Jump to content
Batman

28. Pol’and'Rock Festival - plac karawaningowy Rock Camp

Recommended Posts

Batman

W tym roku planujemy po raz pierwszy zaliczyć dawny Przystanek Woodstock przy pomocy przyczepy kempingowej ( a tak ogólnie to mój 17 PW). Planujemy ustawić się na przygotowanym polu - Rock Camp.

Pytanie. Kto także planuje tam być? 

https://polandrockfestival.pl/informacje/rock-camp

peja76

Mieliśmy jechać ale idziemy na wesele:(

reflexes

A orientujecie się czy poza tym Rock-Campem, na tym ogólnym polu namiotowym też można stanąć z przyczepą?

TomekKnaus
39 minut temu, reflexes napisał:

A orientujecie się czy poza tym Rock-Campem, na tym ogólnym polu namiotowym też można stanąć z przyczepą?

Zawsze można było, albo na zorganizowanym polu (wcześniej się nazywał ToiToiCamp), albo na otwartej przestrzeni. Tyle, że te campy jak ww są zawsze bliżej scen, pozostałe miejsca są trochę w dalszej odległości. 

...... a odnośnie pobytu, ja jak tylko będę na miejscu to się na festiwalu zjawię, z resztą tak jak w pozostałych latach !

TOM

reflexes

Ja nigdy nie byłem a rozważam przyjazd w tym roku, bo festiwal jest zdecydowanie bliżej mnie niż we wcześniejszych latach. Cena tego kempingu jednak trochę wysoka, a że w przyczepie mam wszystko co trzeba do przeżycia "na dziko" to zastanawiam się nad taką opcją. Niestety na stronie pod pytaniem czy można przyjechać z przyczepą jest tylko info o Rock Campie.  

Bombee

Trochę przegieli z cenami:

• czyli np. 2 osoby dorosłe za 3 dni - 680 zł

TomekKnaus
Godzinę temu, reflexes napisał:

Ja nigdy nie byłem a rozważam przyjazd w tym roku, bo festiwal jest zdecydowanie bliżej mnie niż we wcześniejszych latach. Cena tego kempingu jednak trochę wysoka, a że w przyczepie mam wszystko co trzeba do przeżycia "na dziko" to zastanawiam się nad taką opcją. Niestety na stronie pod pytaniem czy można przyjechać z przyczepą jest tylko info o Rock Campie.  

Na festiwal przyjeżdża kilkaset tysięcy osób, ten camp zrobią na 200 czy 300 załóg, reszta i tak będzie stała poza tym zorganizowanym campem.

Godzinę temu, Bombee napisał:

.... poprzednie lata również nie były tańsze niestety, ale i tak obłożenie jest 100%, a miejscówki się sprzedają w kilka dni.

Jak Pol&Rock był organizowany w Kostrzynie, przy wielu domach, na ich podwórkach były zorganizowane "pola" - taka prywatna inicjatywa, pewnie teraz też się znają chętni dla takiego zarobkowania.

TOM

filipert
2 godziny temu, Bombee napisał:

cena za jeden prysznic na terenie festiwalowego pola – 20 złotych.

ech... 

mam wrażenie, że kiedyś wszystko było za darmo, ale może tylko człowiek był bardziej zaradny i miał mniejsze oczekiwania ;)

lbuster
2 godziny temu, filipert napisał:

mam wrażenie, że kiedyś wszystko było za darmo, ale może tylko człowiek był bardziej zaradny i miał mniejsze oczekiwania ;)

Bo było, a wąż z wodą na środku festiwalu wystarczał za prysznic i wszyscy byli szczęśliwi :pub:

Batman

Kiedyś to było Toi Camp czy jakoś tak. Ten Rock Camp chyba przejął organizację tej strefy. 

Przez 9 lat pod rząd jeździłem tam pod namiot, później też pod namiot ale do wioski motocyklowej. Teraz pomimo takiej ceny skorzystam z tego pola. Jeśli zdążę się załapać oczywiście. Przyczepy na dzikusa chyba bym nie zabrał. No chyba, że całkiem na ubocze. 

MaciekR4
Posted (edited)

U mnie żona jedzie, zabiera jednego syna - taki był pierwotny plan.

