Skocz do zawartości

Ilość gazu w butli gazowej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Butle z BP są cymes,ale jak przeczytałem regulamin ich udostępniania to wystygłem w zapale.Do tego dochodzi mała ilość stacji w których można je wymieniać,bo nie każda stacja BP prowadzi wymianę.Zwykłe butle 11-kilówki można wymienić wszędzie,powiem więcej :im większa dziura tym więcej punktów wymiany.W moim wypadku najbliższa stacja BP prowadząca wymianę to Wieliczka czyli 40 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przeczytałem regulamin ich udostępniania to wystygłem w zapale

oddałem metalową i dopłaciłem 60 zł,jak mi się znudzi oddam plastik wezmę swoją metalową i 60 zł i jakiż to problem ,reduktor kosztował mnie 1 zł :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby się coś zmieniło w tym temacie?-dziwne że przyjęli Ci w rozliczeniu stalowa butlę,no chyba że kupiłeś ją również w BP.Z opisu na stronie BP wynika że przyjmują w rozliczeniu stalowe butle w kolorze zielonym i z logo BP.Nie chodzi o tą kaucję tylko o fakt że zostanie mi stalowa butla która będzie mi tylko miejsce w garażu zajmowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Ptaku'a. W Kaliszu na BP jest identyczna sytuacja. Dajesz stalówke i 6 dych i bierzesz kompozyt. A jeśli nie masz butli stalowej to cała zabawa razem z reduktorem mieści się w 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, ciekawe, przed sezonem czytałem na zaprzyjaźnionym forum kamperowców relację z funkcjonalności obu rodzajów gazu. Badania były przeprowadzane w warunkach "laboratoryjnych", w jakimś garażu, czy coś. Okazało się, że lodówka lepiej pracuje na mieszance propan-butan ze stalówki niż na propanie z kompozytu. Nie chcę nikogo przekonywać, ale mnie się odechciało kompozytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne,przecież tak były te lodówki projektowane-do zasilania przewidziano mieszankę propan-butan.A może odezwie się ktoś ,kto dłuższy czas używa tego gazu w butlach kompozytowych?Ciekaw jestem czy wyczuwa jakąś różnicę,chociaż jeśli rzecz rozbija się tylko o różnicę w zużyciu gazu to pewnie tego się nie uda wychwycić poza laboratorium.Pal diabli zużycie gazu,ważne żeby sprzęt nie wariował i nie smolił sadzą z płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
To normalne,przecież tak były te lodówki projektowane-do zasilania przewidziano mieszankę propan-butan.A może odezwie się ktoś ,kto dłuższy czas używa tego gazu w butlach kompozytowych?

Witam, choć mój post będzie lekko odbiegał o tematu to napisze: używam butlę kompozytową BP 2sezon i muszę powiedzieć że w moim odczuciu jest zdecydowanie lepsza (chodzi o zawartość :bukiet: ) na mieszance Propan-Butan w mojej przyczepie piecyk CO bardziej emitował spaliny bardzo odczuwające przy BP gdzie ponoć jest sam Propan zalecany przez Primusa piecyk pracuje również ale z jego mini kominka wydostaje się mniej owych spalin-pary czy czego tam, używając kuchenki w przyczepce również mniej jest odczuwalny zapach palącego się gazu. Co do lodówki to jeszcze nie odpalałem jej na gaz jakoś nie mam potrzeby a i zabrać się nie bardzo wiem jak do tego , 12/230V wystarczy.Może się mylę lecz tak jest w moim przypadku jedna butla BP starczy mi na 3 sezony więc problem wymiany jest mały a dostępność butli można sobie tak drogę ustawic by po drodze przejechać przez taką stację BP.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.