Skocz do zawartości

zbiorniki na wode


Rekomendowane odpowiedzi

Na noc chować do środka.

Szczególnie jak cały dzień jesteś na plaży to pomoże :-] .

 

Wszystko zależy od:

- tego gdzie masz miejsce żeby go zamontować

- czy będziesz w nim wozić wodę czy napełniać go będziesz tylko na postoju

- jak poprowadzona jest instalacja i gdzie są umywalki i zlewy

 

Pytanie ogólne więc i ogólna odpowiedź. Powiedz przynajmniej jaki masz układ wnętrza i jak sprawa w łazience wygląda.

 

Na którym campingu dzieją się takie hece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obawiając się takich rzeczy (raz zwineli mi używane wiadro budowlane) do obecnego zbiornika dokupiłem łańcuch z kłudką. Koszt niewielki (ok. 20zł) a utrudni kradzież... bo i pohałasuje nieco i jakieś szczypce trzeba.

 

Zamontujesz zbiornik pod siedzenie to i tak będzie problem z opróżnianiem. Też myślałem o montażu zbiornika ale uznałem, że moja budka jest za mała do tego. Bo jak montować zbiornik to taki przynajmniej 60 litrów. Mniejszy nie ma sensu... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do obecnego zbiornika dokupiłem łańcuch z kłudką. Koszt niewielki (ok. 20zł) a utrudni kradzież... bo i pohałasuje nieco i jakieś szczypce trzeba.

 

Mnie bardziej przeraża nie kradzież zbiornika ,a zanieczyszczenie wody w nim.

Kiedyś widziałem jak kolega koledze po prostu nasikał do zbiornika z wodą .

Od tej pory zbiornik jest na zewnątrz tylko podczas obecności osób zaufanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nasikał do zbiornika z wodą .
- lekko załamujące.........gdzie my żyjemy. Po takim czymś to zdecydowanie zabudowany i wlew na kluczyk. A czyszczenie - jest chemia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam zabudowę zbiornika. U mnie są dodatkowo drzwi serwisowe (na kluczyk :> , przez które można zbiornik wyjąc, przepłukać no i łatwo dolać. Ale za to mogą mi buchnąć zbiornik na szarą wodę. Jednak podczas moich wypraw nigdy mi nic nie zginęło, może dla tego, że chętnie wybieram kameralne kempingi no i unikam tłoku. A tak na marginesie, przedstawiam mój zbiornik na szarą wodę. Wykonany z kanistra 20l (produkcja rosyjska) z wbudowanym zaworkiem odpowietrzającym ( sklep ogrodniczy) Koszt całości ok 40 zł.

post-90674-imported-af3fcea6-adc7-4d4a-8006-08b501041f22_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nasikał do zbiornika z wodą .

 

:admin: Takie osobniki nosi ta ziemia? I toto mieni się turystą? Nie przepraszam, jakim turystą, toż to nawet człowiek nie jest!!! Może ja jednak zbyt idealistycznie ludzi widzę :niewiem::oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikanie do baniaka to jedno ale jak Ci dosypią tabletek nasennych to oskubią dobytek do cna.Pomysł z zabudowanym zbiornikiem jest bardzo dobry ,tylko trzeba dokupić zewnętrzny wlew zamykany na kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no podłamaliście mnie z tymi siuśkami :?

wejście do pompy jest od zewnątrz z tym niebieskim wężykiem

i przymocowany on był do dużego zbiornika na kółeczkach

 

i właśnie nie wiem jak to przerobić,zeby ta pompa działała

 

w sumie mało wygodnie będzie nosić wode w bańkach 5 L , podnosić siedzenia i wlewać wode do zbiornika-pewnie rozlewająć obok:/

 

 

a najgorsze są pola tuż obok młodzieży namiotowej

no tam to albo walna reko w przyczepe o 02 w nocy, albo robią sobie bibke na twoich ławkach przed przedsionkiem....

 

właśnie znalazłam w Łodzi niedaleko mnie jakiegoś magika od przeróbki przyczep. chyba sie tam wybiore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejście do pompy

:look::look::] ale o co chodzi :D ??? Po co do pompy wchodzić?

 

tym niebieskim wężykiem

i przymocowany on był do dużego zbiornika na kółeczkach

Pompka jak jechaliście to ciągnęła się po ziemi czy jechała razem ze zbiorniczkiem na kółeczkach :D.

 

Sorry ale totalnie nie rozumiem opisu. Staraj się pisać mniej chaotycznie :-].

 

w sumie mało wygodnie będzie nosić wode w bańkach 5 L , podnosić siedzenia i wlewać wode do zbiornika-pewnie rozlewająć obok:/

Specjalny wlew i plastykowa konewka. Za każdym razem idąc do kibelka bierzesz konewkę co by pustych przebiegów nie mieć :] i przynosisz wodę.

 

a najgorsze są pola tuż obok młodzieży namiotowej

Dalej czekamy na odpowiedź na jakim polu dzieją się takie rzeczy!?!?

 

no tam to albo walna reko w przyczepe o 02 w nocy, albo robią sobie bibke na twoich ławkach przed przedsionkiem....

Albo się idzie do gospodarza żeby szczeniaków za pysk wyrzucił albo się pakuje majdan i jedzie w przyjemniejsze miejsce. Jak nic nie zmienisz to nic się nie zmieni :D.

 

Pozdrawiam :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.