Skocz do zawartości

Przyczepa duża zimowa/całoroczna do 60/70tyś.


meggie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałabym kupić przyczepę typowo zimową/całoroczną w budżecie do 60/70tyś. zł. Potrzebowałabym podpowiedzi gdzie najlepiej.

Jestem ze Szczecina, więc do Niemiec mam niedaleko. Czy w takiej sytuacji lepiej byłoby kupić ją w Niemczech?

Jeśli znacie to prosiłabym o propozycje konkretnych miejsc. 

Byłabym też wdzięczna za podpowiedzi odnośnie samej przyczepy -jakieś firmy, modele godne polecenia lub jakich właśnie najlepiej unikać?

Chodzi mi o możliwie największą przyczepę (B+E), nie zamierzam nią bardzo dużo jeździć.

Czy w tym budżecie realne jest znaleźć taką, która będzie jednocześnie duża, zimowa i w bardzo/dobrym stanie?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • meggie zmienił(a) tytuł na Przyczepa duża zimowa/całoroczna do 60/70tyś.

Dzięki za odpowiedź. Gdzieś na forum trafiłam na opinię, że właśnie lepiej jest nie szukać zbyt daleko, jeśli się nie ma na miejscu kogoś, kto mógłby ją nam choćby wstępnie sprawdzić, bo latanie w poszukiwaniach po całym świecie w te i we wte to tylko niepotrzebne dodatkowe koszty. Ale oczywiście jeśli miałabym dość duże prawdopodobieństwo, że będzie wszystko ok to mogę po nią jechać i na koniec świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, meggie napisał:

chciałabym kupić przyczepę typowo zimową/całoroczną

Całoroczne są wszystkie. Czy ma być bardzo zimowa? Typowo zimowe to warto szukać w Skandynawii, u nas wersje zimowe bywają, ale to egzotyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałam się dość dużo na tym forum, że wszystkie absolutnie nie są całoroczne, bo przy próbie nocowania w nich zimą trzeba by było tak naprawdę latać cały czas ze ścierką i wycierać wszędzie (łącznie ze spodami materacy i wnętrzami szafek z ubraniami) skraplającą się parę wodną, bo inaczej człowiek zgnije i zapleśnieje, nie wspominając już o zamarzaniu wszystkich instalacji, a co za tym idzie braku możliwości korzystania z nich.

Dlatego zależy mi na typowo zimowej, dostosowanej pod każdym względem do takich warunków. Bo rozumiem, że z kolei korzystanie z takiej latem nie powinno rodzić problemów?

Szukanie w Skandynawii powiem szczerze trochę mnie przeraża, ze względu po pierwsze na odległość, po drugie na absolutny brak znajomości języka. Do Niemiec natomiast nie miałabym problemu, żeby się przejechać, o ile to by wystarczyło, mam nadzieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałam się dość dużo na tym forum, że wszystkie absolutnie nie są całoroczne, bo przy próbie nocowania w nich zimą trzeba by było tak naprawdę latać cały czas ze ścierką i wycierać wszędzie (łącznie ze spodami materacy i wnętrzami szafek z ubraniami) skraplającą się parę wodną, bo inaczej człowiek zgnije i zapleśnieje, nie wspominając już o zamarzaniu wszystkich instalacji, a co za tym idzie braku możliwości korzystania z nich.
Dlatego zależy mi na typowo zimowej, dostosowanej pod każdym względem do takich warunków. Bo rozumiem, że z kolei korzystanie z takiej latem nie powinno rodzić problemów?
Szukanie w Skandynawii powiem szczerze trochę mnie przeraża, ze względu po pierwsze na odległość, po drugie na absolutny brak znajomości języka. Do Niemiec natomiast nie miałabym problemu, żeby się przejechać, o ile to by wystarczyło, mam nadzieję...
A jak porozumiewać się będziesz w DE? W Skandynawii większość ludzi mówi po angielsku. Poza tym nie trzeba tam jechać i szukać. Od tego masz internet. Można wertować ogłoszenia nie wychodząc z domu, gdzie za tłumacza robić będzie Google Translator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, filipert napisał:

Całoroczne są wszystkie. Czy ma być bardzo zimowa? Typowo zimowe to warto szukać w Skandynawii, u nas wersje zimowe bywają, ale to egzotyka. 

Cześc

Ja mam wersję zimową, mam ogrzewanie grzejnikowe alde. Ale fakt mało tego na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki znam lepiej od angielskiego, poza tym mieszkam 20km od granicy, więc gdybym miała pojechać obejrzeć, ale okazało by się, że jednak nie jest warta kupienia to byłaby to mniejsza strata niż wycieczka do Skandynawii.

Ale oczywiście jeśli okaże się że w Niemczech nie ma co szukać to wezmę pod uwagę i taką opcję...

A czy w takim razie moglibyście polecić mi jakieś zarówno niemieckie jak i skandynawskie strony na których warto by się było rozejrzeć?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi bo dopiero zaczynam z tematem :)

Edytowane przez meggie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meggie napisał:

Naczytałam się dość dużo na tym forum, że wszystkie absolutnie nie są całoroczne, bo przy próbie nocowania w nich zimą trzeba by było tak naprawdę latać cały czas ze ścierką i wycierać wszędzie (łącznie ze spodami materacy i wnętrzami szafek z ubraniami) skraplającą się parę wodną, bo inaczej człowiek zgnije i zapleśnieje, nie wspominając już o zamarzaniu wszystkich instalacji, a co za tym idzie braku możliwości korzystania z nich.

 

Poczytaj wpisy Adama Kwiatka , on zimuje w przyczepie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w79: dziękuję :)

Krzysztof57: właśnie jego posty czytałam i zrozumiałam, że do takiego zimowania zwykła przyczepa wymaga bardzo pracochłonnego dostosowania, bo inaczej to tragedia. Więc dla kogoś kto się na tym nie zna raczej bezpieczniej byłoby kupić taka przystosowana już fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca, w każdej budzie będzie się rosić. Nie jest to dom co masz 25cm ocieplenia. Wystarczy rano przetrzeć okna i porządnie wywietrzyć. Wiadomo ,,zimowa,, będzie lepsza, chociażby z tego względu że czędto ma podłogówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, meggie napisał:

Dlatego zależy mi na typowo zimowej, dostosowanej pod każdym względem do takich warunków.

No to teraz jasne. 
Szukaj gdziekolwiek z hasłem „zimowa” albo „alde” ( zimowe często mają alde), jednak wtedy warto wrzucić tutaj i opatrzyły, czy naprawdę jest zimowa ? 

Z marek, najpopularniejsze to chyba Kabe

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.