem przyczepkę to był zalany na ful różowy płyn , który jak wylewałem na jesieni to częściowo był galaretą i na bank cosik tam się pozatykało , teraz mam zalaną wodę na ful i nowy płyn też jak wykorzystam wodę to zleję ponownie płyn i sprawdzę wlewając wodę tędy . Dzięki Panowie za wszelkie sugestie i pomoc w temacie . :ok::hej: