Skocz do zawartości

Łóżko francuskie opuszczane nad podkową - jak w kamperze


mirmar

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiamy się nad zmiana przyczepy i szukamy optymalnego dla nas układu, tj rodziny 2+3 (dzieci 12, 10, 6 lat i z każdym rokiem starsze). Do tej pory naszymi faworytami były układu jak w Kanusie 500KD lub Hobby 545 KMF ale jednak chyba nie chcemy takiego układu. Szukamy innego, gdzie udało by się uniknąć przerabiania łóżka na miejsce siedzące i stolik

Co myślicie, albo jakie macie spostrzeżenia, a najlepiej doświadczenia z łóżkiem francuskim opuszczanym, tak jak to jest w przyczepie BUERSTNER AVERSO PLUS 510 TK https://wcc.pl/przyczepy/buerstner-averso-plus-510-tk/ czyli układ znany, bo każdy producent go ma albo miał ale wzbogacony o opuszczane łóżko nad podkową. Podobne rozwiązanie jest w kamperach więc teoretycznie nie jest to ponowne wynalezienie koła, ale nasuwa się kilka pytań. Czy na takim łóżku się wygodnie śpi i wygodnie się z niego korzysta osobom średniego wzrostu i wagi? IYKWIM ?. Czy można je użytkować, gdy nie jest do końca opuszczone? Czy jeśli łóżko jest opuszczone da się jakkolwiek korzystać z podkowy, która jest poniżej? Czy nie ma innych wad lub zalet takiego łóżka?

1996614690_kofrancuskienadpodkow.thumb.png.142ec1ce692b5bf721728d527ccec2bd.png 

 

Dodam, że obecnie używamy prawie identyczny układ tylko oczywiście bez tego opuszczanego łózka, ale za to z dodatkowym łóżkiem piętrowym rozkładanym z szafek w strefie łózek piętrowych, także cała piątka się mieści z tyłu przyczepy a w ten sposób podkowa jest cały czas gotowa do  siedzenia i to chcielibyśmy w nowej przyczepie, żeby mimo rozłożonych łózek była możliwość choćby przycupnąć przy stoliku
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się nad zmiana przyczepy i szukamy optymalnego dla nas układu, tj rodziny 2+3 (dzieci 12, 10, 6 lat i z każdym rokiem starsze). Do tej pory naszymi faworytami były układu jak w Kanusie 500KD lub Hobby 545 KMF ale jednak chyba nie chcemy takiego układu. Szukamy innego, gdzie udało by się uniknąć przerabiania łóżka na miejsce siedzące i stolik
Co myślicie, albo jakie macie spostrzeżenia, a najlepiej doświadczenia z łóżkiem francuskim opuszczanym, tak jak to jest w przyczepie BUERSTNER AVERSO PLUS 510 TK https://wcc.pl/przyczepy/buerstner-averso-plus-510-tk/ czyli układ znany, bo każdy producent go ma albo miał ale wzbogacony o opuszczane łóżko nad podkową. Podobne rozwiązanie jest w kamperach więc teoretycznie nie jest to ponowne wynalezienie koła, ale nasuwa się kilka pytań. Czy na takim łóżku się wygodnie śpi i wygodnie się z niego korzysta osobom średniego wzrostu i wagi? IYKWIM . Czy można je użytkować, gdy nie jest do końca opuszczone? Czy jeśli łóżko jest opuszczone da się jakkolwiek korzystać z podkowy, która jest poniżej? Czy nie ma innych wad lub zalet takiego łóżka?
1996614690_kofrancuskienadpodkow.thumb.png.142ec1ce692b5bf721728d527ccec2bd.png 
 
Dodam, że obecnie używamy prawie identyczny układ tylko oczywiście bez tego opuszczanego łózka, ale za to z dodatkowym łóżkiem piętrowym rozkładanym z szafek w strefie łózek piętrowych, także cała piątka się mieści z tyłu przyczepy a w ten sposób podkowa jest cały czas gotowa do  siedzenia i to chcielibyśmy w nowej przyczepie, żeby mimo rozłożonych łózek była możliwość choćby przycupnąć przy stoliku
 
Zależy ile masz wzrostu. Ja się pod takim opuszczanym łóżkiem zwyczajnie nie mieszczę - mam 188 cm wzrostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, filipert napisał:

Dodatkowa waga.

