Skocz do zawartości

PZU - naprawa poszycia.


Rekomendowane odpowiedzi

Maciek - zawsze jest możliwość zakupu ubezpieczenia (za wyjątkiem OC obowiązkowego) na okres krótszy niż rok. Robi się to na podstawie tzw tabeli frakcyjnej:

przykładowo:

rok = 100% składki

9 m-cy = 90%składki

6 m-cy = 70% składki

3 m-ce = 40-50% składki

 

Co prawda nie każdy agent o tym wie, a po drugie - nie bardzo się kalkuluje ... Nie są to duże pieniądze.

 

Była kiedyś inna możliwość. Kupowałeś polisę na 4 raty. Płaciłeś 2 (albo jedną) i przestawałeś płacić. Towarzystwo informowało Cię po miesiącu o wygaśnięciu polisy. Po zmianach w ustawie dotyczącej ubezpieczeń - towarzystwa zmieniły OWU i temat jest trudniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma moze jakieś doświadczenia w zakresie naprawy poszycia przyczepy z ubezpieczenia. Miałem drobne obtarcie i mam przerwanę poszycie do styropianu na długości 10 cm. Zastanawiam się jak rozwikła sprawe PZU i czy takie rzeczy da się naprawic bez wymiany całego płatu poszycia z jednego boku przyczepy ( chyba nie da sie zaszpachlowac jak na samochodzie ).

Przy wymianie blachy do polowy musisz liczyc,

18 do 25 godzin pracy

Blacha 1m┬▓ od 110-130 ÔéČ

Klej 60-100 ÔéČ

Masa uszczelniajaca okolo 40ÔéČ

Sruby i inny material 50ÔéČ

Nie daj sie namowic na naklejenie na stara blache-po 2 sezonach moze sie pofaldowac.

Pozdrowienia.Andrzej Psz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja za AC/KR zapłaciłem około 250 zł (SU 15tys). Nie są to wielkie pieniądze w porównaniu z możliwą stratą.

Oczywiście składka zależna jest od Twoich zniżek, wartości budki, wieku .....

Ja mam sporo zniżek ;-)

Witam

Mam pytanko - w jakim towarzystwie i co obejmuje Twoje ubezpieczenie? Bo mi w Warszawie zaśpiewano za AC o wiele wiele więcej....

Pozdrawiam

pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo - w TUiR WARTA SA.

Oczywiście zakres z niewykupioną amortyzacją, ale na 15000zł (albo 14000). Rocznik 1993.

Udział własny wykupiony. Zakres ubezpieczenia Casco oraz Kradzież.

Ubezpieczenie na cały rok.

Ja mam sporo zniżek (oczywiście przechodzą z auta) - maks. bezszkodowość. Dodatkowo jeszcze kilka (pracownik, etc).

 

Proponuję Ci pójść do dużego multiagenta i poprosić o ofertę z kilku towarzystw. M.in. Wartę.

Sam jestem ciekawy ile zapłacę w tym roku....:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo - w TUiR WARTA SA.

Oczywiście zakres z niewykupioną amortyzacją, ale na 15000zł (albo 14000). Rocznik 1993.

Udział własny wykupiony. Zakres ubezpieczenia Casco oraz Kradzież.

Ubezpieczenie na cały rok.

Ja mam sporo zniżek (oczywiście przechodzą z auta) - maks. bezszkodowość. Dodatkowo jeszcze kilka (pracownik, etc).

 

Proponuję Ci pójść do dużego multiagenta i poprosić o ofertę z kilku towarzystw. M.in. Wartę.

Sam jestem ciekawy ile zapłacę w tym roku....:niewiem:

 

Mam załatwiane przez brokera (kilka propozycji, Warta też) i niestety płacę wielokrotnie więcej, też mam sporo (max) zniżek... No nic, widać co kraj to obyczaj....

Dzięki za odpowiedź

pozdrawiam

pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat...

a więc i mnie dopadło, grad wielkości kurzych jaj... kilka wgniotów na ścianie (ale to to pikuś) natomiast dach to wgniot obok wgniotu, poszycie nie przebite, jednak kilka strzałów poszło w listwy łączące dach ze ścianą. Delikatnie uszkodzone nowe okno dachowe i kominek trumy. Mam AC na sumę obecnie 7500zł. Ktoś jeszcze naprawiał takie coś z AC? Kogo byście polecieli, najlepiej z okolic Wrocka? Wszystkie informacje cenne, aby to dobrze rozegrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartrait - nie zaszkodzi zgłosić szkodę i poprosić o wyliczenie. Nie jest to równoznaczne z utratą zniżek, bo możesz z roszczenia zrezygnować. Dodatkowo, jeżeli zgodzisz się na tzw "ofertówkę" to nie musisz budki naprawiać. Od tego bym zaczął.

Co do majstrów obok Wrocka - nie wypowiadam się, bo nie wiem. Ja osobiście będę wybierał się do solidnej firmy Andrewa1. Mam z Lublina podobną odległość jak Ty z Wrocławia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koledzy, co do ubezpieczeń - duże miasta drożej, "szkodowe" miasta - drożej.

 

ja za kilka dni ubezpieczam pakiet pełen to się pochwalę.

 

pamiętajcie o wykupieniu amortyzacji części i udziału własnego w szkodzie.

 

a jak widzę słowo broker to myślę drogo.... - kolego oni zawsze proponują tam gdzie mają najwięcej prowizji.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

maarec - poczytaj w innych wątkach. Trochę pisaliśmy o cenach. W przypadku Twojej budki oferta w Warcie powinna być b. konkurencyjna.

 

dopiero dziś tutaj dotarłem.

 

odnośnie warty to mimo pełnych zniżek w AC i OC to za pełen pakiet razem z tym ich najlepszym assistancem wyszło coś ok 1080zł przy cenie 14 000zł.

 

ubezpieczyłem w UNIQA - niestety bez Assistance gdyż była za stara - ale za to wykupiłem wszystkie dodatki do AC i wyszło mi 358 zł za pełen pakiet :]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec , a co było znaczy wszystkie dodatki do AC.

 

- wykupienie udziału własnego

- wykupienie amortyzacji części

- zniesienie pomniejszenia S.U po wypłacie odszkodowania

- teren EU + Rosja, Ukraina itd

- wariant warsztatowy brutto

- zakres pełen (czyli + kradzież)

 

S.U zgodnie z umową K-S 15000zł :P

 

generalnie podobno składka minimalna za ac w uniqa to 300zł i wyszło dokładnie tyle po dołożeniu tych dodatków

 

Gfizyk - też się dziwiłem w Warcie - tyle, że oni dołożyli mi za mój wiek (jestem II właścicielem) - beze mnie byłoby ok 800zł.

 

gdzie indziej nie chcieli ubezpieczać starej 16 budki - no może po za PZU - ale nie lubię ich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.