Skocz do zawartości

Wilk - jaki rodzaj uszczelek do bakisty, nie mam na wzór.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, jacekzoo napisał:

 

Nie wiem czemu pojawia się okno z cytatem Ciebie skoro nic nie cytuje? 

Zakleiłem całość folią aż od okna żeby do bakisty też nic nie ciekło

Natomiast te uszczelki to dramat, tak uszczelki, bo są dwie a nie jedna, bardzo cieńkie i dużo w nich zakamarków do czyszczenia. 

Benzyny poszło dość trochę łapy mam takie że swstyd gdzieś wyjść ?

Mam nadzieję że ten środek co mi poleciłeś będzie szybciej i lepiej rozpuszczał butyl? 

Dzwoniłem do Klaii i jak usłyszeli że rocznik 97 to mówi że ciężko będzie coś dobrać, dziwne bo im starsza przyczepa tym bardziej części do nich potrzeba. 

Pytanie czy zamiast tych dwóch mogę dać jedna na całą szerokość listwy, czy coś się dopasuje. 

Chce też przewiercić listwę i dołożyć śrub na długości zawiasu. 

IMG_20220602_163033.jpg

IMG_20220602_175200.jpg

IMG_20220602_175306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, OTTO1 napisał:

Pytanie czy zamiast tych dwóch mogę dać jedna na całą szerokość listwy, czy coś się dopasuje. 

Nie spotkałem się jeszcze z takim patentem, żeby były dwie obok siebie. Ja bym chyba się nie szczypał i dał jedną szeroką, tylko dopasować do listwy

12 godzin temu, OTTO1 napisał:

Chce też przewiercić listwę i dołożyć śrub na długości zawiasu.

Na pewno nie zaszkodzi jak dołożysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie listwy dookoła mam takie. 

Te poziome. 

Dlatego dziś po pracy jadę coś dopasować, tylko zniechęca mnie podejście że jak 97 rok to już stare, że nie będzie itp. 

Są i przyczepy z lat 70 i jeżdżą, funkcjonują, nie wszystko co stare jest zle, a czasem wręcz przeciwnie. 

Jeśli więc nic nie dopasuje to muszę dać stare i sznur butylowy. 

Jednak wydaje mi się że 5 mm to będzie mało to się zgubi w tych szczelinach listwy, bo tam wcieknie ten butyl przy tak wąskich uszczelkach i dam chyba sznur  10 mm na górze i dole listwy. 

No i już myślę o reszcie listew, tych narożnych, najbardziej strategicznych. 

Nie chce sobie robić roboty i w ciemno wymieniać, bo miałem kiedy 33 letnią Adrie i nic się nie działo. 

Ale tu mam możliwość podważyć czarną gumową uszczelkę i zobaczyć ile tam jest butylu i w jakim stanie. 

Jeśli będzie ok to dla świętego spokoju myślę odtłuścić tą uszczelkę i poszycie i dać tam cięką warstwę butylu. Gdyby uszczelka zaczęła się odkształcać lub robić szpara butyl to zabezpieczy 

IMG_20220603_073519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz jedną o odpowiednim wymiarze to bez stresu montować...

Knaus z lat 90-tych też na poziomych listwach pośrodku ścian dawał dwie małe.....

Zamiast sznura 5czy 10mm daj taśmę grubą na 2 lub 3mm o szerokości listwy, bedzie szybciej i prościej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maniacs99 napisał:

Zamiast sznura 5czy 10mm daj taśmę grubą na 2 lub 3mm o szerokości listwy, bedzie szybciej i prościej

 

Zgadzam się. W tym wypadku taśma będzie lepszym wyborem

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aluminiowa listwa jest płaska ( w czasie zdejmowania nie pogieles jej w jakąś fale) to w zupełności wystarczy 2mm, znam ludzi co na szybko uszczelniali taśmą butylową z Castoramy o grubości 1,2mm i też im nic nie przecieka.
Sznur bardziej się nadaje do miejsc o małym styku przylegania np plastikowe ramy okien w starych kamperach, tam ramka potrafi zachodzić tylko 10mm na ścianę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gdzie wchodzi uszczelka jest 5 mm a te na środku maja 2-3 mm

Mi się wydaje że lepiej jeśli te zagłębienia w listwie wypełnią się całe butylem, że nie będzie tam już miejsca-powietrza. 

Listwę zdejmowałem z najwyższą ostrożnością mając na uwadze że takiej nie dokupię a jeśli tak to jaka może być jeje cena. 

IMG_20220603_094908.jpg

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, OTTO1 napisał:

Ta gdzie wchodzi uszczelka jest 5 mm a te na środku maja 2-3 mm

Mi się wydaje że lepiej jeśli te zagłębienia w listwie wypełnią się całe butylem, że nie będzie tam już miejsca-powietrza. 

Listwę zdejmowałem z najwyższą ostrożnością mając na uwadze że takiej nie dokupię a jeśli tak to jaka może być jeje cena. 

IMG_20220603_094908.jpg

Ciekawy przekrój listwy. Na "oko" te ryfle maja nieco ponad 2mm, w takim razie taśma butylowa 3mm powinna być OK.

Szerokość taśmy dopasowałbym do szerokości listwy z uszczelkami, tak aby taśma chowała się pod uszczelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, filipert napisał:

Szerokość taśmy dopasowałbym do szerokości listwy z uszczelkami, tak aby taśma chowała się pod uszczelką

Szerość listwy z uszczelkami to 31-32 mm bo uszczelka już przez lata docisku też ma odkształcony profil trochę. 

Chciałbym aby butyl wycisło nad listwę, nie patrzę na estetykę ale pewność szczelności, butyl zawsze można częściowo odciąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OTTO1 napisał:

Szerość listwy z uszczelkami to 31-32 mm bo uszczelka już przez lata docisku też ma odkształcony profil trochę. 

Chciałbym aby butyl wycisło nad listwę, nie patrzę na estetykę ale pewność szczelności, butyl zawsze można częściowo odciąć. 

W takim razie ja bym brał taśmę 3mm/30mm.

Podczas dokręcania (z wyczuciem, nie kęcimy "do oporu") troszkę butylu może wyjść za uszczelkę, ale wcale nie musi być go dużo, wszystko zależy od elastyczności taśmy i temperatury otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, filipert napisał:

Podczas dokręcania (z wyczuciem, nie kęcimy "do oporu"

Dobrze że mi napisałeś, ja bym to dowalił ile siły żeby trzymało ?

Czyli krecę aż zobaczę że bytul wyciska albo gięcie go, tak? 

A co sądzicie o dołożeniu warstwy butylu przy uszczelkach w listwach tych łączących poszycie? 

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3mm grubości, nie więcej
Szerokość najbliższa potrzebnej jaka będzie dostępna, butyl nigdy idealnie nie wypełni tych rowków, jakieś bąbelki powietrza zostaną, ale będzie idealnie dociśnięty przez resztę aluminium

I pamiętaj żeby po montażu dać czas budzie na wypchnięcie nadmiaru butylu,
po kilku wycieczkach wyczyść nadmiar i ciesz się efektem swojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.