Skocz do zawartości

Wilk - jaki rodzaj uszczelek do bakisty, nie mam na wzór.


Rekomendowane odpowiedzi

A ktoś sie wypowie odnośnie tego braku uszczelki na wysokości liczenia klapy z resztą bakisty? 

Może tak ma być żeby pracująca klapa przy otwieraniu nie ruszała całą uszczelką pod listwą i nie rozszczelniła jej na całej lub większej długości? 

I co lepsze pod listwę butyl czy taśma butylowa? 

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też tak myślę zwlasza że będę to robił sam.

A jaka grubość taśmy wybrać, jak grubo butylu ma być? 

Tylko czy jest równie dobra - trwała? 

Myślę nad tymi uszczelkami, czy je wymieniać, skoro to butyl uszczelnia a nie one, zwłaszcza że nie wiem jakie zamówić? 

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwałość ta sama, to jest to samo tylko w innej formie. Jeszcze jest opcja sznura butylowego. Jak osadzałem ramkę drzwi to wziąłem 4 i 5mm i dałem obok siebie, ładnie wypełniło i trochę bokiem wylazło, także git
 

https://allegro.pl/oferta/butyl-uszczelniacz-sznur-butylowy-5mm-9-6m-szary-11125303818

ja będę uszczelki wymieniał jak już będę miał rozebrane, zwłaszcza że są nagryzione zębem czasu. Jak zdejmiesz obmierz i szukaj po sklepach z takimi gratami, duni, kena itp jak nie znajdziesz to wsadzisz starą. Tylko wtedy nie opękasz w jeden dzień ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten sznur kleje do listwy i dociskam do poszycia, potem wkręcam równomiernie śruby którymi pewnie jest aluminiowa listwa przykręcona, bo nie zdejmowałem jeszcze tej ozdobnej listwy maskującej śruby. 

Pytanie czy uszczelkę dawać na całej długości czy z przerwami tak jak jest dana teraz? 

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fotkach nie widzę jak jest u Ciebie. U mnie butyl jest pod gumową uszczelką. Czyli będę kleił butyl do gumy, dociskał do poszycia i na to bez butylu aluminiową listwę przykręcam śrubami. Ten ozdobny klin zamów nowy, grosze kosztuje, a ten pewnie będzie z wieku twardy jak plastik. Tylko jak go zaaplikujesz to zostaw po bokach dłuższe po pare cm bo on z czasem się kurczy, wtedy dotniesz. Bo jak dasz na styk to się skórczy i będzie za krótki. 
 

nie mam pojęcia dlaczego guma jest wycięta ?? Może tak oryginalnie, a może ktoś już tu był. Ja bym raczej zamówił nową gumę i dał na całej długości. Ewentualnie zrób tak, odkręć z dwa tezy śruby, obmierz gumę i listwę alu i zakręć z powrotem i poszukaj uszczelki. Jak przyjdzie to wtedy na raz zrobisz na nowej gumie

Podejrzewam, że to będzie coś podobnego do tej

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Uszczelka-profil-katowy-Knaus-Tabbert-25mm-Przyczepa/4862

 

tylko np ta już ma butyl fabrycznie i wtedy już nie musisz dawać tego w sznurku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gumę to się dobiera według jakich parametrów? 

Na pewno szerokości gumy całkowita i ta żeby aluminiowa listwa weszła no i długość, ale jeszcze na coś trzeba zwrócić uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tyle ?

U mnie będzie o tyle trudniej bo mam dwa rodzaje, z przodu płaską a dach i tył narożna ?? A w narożnej jeszcze są wymiary ,,na ścianę,, i ,,na dach,, i to wszystko musi grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. 

Nie wiem w jakim celu tak zrobili i jeszcze nigdzie nie wiedziałem takich choinek ?

Ja to mam szczęście w nieszczęściu że przeciekało między aluminium a uszczelnieniem tak jak to widać na filmiku z "obserwatotem" w bakiście a nie wciekala za uszczelnienie bo by parapet nasiąknął jak gąbka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jacekzoo napisał:

https://sklep.klaja.pl/pl/p/Uszczelka-profil-katowy-Knaus-Tabbert-25mm-Przyczepa/4862

 

tylko np ta już ma butyl fabrycznie i wtedy już nie musisz dawać tego w sznurku

Zastanawiałem się właśnie czy istnieje już taka konfiguracja ?

I właśnie mi ją podrzuciłeś za co dziękuję. Sprowadziłoby to ten zabieg do dziecinnie prostego, bo to nie jest żadna filozofia, ale tu liczy się precyzja i higiena wykonania, aby to było szczelne na lata. 

Dodatkowo dobrze znam Klaje bo mam do nich 20 km, czasem coś u nich kupuję ?

Pomierze uszczelkę porobię zdjęcia brakującego odcinka i pojadę do nich, może coś jeszcze doradzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ze sznurkiem to jest dziecinnie proste tylko trochę zabawy z doczyszczeniem starego butylu. 
 

na filmiku widać jakby cała aluminiowa listwa się ruszała. Nie wiadomo czy drewno, w które są wkręcone wkręty nie jest zgnite ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręty są wkręcone w parapet, od środka przy oknie jest zdrowe, od dołu w bakiście też jest twarde i zdrowe.
Mam nadzieję że będzie dobrze.
Może tylko tak jak mówisz woda w miejscu wkrętów się dostał i wkręty się obruszały ?
Poza tym, ja tym dość mocno szarpałem żeby wywołać efekt kapania resztki wody, no i tak to jest zbudowane, że klapa i siłowniki robią swoje , do tego to przecież jest plastik.

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

 

Zdemontowalem jeden narożnik. 

40 cm, teraz wiem czemu uszczelka jest tylko pod każdą częścią listwy, można to łatwiej zdemontować i pewnie zamontować również. 

Zdjęcia mówią same za siebie w jakim stanie to jest, butylu najwięcej jest w dolnej części, na górze to kurz i ziemia poklejone z butylem a w niektórych miejscach to i sam brud. 

Śruby tam gdzie przecieka wykręciłem i ciężko się je wykręcało, gwinty były pełne butylu i co najważniejsze suche. 

Może właście jest jak Jacekzoo pisał, z tym że w odwrotej kolejności, na wskutek pracy klapy bakisty śruby się obruszały i stworzyła się szpara do przecieku. Woda wciekała nie czyniąc jeszcze szkód, ale pewność będę miał dopiero po zdemontowaniu całości, a tego nie mogę zrobić póki nie mam części. 

Ten narożnik mogę zostawić zdemontowany bo tam mi woda i tak nie wcieknie no nie? 

A pojadę z nim dobrać uszczelkę. 

IMG_20220602_155510.jpg

IMG_20220602_155423.jpg

IMG_20220602_155457.jpg

IMG_20220602_155516.jpg

IMG_20220602_155600.jpg

IMG_20220602_155531.jpg

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.