Skocz do zawartości

Podwyżki na A4


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.05.2022 o 06:56, jackas napisał:

Jeśli masz aplikacje ,tak.

 

Nie bardzo, policzy Ci za osobówkę,  a nie zestaw. Ja zrobiłem tak raz i przyszła mi do zapłaty kara umowna, chyba 16 PLN + koszt przejazdu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KRZYSIEK69 napisał:

A co z tymi których zestaw waży 1,5 tony A wartość zestawu to 15 000 zł. Dlaczego mam płacić  takie same  pieniądze jak kamper 3.5 lub zestaw ponad 4 tonowy. To jest chore.

Kto Ci każe płacić??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał:

Nie bardzo, policzy Ci za osobówkę,  a nie zestaw. Ja zrobiłem tak raz i przyszła mi do zapłaty kara umowna, chyba 16 PLN + koszt przejazdu:)

Wiele razy przejeżdżałem przez te bramki zestawem powyżej 3.5t w drodze do Rzeszowa i nigdy nie miałem problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KRZYSIEK69 napisał:

A co z tymi których zestaw waży 1,5 tony A wartość zestawu to 15 000 zł. Dlaczego mam płacić  takie same  pieniądze jak kamper 3.5 lub zestaw ponad 4 tonowy. To jest chore.

Gdybyś był szefem autostrady to co byś wymyślił? Cena zależna od wagi czy od wartości? 

Nie istnieje rozwiązanie idealne, a rozwiązania upraszczające bywają krzywdzące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komunikacji miejskiej przed wejściem do autobusu też nie mierzą pacjenta, ani nie ważą - jest stawka za przejazd, i tyle. Za człowieka tyle, za przewóz psa czy roweru tyle, za dzieciaka ulgowy tyle. Nie pogadasz, że ty i dzieciak chudzi, a o - tamten grubas - to ze 130 waży, więc niech skasuje dodatkowo "połówkę"...

Niestety, trzeba się przyzwyczajać, że opłaty zewsząd zaczną nas boleć, możemy gardłować, płakać, i... płacić, albo odpuścić sobie wyjazdy, albo tarabanić się krajówkami.

Żeby było jasne - też pomstuję na koszty przejazdu z przyczepą, albo przy przekroczeniu 3,5t DMC o pojedyncze kilogramy w papierach. Stawki na A4 są od dawna od czapy w porównaniu z długością odcinka, i chyba nieustającymi remontami/zwężkami. Rozbój w biały dzień, i co? Do księżyca można zawyć. 

O ile ciężarówki to podstawowy zarobek na odcinkach płatnych (gdzie wnosi się opłatę za przejazd), to cała reszta włącznie z osobówkami to zaledwie konieczny do tolerowania "przyłów", a tałatajstwo z różnej maści przyczepkami to już samo w sobie tylko potencjalne kłopoty, więc stawki są mocno zniechęcające - i w zasadzie wszędzie tak jest. Przyczepa jest przyczepa, nie ważne jaka, ew. DMC zestawu > lub <3,5 t, i opłata robi się mało atrakcyjna (czyt: a jedźcie sobie którędykolwiek, a jak już chcecie przez naszą drogę, to płaćcie jak za zboże).  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A4 Katowice-Kraków (46 km) - 80 zł. za przejazd  z dowolną przyczepą- toż to ździerstwo. Przestańmy tamtędy jeździć. I to jest najlepsza odpowiedź dla właściciela. Za tą kwotę przejadę też A4 Gliwice-Wrocław 6 razy.(Gliwice -Wrocław 170 km)

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie czy ktoś wie jak teraz wygląda sytuacja na remontowanych odcinkach A 4 w okolicy Góry Św. Anny i Strzelec Opolskich. Chodzi o korki szczególnie w piątki i niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.