Skocz do zawartości

PZU - naprawa poszycia.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma moze jakieś doświadczenia w zakresie naprawy poszycia przyczepy z ubezpieczenia. Miałem drobne obtarcie i mam przerwanę poszycie do styropianu na długości 10 cm. Zastanawiam się jak rozwikła sprawe PZU i czy takie rzeczy da się naprawic bez wymiany całego płatu poszycia z jednego boku przyczepy ( chyba nie da sie zaszpachlowac jak na samochodzie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację - wjechałem przyczepką w opgrodzenie drewniane i wgniotło nieco blachę - pęknięcie blachy na dł. ok. 5 cm. Pojechałem do warsztatu, gdzie kupowałem przyczepkę. Facet wziął żywicę epoksydową, kilka warstw wełny i ładnie zaszpachlował, lakier dobrał o podobnym kolorze. Efekt? Muszę poszukać, żeby znaleźć miejsce uszkodzenia. Oczywiście, kupujący będzie szukał - to znajdzie, ale koszt naprawy zamknął się w sensownej cenie bez konieczności wymiany całego poszycia. Blacha niestety ma strukturę swoją, czego tą metodą nie uzyskasz, ale to już kwestia wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło przeczytać że kolega Michalc3 jest jednak normalnym kierowcą i zdarza mu się czasami wjechać w płot. Sorki za drobne uszczypliwości już więcej nie będę. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał mi nie chodzi o znalezienie najtańszego sposobu naprawa. W sumie już sobie to zasilikonowałem i woda się nie dostanie.

Zastanawim się jednak jak takie sprawy rozpatruje PZU, w sumie powinni przywrócić do stanu używalności takiego jaki był przed szkodą - czyli twoja wersja niestety nie pasuje bo widac że było robione - inne faktura blachy.

O sprzedaż sie nie martwie bo nie zamierzam handlować przez 6 lat conajmnej w 9 letniej przyczepie raczej nikt nie będzie żadał wielkich upustów za 10 cm rozerwanego delikatnie poszycia.

PZu ubezpiecznie mam na leasing więc nie trace zniżek , nie omieszkam więc skorzystąc z usług PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło przeczytać że kolega Michalc3 jest jednak normalnym kierowcą i zdarza mu się czasami wjechać w płot. Sorki za drobne uszczypliwości już więcej nie będę. :niewiem:

 

Może nie powinienem, ale chciałbym wyjaśnienia. No, bo skoro zostałem źle zrozumiany, to dlaczego? Chodzi mi o to, skąd wysunąłeś wniosek, że uważam siebie za mistrza kierownicy, który nie popełnia błędów? Ewentualnie, może posiadanie własnego zdania i jego obrona skutkuje takim odbiorem? Oczywiście tą część możemy przenieść do HydeParku. Tylko chciałbym poznać źródło takiego odbioru moich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU nie robi problemów (bez znaczenia czy naprawiasz czy bierzesz kasę) . Jak poszycie jest tylko wgniecione to można naprawić metodą na palca (polecam S-CAMP; zrobili mi taką naprawę). Przy rozerwaniu problem jest większy. Musisz nabyć nowy płat blachy i nakleić go na stary (znowu polecam S-CAMP; widziałem na własne oczy że takie prace wykonują samodzielnie i b. ładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU nie robi problemów (bez znaczenia czy naprawiasz czy bierzesz kasę) . Jak poszycie jest tylko wgniecione to można naprawić metodą na palca (polecam S-CAMP; zrobili mi taką naprawę). Przy rozerwaniu problem jest większy. Musisz nabyć nowy płat blachy i nakleić go na stary (znowu polecam S-CAMP; widziałem na własne oczy że takie prace wykonują samodzielnie i b. ładnie).

 

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Trochę po czasie ale chciałem wiedzieć jak załatwiłeś to z PZU

Bezgotówkowo- PZU zapłacił firmie za naprawę,

czy wziąłeś kasę ( na ile taką szkodę wycenili) i naprawę wykonałeś we własnym zakresie?

Pytam, bo chciałem się zorientować czy wogóle jest sens kupować AC na moją cepkę?

 

 

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - dowiedz się ile będzie kosztowało ubezpieczenie Twojej przyczepy, a potem można rozważać opłacalność.

Pamiętaj, że w ramach AC zlikwidujesz nie tylko wgniecenia od gradu, czy też inne. Ubezpieczenie obejmie również kradzież, kradzież kół, wypadek - czyli poważne uszkodzenia.

Ja za AC/KR zapłaciłem około 250 zł (SU 15tys). Nie są to wielkie pieniądze w porównaniu z możliwą stratą.

Oczywiście składka zależna jest od Twoich zniżek, wartości budki, wieku .....