@portier chyba ma takie łóżko, może coś podpowie.

Ooo, to było najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto ma doświadczenie z takim łóżkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mirmar napisał:

Zastanawiamy się nad zmiana przyczepy i szukamy optymalnego dla nas układu, tj rodziny 2+3 (dzieci 12, 10, 6 lat i z każdym rokiem starsze). Do tej pory naszymi faworytami były układu jak w Kanusie 500KD lub Hobby 545 KMF ale jednak chyba nie chcemy takiego układu. Szukamy innego, gdzie udało by się uniknąć przerabiania łóżka na miejsce siedzące i stolik

Co myślicie, albo jakie macie spostrzeżenia, a najlepiej doświadczenia z łóżkiem francuskim opuszczanym, tak jak to jest w przyczepie BUERSTNER AVERSO PLUS 510 TK https://wcc.pl/przyczepy/buerstner-averso-plus-510-tk/ czyli układ znany, bo każdy producent go ma albo miał ale wzbogacony o opuszczane łóżko nad podkową. Podobne rozwiązanie jest w kamperach więc teoretycznie nie jest to ponowne wynalezienie koła, ale nasuwa się kilka pytań. Czy na takim łóżku się wygodnie śpi i wygodnie się z niego korzysta osobom średniego wzrostu i wagi? IYKWIM ?. Czy można je użytkować, gdy nie jest do końca opuszczone? Czy jeśli łóżko jest opuszczone da się jakkolwiek korzystać z podkowy, która jest poniżej? Czy nie ma innych wad lub zalet takiego łóżka?

1996614690_kofrancuskienadpodkow.thumb.png.142ec1ce692b5bf721728d527ccec2bd.png 

 

Dodam, że obecnie używamy prawie identyczny układ tylko oczywiście bez tego opuszczanego łózka, ale za to z dodatkowym łóżkiem piętrowym rozkładanym z szafek w strefie łózek piętrowych, także cała piątka się mieści z tyłu przyczepy a w ten sposób podkowa jest cały czas gotowa do  siedzenia i to chcielibyśmy w nowej przyczepie, żeby mimo rozłożonych łózek była możliwość choćby przycupnąć przy stoliku
 

No przecież np. 500 KD możesz wybrać potrójny piętrus i wtedy przy 3 dzieci nie musisz rozkładać środkowego łóżka. Osobne łóżko zawsze będzie lepszą opcją dla dzieci niż wspólne spanie (a na pewno jak są innej płci i trochę starsze, ciekawe czy je namówisz do wspólnego spania :). Własnej takie rozwiązania jak piętrus potrójny to jeden z argumentów wyższości przyczep nad kamperami. W mojej ocenie zastosowanie opuszczanego łóżka jak w kamperze to przeniesienie jego wad do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gizbern napisał:

No przecież np. 500 KD możesz wybrać potrójny piętrus i wtedy przy 3 dzieci nie musisz rozkładać środkowego łóżka. Osobne łóżko zawsze będzie lepszą opcją dla dzieci niż wspólne spanie (a na pewno jak są innej płci i trochę starsze, ciekawe czy je namówisz do wspólnego spania :). Własnej takie rozwiązania jak piętrus potrójny to jeden z argumentów wyższości przyczep nad kamperami. W mojej ocenie zastosowanie opuszczanego łóżka jak w kamperze to przeniesienie jego wad do przyczepy.

A jakie takie opuszczane łóżko ma wady? te oczywiste i mniej oczywiste.

