Skocz do zawartości

Ilość gazu w butli gazowej


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Jacek-o taką odpowiedź mi właśnie chodziło.Wychodzi na to że urządzenia pracują normalnie na gazie z butli kompozytowych.Twój post jest na czasie bo właśnie kończy mi się gaz w stalówce i pewnie kupię kompozytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, to fakt ja się zdecydowałem na zakup takiej butli z dwu powodów a mianowicie to że jest lżejsza a owa butla stoi u mnie w przednim schowku i to że ogrzewanie Primusa zaleca stosowanie samego propanu do zasilanie piecyka a i przy tym reszta urządzeń na pewno korzysta z lepszego ( czystego ) gazu, wiemy co się dzieje w domowych kuchenkach zasilanych z butli nagar i inne zanieczyszczenia ( choć to zależy gdzie kupowany jest gaz) .

Zakupując zwróć uwagę na ciśnienie jakie wymagają twoje urządzenia w przyczepie bo ten reduktor co oferują za 1zł ogranicza ciśnienie do 36mb , przy moim piecyku CO potrzebne jest 50mb i musiałem zastosować coś takiego jak przejściówka patrz foto.

 

Pozdrawiam

post-94786-imported-1e8f5bc8-cfdb-48c8-8476-aab23740ed2a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się ostatnio napaliłem na lekką butlę z BP, jednak po poczytaniu tego wątku:

http://www.camperteam.pl/forum/printview.php?t=2528&start=0&sid=ee6b90ba63177138f8b407846b3e679a

chyba sobie jednak odpuszczę, zwłaszcza że mam sprzęt w budce na 50mbar... czy może ktoś spotkał się już z reduktorami 62mbar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mieszance Propan-Butan w mojej przyczepie piecyk CO bardziej emitował spaliny bardzo odczuwające przy BP gdzie ponoć jest sam Propan zalecany przez Primusa piecyk pracuje również ale z jego mini kominka wydostaje się mniej owych spalin-pary czy czego tam, używając kuchenki w przyczepce również mniej jest odczuwalny zapach palącego się gazu.

U mnie na gazie propan-butan wogóle nie czuć żadnych spalin. Ani z trumy, ani z kuchenki. Może dlatego, że to stare urządzenia :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Krakowa,wystałem się w korkach,cholera jasna -straciłem pół dnia.W stacji BP, w której prowadzą butle kompozytowe powiedzieli mi że nie ma i będą jutro.Wysłali mnie do następnej stacji BP gdzie dowiedziałem się że nie ma.Taaa zakląłem szpetnie i w drodze powrotnej wymieniłem pustą butlę na pełną stalową i mam w ,,głębokim poważaniu,, dystrybutorów z BP.Po jaką cholerę się reklamują,jeśli dystrybucja jest w powijakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się ostatnio napaliłem na lekką butlę z BP, jednak po poczytaniu tego wątku:

http://www.camperteam.pl/forum/printview.php?t=2528&start=0&sid=ee6b90ba63177138f8b407846b3e679a

chyba sobie jednak odpuszczę, zwłaszcza że mam sprzęt w budce na 50mbar... czy może ktoś spotkał się już z reduktorami 62mbar?

 

To są mity, czas gotowania się wydłuża ale o ile; ktoś to policzył i ktoś już to sprawdził. Mam złożoną butle z BP i jakoś gazu nie brakuje. Wystarczy minimum chęci - butla jest przezroczysta i widać ile gazu w niej jest. Lodówka ( duża ) zjada jedną butlę średnio na 18 dni. Nigdy mi gazu nie zabrakło , a nie oszczędzam.

Reduktor , a poco zmieniać kiedy wystarczy szybkozłączka ( adaptor, kamperfit lub inne wymyślne nazwy ) , jak zabraknie gazu zawsze można kupić stalową. Ciekawe co powiecie przy minus 6 stopniach?

2 sezon z lekką butlą i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są mity, czas gotowania się wydłuża ale o ile; ktoś to policzył i ktoś już to sprawdził. Mam złożoną butle z BP i jakoś gazu nie brakuje. Wystarczy minimum chęci - butla jest przezroczysta i widać ile gazu w niej jest. Lodówka ( duża ) zjada jedną butlę średnio na 18 dni. Nigdy mi gazu nie zabrakło , a nie oszczędzam.