Już chciała kupować namiot, bo podobno z przyczepą nie można na tym darmowym polu między namiotami stać (ile w tym prawdy nie wiem, ale również szukając informacji o przyjeździe z przyczepą odsyłało jedynie na ten Rock Camp, gdzie nie powiem - cena dla mnie nie do przełknięcia). I właśnie złożyłem zapytanie o termin 3-7 sierpnia na parcelę w Camping Drawtur - dojechać te kilka km zawsze można. Więc jest duże prawdopodobieństwo, że i ja będę mimo iż nie przepadam za wszelkiego rodzaju imprezami masowymi ;) 

Edited by MaciekR4 (see edit history)

timo69

Z tym dojeżdżaniem kilka km to byłbym ostrożny - drogi będą częściowo wyłączone z ruchu (przy festiwalu), a reszta zakorkowana na maksa. Ja wczoraj znalazłem prywatne pole namiotowo-kamperowe ok. kilometr (z lekkim okładem) od wejścia na teren festiwalu (tego przy dużej scenie i Lidlu), czyli praktycznie o połowę bliżej sceny niż z Rock Campu. Na miejscu ma być kontener prysznicowy z ciepłą wodą (jak te na festiwalu), toi-toie, kuchnia polowa i bar. Jak dzwoniłem w sobotę, to już był problem z przyłączem elektrycznym (kto pierwszy, ten lepszy ze względu na moc przyłącza do działki). Woda dostępna z węża, więc można sobie napełnić zbiornik. Cena 80 zł za przyczepę i 20 zł za auto za dobę, więc do przyjęcia.

Ogólnie organizacja trochę do dupy, w zeszłym roku pole dla kamperów i przyczep było super, choć bez luksusów i pod wpływem zeszłorocznych doświadczeń kupiliśmy przyczepę, a tu dupa.

Cathay
Posted (edited)

1. Przyczepy, kampery ani żadne pojazdy mechaniczne nie mogą wjechać na teren pola namiotowego.

2. Nie wolno nocować w przyczepach, kamperach ani samochodach na oficjalnych parkingach. Owe oficjalne parking to pola i łąki prywatnych właścicieli których WOŚP zaprosiło do współpracy. 

3. Przyczepy i kampery zapraszane są na Rock Camp i Family Rock Camp. Jeszcze kilkanaście dni temu problem z tym był taki że było bardzo drogo. Ale jest popyt to jest cena. 

Obecnie jest jeszcze drugi problem. Jaki? Ano taki że opublikowano mapki terenu i od Rock Campu do sceny jest.... 2km !!! Jeśli więc chcesz sobie 3 razy dziennie iśc pod scenę to masz 12 km. Jak ktoś nie pije, to się wkurza, a jak ktoś pije i idzie dwa kroki w przód a jeden w tył, to może się wykończyć :). Będą kursowały Ikarusy na tej trasie. Brak klimy, niedomyci ludzie, klimat idealny :)

Pierwotnie mówiono że family camp będzie oddalony z uwagi na ciszę i spokój. Jak ludzie wykupili rock camp dla dorosłych to opublikowano mapkę i się okazało że on tez będzie daleko.  

Warto dodać że do prysznicy na terenie Rock Campu wstęp za opłatą będzie miał każdy nocujący na darmowym polu, a więc mimo że zapłacisz tysiaka za 4 dni, to i tak możesz stać w kolejce jak smok do prysznica. 

Cena za 4 dni dla dwóch osób kamperem 800 zł, natomiast dwie osoby przyczepą 940 zł.

4. Są już w necie ogłoszenia prywatnych ludzi oferujących postawienie budy lub kampera za "normalne" pieniądze na swoich podwórkach i ziemiach. Ale jak będzie wyglądało dojście do festiwalu niestety nie wiem. 

Edited by Cathay (see edit history)

Pierzasty

Hmm. Byłem w zeszłym tygodniu na Czochraj Bobra Fest. W Namysłowie i wielu ludzi powtarzało, że Poland Rock z roku na rok sìę "psuje" , w sumie jak patrzę po kapelach , to jest w tym trochę racji. Do tego wkradło się trochę komercji i pogoni za pieniądzem.W Namysłowie festiwal jest o wiele wiele mniejszy, jednak przez 4 dni bawiliśmy się przednio. Do tego nie było mowy o jakichś stresach z zaparkowania , czy korkach a z pola było doskonale słychać muzykę. Całe życie zawsze miałem w głowie Poland Rock , ale powoli trochę mi się "oddalił" .

20220716_211625.jpg

macieku
W dniu 18.07.2022 o 00:21, timo69 napisał:

. Ja wczoraj znalazłem prywatne pole namiotowo-kamperowe ok. kilometr (z lekkim okładem) od wejścia na teren festiwalu (tego przy dużej scenie i Lidlu), czyli praktycznie o połowę bliżej sceny niż z Rock Campu. Na miejscu ma być kontener prysznicowy z ciepłą wodą (jak te na festiwalu), toi-toie, kuchnia polowa i bar. Jak dzwoniłem w sobotę, to już był problem z przyłączem elektrycznym (kto pierwszy, ten lepszy ze względu na moc przyłącza do działki). Woda dostępna z węża, więc można sobie napełnić zbiornik. Cena 80 zł za przyczepę i 20 zł za auto za dobę, więc do przyjęcia.

a podeślij namiar , jestem w stanie żyć bez prądu interesuje mnie woda, parcela i możliwość wyprowadzenia kota :-) jak będę miał dostęp do 2-3 KWh na dobę to będzie internet i kostkarka do lodu jak nie to trzeba będzie oszczędnie gospodarować energią. :-)