Myśleliśmy oczywiście nad potrójnym piętrusem ale to jest rozwiązanie tylko jak dzieci sa malutkie, bo przestrzeni nad głową jest mało. O ile w podwójnych piętrusach jest jeszcze OK o tyle wciśniecie jeszcze jednego łózka powoduje kompromisowe zmniejszenie przestrzeni w każdym i dla dzieci w wieku 10-12 lat już jest to problem, zwłaszcza jakby sobie chciały posiedzieć na swoim łóżku. Musze szukać rozwiązania akceptowalnego dla dzieci w wieku nastoletnim, bo już wchodzą w taki wiek, czyli dla "gabarytów" prawie dorosłego człowieka. W tym układzie spalibyśmy w ten sposób:

1379858429_kofrancuskienadpodkow2.thumb.png.fde82fa05483661a075ed7488c6cd6a6.png

Ten stolik obok piętrusów byłby cały czas rozłożony do spania. Idea jest taka by w podkowie pod łóżkiem rodziców można było sobie przycupnąć nawet jak rodzice leżą wieczorem, lub w ciągu dnia, by poczytać książkę, korzystać z komputera, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirmar napisał:

Ooo, to było najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto ma doświadczenie z takim łóżkiem

Witam - tak ja mam to lozko. Tzn ja mam model 520 i nowszy model niz na zdjeciu (u mnie juz 2 guziki do opuszczania sa - po tym rozpoznalem, jeszcze pare drobiazgow jest - ale generalnie podobne do siebie wszystko) - on ma lepsze (dla mnie) mozliwosci zaladunku. 2 pojedyncze wysokie lozka z przodu i klapy po obydwu stronach (jedna musialem dodatkowo zamowic - druga juz byla) - multum miejsca pod tymi lozkami, Mam  miedzy nimi rozciagany.....kurcze, nie mam teraz polskiego odpowiednika...taka wyciagana rama na ktorej materac kladziesz - wtedy miejsca naprawde  multum. Lozka wszystkie wygodne, wszystkie maja takie same ramy ze sprezynujacymi deskami w poprzek (to opuszczane tez). Ja na tym gornym jeszcze nie spalem, przewaznie spi zona albo synek, ja na pojedynczym. Oboje mowia ze sie u gory dobrze wysypiaja, na tym opuszczanym dwoje tez sie powinno wyspac, tyle ze u nas tej potrzeby nie ma. Od biedy moze by sie i pod tym opuszczanym wyspal, ale troche malo miejsca nad glowa wtedy by bylo - chyba ze w pojedynke. To lozko schodzi jeszcze nizej niz na zdjeciu gdy polozy sie oparcia siedzen - ale zona i synek mowia ze im to niepotrzebne. Ja dla siebie bym pewnie opuscil, bo wtedy bez drabinki bym wlazl.  Twoj wzrost nie ma znaczenia, bo pod tym lozkiem nie stoisz i nie przechodzisz - jest na koncu przyczepy. Musisz sie co najwyzej pochylic zeby dojsc do miejsca na ktorym chcesz usiasc. Ale nie przeszkadza to w przemieszczaniu sie. Problem wiekszy by byl gdyby jak u VUKO w kamperze luzko posrodku bylo, bo wtedy ciagle w drodze je masz, no i wyjscie blokuje jak opuszczone.

Nie wiem co jeszcze chcesz wiedziec, u nas jest to juz czwarty uklad . ale wszyscy uwazamy ze najlepszy. jak chcesz to moge zadzwonic, musialbym tylko wiedziec gdzie - moze wtedy latwiej by bylo. Uwazam slowo wypowiedziane bardziej przejrzyste on napisanego, latwiej uniknac jakichs (niepotrzebnych) nieporozumien :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie takie opuszczane łóżko ma wady? te oczywiste i mniej oczywiste.

