Skocz do zawartości

Serwisy


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 20.04.2010 o 22:10, godolo napisał:

 

W dniu 20.04.2010 o 22:10, godolo napisał:

 

Zrobiooooneeee? Jupieeee! Mąż mistrz! Było zwarcie na kablach, wymienione kabelki i żarówki i udało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej ja tu nowy ze tak powiem ale i nie wiem gdzie co jest jakie tematy 

ale ostatnio widziałem ze ktoś szuka kogoś co montuje dachy otwierane do vw 

jak by ktoś coś szukał potrzebował to zapraszam na rozmowę bo przerabiam takie autka jak T5 na campery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Szukam kogoś kto w rozsądnych pieniądzach podejmie się naprawy(lub z sporą cierpliwością do poinstruowania jak zrobić)  przedniej ściany narożników oraz fragmentu podłogi w Abi Award Morningstar. Najlepiej okolice Płocka.
Pozdrawiam.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
W dniu 22.04.2019 o 21:11, Marcino81 napisał:

Witam. Czy korzystał ktoś z usług serwisu przyczep o nazwie RENO w miejscowości Dziekanów Leśny (Łomianki)? Pytam bo chcę zrobić ogólny przegląd przyczepy i instalacji gazowej.

Moi drodzy w sumie to nadszedł chyba odpowiedni czas żeby pewne rzeczy opisać.  Może @JoannaBK tu też zajrzy i się ustosunkuje.
Robiłem serwis swojego Ferdka u Pana Bartka Twaroga pod koniec 2020 roku i niestety serwisowo ciężko o większą porażkę. Zastanawiałem się czy pisać to w emocjach i czy robić sobie dalej opinię człowieka który jest ciężkim klientem, ale trochę czasu już minęło więc postaram się spokojnie i rzeczowo sprawę opisać.

1. Po pierwsze największy zarzut: przyczepa do serwisu i regulacji hamulców była podniesiona na samych podporach :wrrr:. Przyczepa klasy 510 o masie własnej 1200 kg!!! Więc świadomość tych ludzi o budowie tego sprzętu jest raczej niewielka

2. Przyczepę zostawiłem rano, popołudniu dostałem telefon że za godzinę można przyjechać po odbiór. Jak przyjechałem po odbiór okazało się że jest obsuwa, że Pan Bartek musi jeszcze sprawdzić czy pracownicy zrobili wszystko dobrze i będą wydawać przyczepę. Okazało się że Panowie wcześniej nie zauważyli uszkodzonego pancerza i że albo czekam, albo przyjeżdżam na odbiór następnego dnia. Jako że obowiązki domowe mnie wzywały wyszło że wycieczka do Łomianek i z powrotem na darmo. No może nie na darmo a po to żeby się qwić tym że ktoś mojego Ferdka dźwignął na podporach. Na wyjściu poprosiłem Pana Bartka żeby przyczepę natychmiastowo opuścili i żeby rano był, że musimy poważnie porozmawiać.

3. Rano Pana Bartka nie było, więc musiałem na niego sporo poczekać. W międzyczasie okazuje się że wymieniono JEDNĄ linkę prowadzącą od orczyka cięgna do jednego z bębnów. Jak to w hamulcach powinno się to zrobić parami.

4. Po przyjeździe spóźnionego Pana Bartka, pokazałem mu instrukcję mojej przyczepy, wskazałem miejsce gdzie jest napisane że podpór nie można używać w taki sposób i zapytałem jak sprawę rozwiążemy? Co w wypadku gdy doszło do uszkodzenia przyczepy? Niestety jedyne co mi zaproponowano to zniżkę na usługę? Z wymienionej jednej linki Pan Bartek się tłumaczył że nie chciał klienta naciągać na koszty.

5. Hamulce wyregulowano w taki sposób że w domu musiałem je sam wyregulować. Niestety nie było możliwości żeby automaty zwalniające pozwoliły na cofnięcie z przyczepą. Oczywiście po czasie hamulce znów musiałem regulować, bo nowa linka po czasie się "ułożyła".

Dlatego serwisu w Łomiankach / Dziekanowie Leśnym mocno nie polecam. Chyba że chcecie zmarnować czas, pieniądze i własną budkę :skromny:

Miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze ,że napisałeś kto i gdzie nie  umie serwisować przyczep :ok:

Też bym się wq na takie traktowanie mojego sprzętu .Całe szczęście ,że zdolności manualne posiadam i ogarniam sam większość zabiegów przy niej.

Co do regulacji hamulców to masz rację ,że powinni byli wymienić drugą linkę bez dwóch zdań .A tłumaczenie o naciąganiu na koszty niech sobie wiesz gdzie wsadzą.

Mają telefon ? mają ...i po to mają aby dzwonić nawet do bólu i informować co do kosztów. Bo linka to pewnie cztery/pięć dych a szkody więcej narobili podnosząc budę na łapach. Chyba ,że klient powie wyraźnie nie wymieniać ale i tu przy zdrowych zmysłach powinni jednak wytłumaczyć ,że nie warto tego tak zostawić.

