Skocz do zawartości

Jaką przyczepkę kupić?


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post więc przy okazji witam wszystkich.

 

Potrzebuję przyczepki w której mógłbym głównie spać ( ew. wziąć prysznic ). Używać będę jej głównie w 2 osoby. Przyczepka ma służyć głównie na wyjazdy na imprezy plenerowe, zawody motocrossowe itp. Nie będzie używana do jazdy z rodziną. Potrzebuję tylko spania i ew. prysznica.

 

Czy są jakieś przyczepki do których mógłbym przyczepić motor crossowy ważący 120kg ? Chodzi tylko o czas transportu, później może stać obok.

 

Wspomnę też że nie chcę najmniejszej przyczepki bo mam prawie 2 metry wzrostu i przez to nienawidzę namiotów. Chciałbym mieć trochę miejsca w tej przyczepce. Jeśli gdzieś będę jechać to max 4 osoby.

 

Holownik to bmw x5 220km . DMC 2695 , Masa własna 2170

Na przyczepke chce przeznaczyc ok 10tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o jakmiś zewnętrznym mocowaniu .. tak jak jest z rowerami. Wiem że waga trochę inna, ale łudziłem się :)

Tak więc jeśli chciałbym mieć nocleg i ciągnąć motor to skazany jestem na campera ze zwykłą przyczepką do motoru .... beksa.gif/sick.gif'class='bbc_emoticon' alt=';(' /> ' />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmc masz 2650 a zatem jeśli nie masz dodatkowego prawa jazdy lub poza tobą będzie jeździł tym zestawem ktoś kto może takiego prawa jazdy nie mieć to pozostaje ci kupić przyczepkę max 850 dmc . Z tego co czytam przyczepa ma być raczej "orana a nie dbana" więc moja propozycja to N126n: Mała lekka zgrabna przyczepka z z laminatu niegnijąca a w razie bum łatwa w naprawie) z podwójnym łóżkiem a w miejscu gdzie w orginale jest bagażnik można by spróbować zamontować platformę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O1 (z hamulcem) 2300kg

O2 (bez hamulca) 750kg

 

Jak mam to rozumieć ? Przyczepkę max mogę mieć o wadze 750kg ?

 

Czym różni się n126n od n126?

 

Zastanawiam się jeszcze nad fordem transitem dostawczym, na pake można wrzucić materac, motor i jeszcze basen zrobić tyle miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena powala na kolana , ale może coś takiego ???????????

 

http://allegro.pl/item678663659_bagaznik_na_skuter_motor_do_kamper_van_bus_pick_up.html

 

Wożenie moto w środku to porażka

Zwłaszcza takiego moto .........

po treningu czy zawodach wiesz jak motocykl wygląda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest coś takiego jak knaus yat, specjalnie wymyślony do tych celów:

http://szort.pl/gfxdz

 

ale cena jest jednak jeszcze nieco przerażająca... :? ja bym został przy przyczepce specjalnie dla motoru albo dodatkowym bagażniku (albo kupowałbym Transita :-] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale Astro pisze o małej lekkiej przyczepce i do tego motor 120 kg do zawieszenia na niej. Przecież 120 kg ładowności, to raczej w większych przyczepkach jest, czy się mylę? W takim układzie osobiście wydaje mi się, że te 2 waruki się jakby wykluczały. Poza tym 120 kg jak powiesisz czy z przodu, czy z tyłu, to musisz przyczepkę wyważyć, a więc podobny ciężar po drugiej stronie osi podwiesić. W efekcie wychodzi ponad 200 kg ładowności??? Sorki, ale nie widzę możliwości spełnienia wszystkich tych warunków. Choć przyznam, że tylko patrzę na podstawie moich doświadczeń (niewielkich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu przewodów najlepiej poszukaj czegoś takiego:

http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl/

 

Przyczepa TEC TC1 w "sprzedaż przyczep".

 

Przecież 120 kg ładowności, to raczej w większych przyczepkach

 

W mniejszych też bywają duże ładowności. Np. w poprzednim Avento 604MW i długość budy 350 miałem 396kg, a w obecnym kipie 364kg.

 

Więc da sie coś znaleźć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjechalem do Ignatek ogladac dla siebie przyczepy obchodzilem wszystkie szczerze nie podoba mi sie ten TEC ma juz swoich ladnych pare lat i cena sie zmniejszyla do 5,5 tys zl. No nie wiem dla mnie stan jej nie powala na kolana. Jedynie co moge polecic ze chyba ,,smietnikow" nie biora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.