Jump to content
ZdzislawW

Sensor akumulatora

Recommended Posts

ZdzislawW
Posted (edited)

Koledzy czy ktoś orientuje się jaki czujnik (sensor) akumulatora można zastosować do przyczepy hobby. typ oraz producent.

Edited by ZdzislawW (see edit history)

Marek4791

A co to ma sensorować?

ZdzislawW

Monitoruje ,prąd, napięcie ,stan akumulatora. Podłączony na klemie .Przekazuje dane na wyświetlacz.

jackvoyager

Ja mam zwykły woltomierz który wyświetla jaki prąd ma akumulator ,  przykleiłem go nad drzwiami wejściowymi i zawsze widać jakie jest napięcie .

Uaktywnia się gdy włączam zasilanie w przyczepie.

Co więcej trzeba ?

ZdzislawW

Masz rację , ale to nowa przyczepa ,ma funkcję kontroli akumulatora ,więc chciałbym to wykorzystać.

chris_66
21 godzin temu, ZdzislawW napisał:

Monitoruje ,prąd, napięcie ,stan akumulatora. Podłączony na klemie .Przekazuje dane na wyświetlacz.

victron SmartShunt i masz wszystko pod kontrolą

56 minut temu, jackvoyager napisał:

Ja mam zwykły woltomierz który wyświetla jaki prąd ma akumulator

Co więcej trzeba ?

woltmierz nie może pokazywać prądu :bevil:

ZdzislawW

Dzięki chris_66 . Znam to rozwiązanie lecz chodzi mi o wykorzystanie oryginalnego panelu i aplikacji. W instrukcji jest pokazany sensor ,lecz nie znam jego oznaczeń dlatego pozwoliłem sobie poprosić ,może ktoś ma i zrobiłby zdjęcie.

Tomii

To zawsze jest jeszcze Simarine. Coś tam opisał Jacek: 

Edit. Dopiero doczytałem że chodzi o wykorzystanie tego co już jest w Hobby. 

ZdzislawW

Chodzi mi o coś takiego, cytat z instrukcji: "Sensor akumulatora Na biegunie akumulatora jest podłączony inteligentny sensor akumulatora (IBS), który niezwykle precyzyjnie kontroluje aktualny prąd i aktualne napięcie. Przy aktualnym użyciu akumulatora istnieje możliwość określenia dokładnego czasu jego działania. IBS pomaga przy wymianie akumulatora oraz przy aktywnym zarządzaniu energią, skoordynować w odpowiednim czasie zapotrzebowanie na energię w poszczególnych urządzeniach z ładowaniem akumulatora. Na wyświetlaczu TFT panelu obsługi wyświetla się: stan naładowania, zużycia akumulatora i jego pozostały okres ważności. Akumulator ładuje się ostrożnie, poprzez „inteligentną” ładowarkę zgodnie z charakterystyką ładowania."

ZdzislawW

Temat rozwiązany . Bardzo fajna i przydatna rzecz. Współpracuje z ładowarką Cetek . Zdjęcie wyświetlacza poniżej. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany chętnie udzielę informacji.

PHOTO_20220528_084129.jpg

Motoneuman
29 minut temu, ZdzislawW napisał:

Temat rozwiązany . Bardzo fajna i przydatna rzecz. Współpracuje z ładowarką Cetek . Zdjęcie wyświetlacza poniżej. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany chętnie udzielę informacji.

PHOTO_20220528_084129.jpg

Witam, czy możesz podać co i jak żeby zamontować akumulator z klemą ibs ? Posiadam Hobby 560 i chce dołożyć aku plus mover oczywiście mam panel TFT. 

ZdzislawW

Proszę o tel. 607333054. Porozmawiamy.