Skocz do zawartości

Pomalowanie obrzeży szyb w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, czy jest jakiś spray lub farba, którą możecie polecić do pomalowania okien a dokładnie obrzeży dookoła tak 4cm szerokości. Okno było sklejone czarnym silikonem zapewne i teraz widać czarny zygzak do okoła. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat, ponieważ sam też szukam takiej informacji.

W moim knausie producent schrzanił malowanie ram. Odłazi. 

IMG_20220516_115446.jpg.e2312b089c832e33b0470850f33975d7.jpg

Okno zrobione jest z:

IMG20220509105826.thumb.jpg.9f03029e85c54fe77c09d586a714b89c.jpg

W necie znalazłem taką samą budę, w której właściciel też walczył z problemem i wydaje się wygrał.

Screenshot_2022-05-01-15-21-43-52_d4c83e98b7363fb18e9bde28130b0ba3.thumb.jpg.da11635be070d2dfbd232d81a81e4384.jpg

 

Jakiej farby szukać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał czy na 100% wiadomo ,że okna w tej budzie ,którą widzimy na focie  właściciel pomalował ? Jak mnie pamięć nie myli to był jakiś krótki  okres gdzie właśnie były wypuszczone felerne okna. I może akurat się załapał na reklamację i ma inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Maras napisał:

Michał czy na 100% wiadomo ,że okna w tej budzie ,którą widzimy na focie  właściciel pomalował ? Jak mnie pamięć nie myli to był jakiś krótki  okres gdzie właśnie były wypuszczone felerne okna. I może akurat się załapał na reklamację i ma inne.

Tak na 90%tak. Jak tą budę widziałem w ogłoszeniu to na powiększeniu nie było widać kropek. Poza tym na ile znam ten model w takim malowaniu nie występował. 

Inne przyczepy jeśli nie mają wadliwych okien mają bardziej szare, a nie wpadające w fiolet odcienie "szyby" i obramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, golob napisał:

Wydaje mi się że roczniki 2009 i 2010 mialy takie ciemne okna, więc albo tutaj była wymiana albo malowanie.

Chyba nawet 2007 już widziałem z nowymi oknami. 

W fotce, która wrzuciłem na bank malowane, Twoje mają inną przejrzystość i kolor.

3 godziny temu, golob napisał:

Wydaje mi się że roczniki 2009 i 2010 mialy takie ciemne okna, więc albo tutaj była wymiana albo malowanie.

Chyba nawet 2007 już widziałem z nowymi oknami. 

W fotce, która wrzuciłem na bank malowane, Twoje mają inną przejrzystość i kolor.

Screenshot_2022-05-16-22-44-21-15_d4c83e98b7363fb18e9bde28130b0ba3.thumb.jpg.dfd3bacfa9ebea75009c37d79641752a.jpg

2006 ma zmienione... Może z malowaniem inne okna montowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,tak czytam i czytam pytanko?,po co malowanie krawędzi okiennych?,estetyka czy zabezpieczenie uszczelek okiennych przed promieniowaniem UV.

Edytowane przez Czarek236 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 20:53, Czarek236 napisał:

Panowie,tak czytam i czytam pytanko?,po co malowanie krawędzi okiennych?,estetyka czy zabezpieczenie uszczelek okiennych przed promieniowaniem UV.

Estetyka. Strasznie mnie kłuje w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.05.2022 o 17:53, SławekD napisał:

Dzięki bardzo, zamówiłem powyższe materiały.

 

Pozdr

Sławek

Pomalowałeś już może? Jak efekty?

Farbki również kupiłem, w tygodniu będę próbował walczyć. Zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.