Skocz do zawartości

Programy telewizji naziemnej z instalacji fabrycznej


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystam z fabrycznej instalacji TV w przyczepie Abbey GTS 516.  Telewizor nowszej generacji : MANTA 32LHN48L. Od poniedziałku, 23 maja, po zmianach w nadawaniu, wystapił problem z głosem, tylko w programach komercyjnych, typu TVN, Polsat, itp.  Programy TVP  funkcjonują poprawnie : obraz i głos.  Macie takie przypadki, Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Zbyszek napisał:

Macie takie przypadki, Co robić ?

 Wygląda na to, że nie masz kodeka Dolby E-AC3 :hmm:  Sprawdź to w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem więcej, moze nawet wszystko.

Telewizor jest ma system DVB-T,  lecz nie ma  wbudowanego kodeku HEVC. Potrzebny jest zakup dekodera.  Zdecydowałem sie chyba na coś takiego :

https://allegro.pl/oferta/tuner-dekoder-tv-naziemnej-hd-dvb-t-dvb-t2-h-265-11946419531?utm_source=notification&utm_medium=platformMessageCopy&utm_campaign=be43a64a-ba9d-4632-9055-84017c4c170c&utm_content=offer-link

 

Wyjaśnienia :

Zmiana nadawania obejmuje m.in. TVN, TVN7, Polsat, TV4 i TV Puls, Te programy w większej części Polski nie są już odbierane na odbiornikach starego typu.

Natomiast TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info HD, TVP Sport HD, TVP3 czy TVP Historia, wciąż mogą nadawać starym sposobem. Telewizja Polska jako jedyna otrzymała zgodę na nadawanie w dotychczasowy sposób, aż do końca 2023 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym się podpiąć do tematu...

Otóż -z racji iż dopiero raczkuję w temacie ogólnie mówiąc i szumnie to w moim przypadku nazywając "karawaningu" mam pytanie odnośnie poznawanego sprzętu w mojej przyczepie..

Otóż mam w niej takie oto gniazdo:

 

 

20230827_170950.thumb.jpg.bffce9fa922bf75e24e1bcaf27a49282.jpg

Antenę i wzmacniacz:

20230827_181754.thumb.jpg.9b6b9e50029fca448c65f3d9864d5249.jpg20230827_171218.thumb.jpg.2e2e33e4cc125188b15fc7e5150e0f49.jpg

i dzisiaj podłączyłem do tego gniazda metodą "druciarstwa" (bo okazuje się, że to gniazdo antenowe jest "odwrotne od naszych", czyli powinno mieć w środku bolec a nie "rurkę"). No i na telewizorze, na którym w kuchni bez dekodera chodzi 1,2 i 3 program (i NIC więcej!), w przyczepie nie odebrałem NIC.

W wątpliwość poddaję owo gniazdo gdyż jak wspomniałem- w naszych gniazdach TV ma takie wyprowadzenie:

20230827_171938.thumb.jpg.099dd7ce34353dc22885795e3d8e4b2f.jpg

A to w przyczepie przypomina gniazdo radiowe.

Czy jest możliwe, że ta antena nie odbiera naszego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale podłączałem tv (niepasujący wtyk antenowy prowizorycznie podłączyłem do TV przrwodami) i nie działał.. Może wzmacniacz nie działa? Kabel idący od niego do gniazda sprawdzałem na ciągłość..

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odbiera "nasz system".
Jedynie czego potrzebujesz to przewód antenowy z końcówką wtyk-wtyk. Właśnie przerabiałem ten tema u siebie.
Jest jeszcze coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/adapter-wtyk-wtyk-do-kabla-antenowego-koncentr-8817294046

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Janusz63 napisał(a):

Dziękuję, ale podłączałem tv

Zrób porządnie przewody. Antena jak działa to nie ma dla niej różnicy jaki sygnał odbiera. Jesteś pewien że TV lub dekoder masz w tym obecnym systemie DVB-T2 a nie w starym DVB-T? 

Skorzystaj też przy ustawieniu anteny z aplikacji do ustawienia np. DVB-T finder. Ale te anteny świetnie sobie radzą i nie musisz szczególnie kierunkowo jej ustawiać, żeby zbierała sygnał.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób porządnie przewody. Antena jak działa to nie ma dla niej różnicy jaki sygnał odbiera. Jesteś pewien że TV lub dekoder masz w tym obecnym systemie DVB-T2 a nie w starym DVB-T? 
Skorzystaj też przy ustawieniu anteny z aplikacji do ustawienia np. DVB-T finder. Ale te anteny świetnie sobie radzą i nie musisz szczególnie kierunkowo jej ustawiać, żeby zbierała sygnał.
Mam w kuchni tv 32" na DVBT (stary), który odbiera tylko program 1, 2 i 3 ale w przyczepce nie odebrał żadnego...

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Janusz63 napisał(a):

Mam w kuchni tv 32" na DVBT (stary), który odbiera tylko program 1, 2 i 3

No to moim zdaniem tu jest problem. Antenę w domu masz pewnie na dachu i ona zbiera lepiej sygnał niż ta przyczepowa. Kup dekoder obecnego systemu DVB-T2 zrób przewody (końcówki w przyczpie) i moim zdaniem będzie git. A i tak nawet te 3 kanały znikną ci bo dopuszczają stary sygnał tylko do końca tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze podłączyć telewizor bezpośrednio pod wyjście TV-FM.
Wyeliminujesz ewentuane uszkodzenie gniazda
Podłączyłem taki miernik bezpośrednio na wyjście wzmacniacza i wskazówka nawet nie drgnęła..
Nie mam na chwilę obecną miernika do DVBT2 (o ile taki istnieje)...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230902/4b225d89156e0cb98cbb113c4196a18b.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janusz63 napisał(a):

Podłączyłem taki miernik bezpośrednio na wyjście wzmacniacza i wskazówka nawet nie drgnęła..
Nie mam na chwilę obecną miernika do DVBT2 (o ile taki istnieje)...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230902/4b225d89156e0cb98cbb113c4196a18b.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Miernik sygnału.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 14:21, Czarek236 napisał(a):

Witaj,podepnij się bezpośrednio na wyjściu wzmacniacza antenowego,pomijając gniazdo antenowe.

Czekamy na odpowiedź

Pozdrawiam..

No więc tak... w międzyczasie zakupiłem dekoder DVBT2 i odpowiedni kabel - WTYK-WTYK ale to tak na marginesie - podpiąłem do bezpośrednio do wzmaniacza cały "zestaw" no i bez zmian, nadal nie ma sygnału na żadnym ze złącz wyjściowych wzmacniacza. Podłączyłem ww miernik sygnału (DVBT) i również nie pokazuje żadnej wartości powyżej "0".

Zmierzyłem omomierzem "przejście" przez antenę - obwód się zamyka ale to równie dobrze może być jakieś zwarcie na kablu idącym do anteny.

A może to wzmacniacz jest uwalony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.