Myśleliśmy oczywiście nad potrójnym piętrusem ale to jest rozwiązanie tylko jak dzieci sa malutkie, bo przestrzeni nad głową jest mało. O ile w podwójnych piętrusach jest jeszcze OK o tyle wciśniecie jeszcze jednego łózka powoduje kompromisowe zmniejszenie przestrzeni w każdym i dla dzieci w wieku 10-12 lat już jest to problem, zwłaszcza jakby sobie chciały posiedzieć na swoim łóżku. Musze szukać rozwiązania akceptowalnego dla dzieci w wieku nastoletnim, bo już wchodzą w taki wiek, czyli dla "gabarytów" prawie dorosłego człowieka. W tym układzie spalibyśmy w ten sposób:

1379858429_kofrancuskienadpodkow2.thumb.png.fde82fa05483661a075ed7488c6cd6a6.png

Ten stolik obok piętrusów byłby cały czas rozłożony do spania. Idea jest taka by w podkowie pod łóżkiem rodziców można było sobie przycupnąć nawet jak rodzice leżą wieczorem, lub w ciągu dnia, by poczytać książkę, korzystać z komputera, itp.

Układ i spoko ale największy mankament tej przyczepy to minimalna ilość szafek. Spójrz, że z tyłu całą ściana i sufit nie ma żadnej szafki. Nie wiem czemu oni tak oszczędzają. Gdzie w tej przyczepie masz trzymać ubrania, zwłaszcza że szafki pod opuszczanym łóżkiem mają ograniczoną nośność.

 

Nie zgadzam się, że wysokość przy podkowie nie przeszkadza. Ja rozważałem taką przyczepę i na targach je dokładnie oglądałem i testowałem. LDla mnie funkcjonowanie pod tym łóżkiem było pozbawione sensu, aby tam usiąść trzeba było się gimnastykować. Może ktoś z niższym wzrostem nie miałby problemu, ale przy 188 cm wzrostu już nie było komfortowo, i łatwo się można uderzyć w głowę. Samo łóżko opuszczane było dla mnie jakoś tak mocno klaustrofobiczne. Te wiszące szmaty z boków wyglądają tandetnie, ogólnie cała konstrukcja wyglądała licho i nie wzbudzała mojego zaufania, ale to pewnie tylko pozory. W końcu te łóżka robią nie od dzisiaj.

 

Minusem też jest fakt, że w ciągu dnia z takiego łóżka nie da się korzystać, nie da się na nim położyć.

 

Układy fajne ale nie są pozbawione wad. Poza tym takie opuszczane łóżko znaczącą zwiększa wagę przyczepy i DMC takiej budy to minimum 1600 kg. W układach z takim łóżkiem brak prysznica.

 

Ja imo poszukałbym też czegoś ciut większego z normalnym układem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie, czy da się siedzieć pod spuszczonym łóżkiem? I czy ktoś będzie z tego stolika korzystał gdy łózko będzie spuszczone? Jeśli kładziecie się razem i wstajecie razem to problem jest mniejszy.
Jednak dalej uważam że przy małych dzieciach układy typu hobby 545 z podkową po środku i łózkami piętrowymi są najbardziej uniwersalne i to są układy idealne jeśli chodzi o dostęp do stolika i łózka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

W układach z takim łóżkiem brak prysznica

W Bürstner Averso Plus mozesz prysznic zamowic (wanna jest seryjnie) a w 500-ce jest ta kabina nawet dosyc duza (ale lozko jakies takie male i krotkie)

14 minut temu, jacek00 napisał:

Minusem też jest fakt, że w ciągu dnia z takiego łóżka nie da się korzystać, nie da się na nim położyć

W 520-ce sa dwa duze pojedyncze lozka, wiec jak sie ktos klasc chce to moze z jednego z nich skorzystac. Ta opcja jadnak w 510 odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, portier napisał:

W Bürstner Averso Plus mozesz prysznic zamowic (wanna jest seryjnie) a w 500-ce jest ta kabina nawet dosyc duza (ale lozko jakies takie male i krotkie)

Jaka wanna? Brodzik? I można zamówić pełną kabinę prysznicową? Bo to miałem na myśli, a nie samą słuchawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzik w toalecie jest, sluchawke i parawan osobno trzeba zamowic. W modelu 500 jest duza kabina, tzn toaleta - a za nia kabina prysznicowa z sztywnymi (juz nie wiem czy skladane albo przesuwane, ale raczej skladane) drzwiami.

