Skocz do zawartości

Rosja - sankt Petersburg


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj po kilku tygodniach dostałam odpowiedz z campingu w Peterhofie. Zapraszają nas do siebie, miejsca nie braknie. Nawet pomoc przy dostaniu wizy proponują ( koszt dodatkowy 15 euro)

Dear Marlene! Excuse please for an answer delay. Possibly we have missed your letter.
You can stop in our camping at any time. Preliminary reservation isn't required.
We can issue for you invitations for receipt of a visa. Our partner company has all necessary rights and enters the Federal register of travel agencies. For registration of the invitation (voucher) use a special form on our website  http://en.russiancampings.com/partner.html
I hope, we will meet in our camping in the summer.
Have a good time!
Edytowane przez Szaraja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można obniżyć koszty uzyskania wizy do Rosji. Najtańsza oferta z pośrednictwem i za uzyskanie vouchera ( myśle o pobycie na campingu) to ponad 460 zł osoba, z tego koszt rzeczywisty wizy to ok. 260 zł. Ma ktoś pomysły, jak obniżyć te koszty, bo przy 4 osobach robi się całkiem pokaźna kwota. Szukałam na internecie ( żeby nie było że się nie przygotowałam ) ale nic taniej nie było.

 

@Szaraja,

 

dzisiaj w esseńskim biurze podroży, w którym interesanci interesanci pozdrawiani są słowami "Здравствуйте", poinformowano mnie, ze koszt wizy do Rosji na 30 dni to 80 Euro od osoby. Czas oczekiwania na nią to cztery tygodnie.

Moze masz podobne biuro w Twojej okolicy?

 

A kiedy będziecie w Peterhofie?

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

sprawę wiz mam już wyprowadzoną dzięki Rafałowi, skończy się tylko na kosztach samej opłaty wizowej, ewentualnie dopłata dla biura jeśli będę robić przez nich.

Ale dziękuję za zainteresowanie. Jak dobrze pójdzie to w połowie lipca wyruszymy w trzy-cztery załogi do Petersburga i może dalej na wyspy Sołowieckie, a niektórzy planują Murmańsk i Nordcap. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszyscy piszą przed wyjazdem ale czy ktoś pojechał ? Brak postów.

Też planuję wyjazd do Pitera ale jeszcze mam sporo czasy bo tegoroczne wakacje już zaplanowane. Petersburg jednak cały czas w planach. Z tego co znalazłem w necie to wizy najlepiej przez biuro turystyczne. Granice najlepiej przekraczać w Estonii, ogólnie jak najdłużej w UE. Nie wiem czy to aktualne. Ciągle czytam o fatalnych drogach w Rosji ale to stare posty. Wybieram się osobówką więc szukam noclegu z parkingiem. Jest tego sporo. Ceny? - różne.

Teraz prosiłbym o odpowiedz osobę która tam była.

Napisz o drogach, noclegach, cenach, "przygodach" itp.

Dziękuję. /спасибо/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie chcesz wiedzieć? Ja tu mieszkam

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc z Polski do Petersburga którą granice jest lepiej przekroczyć:  na Łotwie /Grebnova czy w Estonii. Tu mam dwie w Luta lub na północy Narwa. Czas przekroczenia granicy - wiem róznie bywa a jak jest z drogami. Na forach czytam o fatalmym stanie ale może już coś się zmieniło. Jeszcze jedna sprawa. To dopiero plany ale upatrzyłem sobie nocleg w hotelu na Wyspa Wasilewska. Czy przyjazd przez chyba centrum miasta nie będzie za trudny. Dużo też czytałem o poruszaniu się samochodem po mieście. /odradzają/. Co sądzisz o wybranej lokalizacji i dojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam przekroczyć na Lotwie, droga ok, kolejek teraz nie ma, no i paliwo ⛽ po 0,5euro więc jest plus. Co do lokalizacji hotelu zależy co chcesz zwiedzić, oraz jaki masz budżet. Jazda po SPB jak po kazdуm większym mieście.

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

 

 

Dołączona grafika

 

Przykład drogi na wschód z Moskwy

 

Pozdrawiam Rafal

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czolem forumowicze,

 

czy ktoś z Was ma doświadczenia odnośnie czasu oczekiwania przy przekraczaniu granicy w Estonii? Narva, kierunek Piter i z powrotem w dzien powszedni?

Rozmawiałem dziś z informacja turystyczna w Narvie, dowiedziałem sie o konieczności rejestracji na stronie eestipeer.ee. Niestety nie byli w stanie podać mi czasu oczekiwania.

 

Z Essen pozdrawia

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Ed,

 

o GoSwift dowiedziałem sie telefonicznie, brakuje mi aktualnych czasów oczekiwania. Szukam dalej. Dziękuję.

 

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaK > ...brakuje mi aktualnych czasów oczekiwania.

Ilość pojazdów w kolejce zmienia się w czasie z  389  na  384
                                                                                 Zerknij na oba obrazki.

 

 

 

Pozdrawiamy z Cartageny...
Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem forumowicze,

 

proszę o informacje praktyków,

jak wygląda sytuacja z free WiFi w St. Petersburgu i okolicy.

 

Dziękuję!

 

Z Narvy pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaK, różnie bywa, najlepiej kupić sim Beeline lub Mts koszt niecałe 4 EUR

 

Wysłane z mojego SGP771 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.