Powiem więcej nie każdy dobry czy mniej dobry mechanik samochodowy potrafi ogarnąć hamulce w przyczepie. Wyszedł cyrk z cofaniem bo pojechali po bandzie i regulacji profesjonalnie nie wykonali . Dwa /trzy lata to można próbować coś wyregulować z "zewnątrz" ale już po tym okresie trzeba zrzucić bębny i sprawdzić poprawne działanie układu hamulcowego na tarczy kotwicznej. Koniecznie ze wspomnianym wyżej automatem cofania.  W AL-KO mamy możliwość rozebrać go na czynniki pierwsze po to aby go przeczyścić -lubi się zapiec- w każdym detalu by sprawnie móc cofać przyczepą . Tak samo z regulatorem ustawienia szczęk. Tu jak się zapiecze to przez oczko w tarczy kotwicznie nie ma możliwości aby ustawić szczęki . 

U Ciebie nad tym automatem się nie pochylili a w dodatku źle zrobili całą usługę co sam zauważyłeś pod domem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

4. Po przyjeździe spóźnionego Pana Bartka, pokazałem mu instrukcję mojej przyczepy, wskazałem miejsce gdzie jest napisane że podpór nie można używać w taki sposób i zapytałem jak sprawę rozwiążemy? Co w wypadku gdy doszło do uszkodzenia przyczepy? Niestety jedyne co mi zaproponowano to zniżkę na usługę? Z wymienionej jednej linki Pan Bartek się tłumaczył że nie chciał klienta naciągać na koszty. 

 

 Mnie zastanawia ten akapit. Człowiek, który zajmuje się serwisowaniem przyczep nie ma pojęcia, że tych nie wolno ich podnosić na łapach i jeszcze każe sobie to udowadniać poprzez pokazanie instrukcji z wyraźnym zakazem?

 

No to jest najbardziej dyskwalifikujące, bo znaczy tylko tyle że właściciel jest tam z przypadku i o przyczepach nie ma zielonego pojęcia.

 

Zresztą wiesz, że wiem że faktycznie tak jest, bo nie jesteś pierwszym niezadowolonym klientem.

 

Informacyjnie to mój znajomy ma z nim o wiele większe przeboje... I jakbym opisał co go spotkało od początku do końca, włącznie z rozwaleniem przyczepy to u każdego nóż by się w kieszeni otworzył...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych forumowiczów.

Mam pytanie, czy ktoś zna serwis przyczep kempingowych PT SERWIS PIASECZNO.

Kinetyczna 1, ale tam ich już nie ma, ponoć są w Zgorzale na Postępu 61.

Czy ktoś coś u nich robił? Nie mogę znaleźć o nich żadnych opinii w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
40 minut temu, Tomii napisał:

Gorąco nie polecam tego serwisu. Do regulacji i serwisu hamulców podnieśli moją byłą 1,5 tonową przyczepę (klasa 510) na podporach i nie widzieli w tym nic złego

Mnie akurat hamulce zrobili OK - fakt - byłem przy tym i niejako stałem im nad głową, więc może dlatego.

Ale dzięki za ostrzeżenia - zawsze to człowiek w tym momencie jest z lekka wyostrzony.

Może się coś po Waszych przypadkach nauczyli - nie wiem.

Po ich serwisie byłem na przeglądzie przyczepy i poprosiłem o bardzo dokładne sprawdzenie hamulców - diagnosta nie miał żadnych uwag a nawet stwierdził, że są wyjątkowo dobrze ustawione po tym serwisie.

Ale jak widać trzeba być czujnym - za uwagi dziękuję Panowie...

Pzdr

Włodek

18 minut temu, jacek00 napisał:

Mi wystarczy relacja kolegi, który zostawił im budę do doposażenia i naprawy... W głowie się nie mieści

A możesz napisać coś więcej o tym - ja z nimi nie mam nic wspólnego poza faktem, że mieszkam niedaleko.

Mnie to co zleciłem zrobili OK, ale jak piszę - stałem im nad głową - codziennie tam byłem i nos wsadzałem we wszystko co robią.

Pzdr

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BuryKocur napisał:

A możesz napisać coś więcej o tym - ja z nimi nie mam nic wspólnego poza faktem, że mieszkam niedaleko.

W skrócie to przyczepa została u nich na placu celem doposażenia i drobnych poprawek. Została uszkodzona przez inny pojazd i serwis nie kwapił się do wzięcia za to odpowiedzialności, nawet nie chcieli dać OC sprawcy. Z rzeczy zleconych nie zrobili nic. Kolega zabrał przyczepę od nich do innego serwisu. A z nimi się szarpie o kasę za naprawę poszycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

Kolega zabrał przyczepę od nich do innego serwisu.

Prawda jest, że jakbym nie był na placu i nie widziałbym jak niefrasobliwie przestawiają inne przyczepy to może bym nie uwierzył w to co piszesz.

Natomiast moja uwaga do nich - akurat nie techniczna bo to co zleciłem zrobili dobrze (tyle, że stałem im nad głową) - to koszmarna niepunktualność - gdyby nie fakt, że jestem dość upierdliwy w takich sprawach to przestawili by moją robotę na jakąś odległą przyszłość.

I tylko fakt, że mieszkam niemalże obok i byłem tam codziennie sprawił, że zrobili mnie w terminie.

Na szczęście nie miałem jakiś skomplikowanych prac.

Natomiast mam pytanie - a jaki serwis gdzieś blisko okolic północnej Warszawy jest polecany?

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.