Reduktor , a poco zmieniać kiedy wystarczy szybkozłączka ( adaptor, kamperfit lub inne wymyślne nazwy ) , jak zabraknie gazu zawsze można kupić stalową. Ciekawe co powiecie przy minus 6 stopniach?

2 sezon z lekką butlą i jest ok.

 

Zupełnie nie chodzi mi o zużycie gazu, to żaden problem, lecz o to jaką fatalną sprawność miała lodówka w tym teście :bukiet: Zapewne nowsze lodówki są do czystego propanu przygotowane, ale takie z 84r mogą mieć z tym problem... Jeśli ktoś jeszcze testował ten gaz na wiekowych urządzeniach to czekam na opinie, bo na razie daje na spocznij, jednak przy upałach warto żeby lodówka miała te 5-7st a zamrażalnik przynajmniej -10 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym temacie podpowiem jedną rzecz: znajdzcie stacje LPG, najlepiej blisko jakiegoś postoju TIRów, i tam nabijcie zwykłą butlę 11kg. Masę butli macie wybitą na kołnierzu, zaś 1 litr gazu to ok 550g - przy 20st.C., więc do kontrolowanego załadowania butli wystarczy zwykła waga łazienkowa za 10pln... A różnicę trzeba zobaczyć samemu - wtedy łatwo zauważyć jakie świństwo jest oryginalnie nabijane do butli... Powiem tylko, że w zwykłej kuchence domowej LPG starczało przynajmniej na 30% czasu gotowania więcej, zaś przy ostatnich upałach w lodówce w przyczepie na dole miałem (po nocy) -5, zaś w zamrażalniku -14st - to wszystko na drugim biegu...

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moja z 84.

Butan 28 mbar

Propan 36 mbar.

I jak to rozumieć na propan-butan

 

NA zachodzie sprawa jest prosta. Reduktory dedykowane dla konsumentów posiadają oznakowanie kolorystyczne. Do butanu o ciśnieniu 28 mbar jest niebieski, do czystego propanu posiada ciśnienie 37 mbar i kolor czerwony a do mieszanki propan-butan kolor żółty i ciśnienie 30 mbar.

 

Wszelkie inne reduktory (szare, srebrne), mogą służyć do zastosowań technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA zachodzie sprawa jest prosta. Reduktory dedykowane dla konsumentów posiadają oznakowanie kolorystyczne. Do butanu o ciśnieniu 28 mbar jest niebieski, do czystego propanu posiada ciśnienie 37 mbar i kolor czerwony a do mieszanki propan-butan kolor żółty i ciśnienie 30 mbar.

 

Wszelkie inne reduktory (szare, srebrne), mogą służyć do zastosowań technicznych.

 

Czyli ja w Polsce przy propan-butan mam mieć 30 mbar.

Oryginalnie w budce z Anglii był cały niebieski reduktor nawet myślałem ,że go ktoś pomalował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Jest to mój pierwszy post.

Myślę że będę mógł tutaj pomóc w niektórych zagadnieniach.

Co do ilości gazu w butli to, najlepszym i najprostszym urządzeniem do pomiaru ilości gazu jest moim zdaniem manometr zamontowany przy reduktorze.

 

Co do butli Bropan butan, to ważą ona razem z gazem 22 kg.

Gaz 11 kg i butla ok. 11 kg. a obietościowo tego gazu jest ok 22l.

 

Pytanie mam natomiast takie - ile KW można uzyskać z jednego kilograma

gazu propan butan. Plus minus oczywiście.

post-102977-imported-90661352-89cd-4a09-9428-7123c367bbb8_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Jest to mój pierwszy post.

Myślę że będę mógł tutaj pomóc w niektórych zagadnieniach.

Co do ilości gazu w butli to, najlepszym i najprostszym urządzeniem do pomiaru ilości gazu jest moim zdaniem manometr zamontowany przy reduktorze.

 

Co do butli Bropan butan, to ważą ona razem z gazem 22 kg.

Gaz 11 kg i butla ok. 11 kg. a obietościowo tego gazu jest ok 22l.

 

Pytanie mam natomiast takie - ile KW można uzyskać z jednego kilograma

gazu propan butan. Plus minus oczywiście.

 

 

 

 

zerknij sobie tutaj pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, czytałem wcześniej, jednak podają tam tylko ( moc ) propanu,

a nie mieszanek, ale stary już jestem, mogę niedowidzieć.

Miałem kiedyś to zapisane , ale mi wcieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.