Mi akurat zadna z tych opcji potrzebna nie jest (2 poprzednie mialy osobne kabiny i nie uzywalismy ich nigdy), wiec nawet tej sluchawki nie zamawialem.

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fshop.buerstner.com%2FGuidedSelling%2Fchoose%2FmodelYear%2F513&psig=AOvVaw2wbiv6-HlrKX2kRCW6wt1E&ust=1651914561118000&source=images&cd=vfe&ved=0CAkQjRxqFwoTCLiAocXDyvcCFQAAAAAdAAAAABAD

To 500tka, widze ze pomieszalem, bo najpierw prysznic a z tylu WC

 

A ponizej moj, przy czym jak mowie, malutkie to 

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fhome.syscara.com%2F0000000009%2Fde%2Fbuerstner-averso-plus-520-tl-202d8.html&psig=AOvVaw3GfMk5ccsGSo_mTo9vxFii&ust=1651914740511000&source=images&cd=vfe&ved=0CAkQjRxqFwoTCIiy1Z_EyvcCFQAAAAAdAAAAABAD

Edytowane przez portier (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, portier napisał:

Brodzik w toalecie jest, sluchawke i parawan osobno trzeba zamowic. W modelu 500 jest duza kabina, tzn toaleta - a za nia kabina prysznicowa z sztywnymi (juz nie wiem czy skladane albo przesuwane, ale raczej skladane) drzwiami.

Mi akurat zadna z tych opcji potrzebna nie jest (2 poprzednie mialy osobne kabiny i nie uzywalismy ich nigdy), wiec nawet tej sluchawki nie zamawialem.

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fshop.buerstner.com%2FGuidedSelling%2Fchoose%2FmodelYear%2F513&psig=AOvVaw2wbiv6-HlrKX2kRCW6wt1E&ust=1651914561118000&source=images&cd=vfe&ved=0CAkQjRxqFwoTCLiAocXDyvcCFQAAAAAdAAAAABAD

To 500tka, widze ze pomieszalem, bo najpierw prysznic a z tylu WC

Ale ten układ nie nadaje się dla 2 dorosłych i 3 dzieci.

7 minut temu, portier napisał:

Ten imo tak samo. Dla rodziny 2+3 te układy będą nieużyteczne i mające same wady, jak chociażby konieczność codziennego rozkładania i składania łóżek. Przy takiej rodzinie to IMO jedynie Premio Plus 510 TK lub  Averso Plus 510 TK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

Ale ten układ nie nadaje się dla 2 dorosłych i 3 dzieci.

Ten imo tak samo. Dla rodziny 2+3 te układy będą nieużyteczne i mające same wady, jak chociażby konieczność codziennego rozkładania i składania łóżek. Przy takiej rodzinie to IMO jedynie Premio Plus 510 TK lub  Averso Plus 510 TK

 

no tak, 2+3 to tylko 510 TK (Premio niewiele tanszy, ale roznica w jakosci widoczna, w wyp.osazeniu tez - Averso ladniejszy).

W sumie to pod opuszczanym lozkiem tez spac mozna (wtedy wiecej miejsca niz w pietrowych) - ale nie ma gdzie siedziec gdy dzieci spia). W 520 na polaczonych lozkach 3 malych dzieci spoko by sie tez wyspala, ale one kiedys urosna - ale wtedy i na pietrowych bieda bedzie.

W sumie zawsze jakis haczyk bedzie, nas jest troje, czasem 4 sie moze zdarzyc - wiec dla nas 520 optymalna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.