Ja mam sporo zniżek ;-)

Naprawa elementów w technologi S-Plus (punktowej) nie jest kosztowna. Ale po gradzie nie będziesz miał jednego wgniecenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę po czasie ale chciałem wiedzieć jak załatwiłeś to z PZU

Bezgotówkowo- PZU zapłacił firmie za naprawę,

czy wziąłeś kasę ( na ile taką szkodę wycenili) i naprawę wykonałeś we własnym zakresie?

Pytam, bo chciałem się zorientować czy wogóle jest sens kupować AC na moją cepkę?

 

 

 

 

Wyobraź sobie, że jeszcze nie. Zgłosiłem w czerwcu ale powstał problem prawny.

W czasie podróży po Bułgarii ukradli nam ( nie z przyczepy) torbę d kamerą i tam były dokumenty.

PZU zażądało dowodu badań technicznych ale takowego nie miałem.

Zapewne sprawa skończy się w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - dowiedz się ile będzie kosztowało ubezpieczenie Twojej przyczepy, a potem można rozważać opłacalność.

Pamiętaj, że w ramach AC zlikwidujesz nie tylko wgniecenia od gradu, czy też inne. Ubezpieczenie obejmie również kradzież, kradzież kół, wypadek - czyli poważne uszkodzenia.

Ja za AC/KR zapłaciłem około 250 zł (SU 15tys). Nie są to wielkie pieniądze w porównaniu z możliwą stratą.

Oczywiście składka zależna jest od Twoich zniżek, wartości budki, wieku .....

Ja mam sporo zniżek ;-)

Naprawa elementów w technologi S-Plus (punktowej) nie jest kosztowna. Ale po gradzie nie będziesz miał jednego wgniecenia....

 

Nie ma możliwości naprawy punktowej przyczepy po gradobiciu... masz przecież blachę au-minową wokół i dodatkowo nie masz dostępu od środka do niej-> to nie samochód.

Gradobicie to będzie za każdym razem szkoda całkowita.

Jest jeszcze lepszy sposób na zniżki w AC jak ktoś jest zainteresowany to PW.

Także uważam , że naprawa zgodnie z technologią producenta będzie w opisanym przypadku polegała na wymianie połowy poszycia ściany pewnie wkleją blache na balche pod zakład który jest na połowie ściany.Pytanie tylko czy zrobią to przyzwijcie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz spróbować wziąć kopię lub jakieś inne potwierdzenie wykonania badań ( oświadczenie diagnosty)

ze stacji kontroli pojazdów, w której wykonywałeś przegląd.

Przecież oni muszą prowadzić pełną dokumentację.

Później proponuję odpisać pismo do PZU ale najlepiej z pieczątką kancelarii adwokackiej.

Myślę ,że PZU chce " ciąć" koszty, ale widząc , że łatwo nie odpuścisz, będą się chcieli dogadać.

Nie wiem jaką miałeś polisę, jest opcja,że oddadzą tylko za szkody auta. Za przedmioty wartościowe mogą nie wypłacić( chyba,że były zgłoszone jako jego wyposażenie)

Chyba,że kradzież nastąpiła w wyniku rozboju ?

 

 

 

Wyobraź sobie, że jeszcze nie. Zgłosiłem w czerwcu ale powstał problem prawny.

W czasie podróży po Bułgarii ukradli nam ( nie z przyczepy) torbę d kamerą i tam były dokumenty.

PZU zażądało dowodu badań technicznych ale takowego nie miałem.

Zapewne sprawa skończy się w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo - zależy ile uszkodzeń jest i jakie są.

w gruncie rzeczy, w przypadku posiadania AC nie zgodziłbym się na naprawę punktową, tylko na wymianę poszycia. Za pewne dostałbym propozycję wypłaty "ofertowej" i na tym bym poprzestał, bo nie chciałbym wymieniać poszycia. Trudno - pogodziłbym się z kilkoma gniotkami.

Jednak przy pojedynczych wgnieceniach - byłaby szansa naprawy. Oczywiście mogłoby się to wiązać z częściowym demontażem "od środka", ale lepsze to niz wymiana całości ściany....

napisz na PW o tych znizkach ;-)

 

Zorro - nie dziw się PZU. Oni mają w OWU (Ogolne Warunki Ubezpieczeń) zapis, że musi być ważny przegląd, aby była odpowiedzialność (AC).

Jedziesz do stacji diagnostycznej, gdzie robiłeś badania (ostatnie) i wystawiają Ci zaświadczenie, kiedy ostatnie badania miały miejsce i czy pojazd badania przeszedł pozytywnie.

Do sądu jeszcze daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze lepszy sposób na zniżki w AC jak ktoś jest zainteresowany to PW.

 

 

halo przemo-jak możesz to poddaj pomysł bo też bardzo głęboko rozważam AC przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie orientujecie się, może gdzieś można kupić AC na przyczepkę tylko np. na miesiąc lub kwartał ?:)

 

Popieram zdanie gfizyka :blagac:

 

 

 

 

 

 

halo przemo-jak możesz to poddaj pomysł bo też bardzo głęboko rozważam AC przyczepki.

Edytowane przez maciek76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.