Skocz do zawartości

Brak gazu w kuchence , nie działa

MarcinDK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z góry się przyznam że jestem nowicjuszem i to moja pierwsza przyczepa niedawno zakupiona dla rozpoczęcia przygody z rodziną.

Przed przystąpieniem do renowacji chciałem sprawdzić wszystkie instalacje i co się okazało nie działa kuchenka gazowa albo jestem zbyt ciemny aby ją uruchomić?

Z palników nie leci gaz ani nie czuć. Czy przyczepa musi być podpięta do prądu lub akumulatora? Butla świeżo zakupiona na orlenie (lekko zabolało).

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Marcin

20220426_150302.jpg

20220426_150335.jpg

20220426_150444.jpg

Dzięki za podpowiedz ale już na początku próbowałem kilka razy i teraz jeszcze raz po Twojej odpowiedzi dla pewności i nic zero reakcji.

Może coś zatkane? Reduktor coś nie tak? To jest Fendt 650 z 1998 roku.

Dodam iż mam wrażenie że lodówka również nie reaguje lub nie wiem jak to sprawdzić.

Edytowane przez MarcinDK (wyświetl historię edycji)

5 minut temu, MarcinDK napisał:

Dzięki za podpowiedz ale już na początku próbowałem kilka razy i teraz jeszcze raz po Twojej odpowiedzi dla pewności i nic zero reakcji.

Gdzie masz kuchnię? Z boku czy z tyłu? Jak z tyłu to trzeba bardzo długo poczekać bo przewód gazowy leci dookoła cepki. Przynajmniej tak był u mnie. Zawory jak pisze pjetko.

Rozumiem, że Trumę odpaliłeś :hmm:

7 minut temu, MarcinDK napisał:

Reduktor coś nie tak? To jest Fendt 650 z 1998 roku.

Tak, jest nie tak. Nadaje się tylko do muzeum, razem z wężem gazowym. Do wymiany jedno i drugie i to w trybie pilnym! Reduktor i wąż mają być nie starsze niż 10 lat u GOKa. 

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Tak, jest nie tak. Nadaje się tylko do muzeum, razem z wężem gazowym. Do wymiany jedno i drugie i to w trybie pilnym!

To racja. Zwróć jeszcze uwagę, że z lewej strony jest przyłącz manometru jak na fotce. A u Ciebie pusto. Może ktoś rozbił i zaślepił całość co by było do sprzedaży.

gok.png

6 minut temu, jacek00 napisał:

Tak, jest nie tak. Nadaje się tylko do muzeum, razem z wężem gazowym. Do wymiany jedno i drugie i to w trybie pilnym! Reduktor i wąż mają być nie starsze niż 10 lat u GOKa. 

Ok więc wszystko jasne Panowie i też tak właśnie zrobię i to natychmiast ale czy nie będzie przegięciem jeśli jeszcze zapytam czy szukać tego reduktora w specjalnych miejscach (gdzie) oraz czy są lepsze i gorsze bo tak jak wcześniej napisałem przygoda z rodziną więc bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Polegam na waszym doświadczeniu.

Po pierwsze ma być odpowiednie ciśnienie robocze - bo są różne.

Po drugie ma być do celów karawaningu, a nie grilla więc ze złączami skręcanymi, a nie na opaskę zaciskową.

Najlepszy byłby taki jak masz. A gdzie kupisz to już obojętne. Byle nowy. W internecie powinno być taniej. Czasami dużo taniej.

12 minut temu, BUMERANG napisał:

Po pierwsze ma być odpowiednie ciśnienie robocze - bo są różne.

Po drugie ma być do celów karawaningu, a nie grilla więc ze złączami skręcanymi, a nie na opaskę zaciskową.

Najlepszy byłby taki jak masz. A gdzie kupisz to już obojętne. Byle nowy. W internecie powinno być taniej. Czasami dużo taniej.

Lepiej nie taki jak jest, bo może jakaś rzeźba była robiona i przez to coś nie działa.

Lepiej sprawdzić ciśnienie robocze na urządzeniach. Dla pewności. Reszta ok. 

Wciśnij pokrętło, odkręć palnik i trzymaj przy nim zapaloną zapalniczkę, jak pojawi się płomień przytrzymaj jeszcze troszkę aby termopara się nagrzała. Powinno działać (oczywiście zawór prostopadle do listwy). Jak już odpalisz kuchenkę to potem sprawdź lodówkę (łatwiej odpowietrzyć kuchenką), pstrykając iskrownikiem lodówki trzymaj wciśnięte pokrętło od palnika lodówki (najlepiej ustaw na max), jak pojawi się płomień w okienku to przytrzymaj jeszcze trochę aby nagrzać termoparę.  Nie wiem jaki masz piecyk (najlepiej zrób fotkę obudowy)...

31 minut temu, MarcinDK napisał:

więc zacznę od wymiany  reduktora z wężem

W lodówce powinna być tabliczka znamionowa z ciśnieniami roboczymi dla twojej instalacji. Sprawdź sobie dla pewności :excl:

Godzinę temu, BIGL napisał:

Wciśnij pokrętło, odkręć palnik i trzymaj przy nim zapaloną zapalniczkę, jak pojawi się płomień przytrzymaj jeszcze troszkę aby termopara się nagrzała. Powinno działać (oczywiście zawór prostopadle do listwy). Jak już odpalisz kuchenkę to potem sprawdź lodówkę (łatwiej odpowietrzyć kuchenką), pstrykając iskrownikiem lodówki trzymaj wciśnięte pokrętło od palnika lodówki (najlepiej ustaw na max), jak pojawi się płomień w okienku to przytrzymaj jeszcze trochę aby nagrzać termoparę.  Nie wiem jaki masz piecyk (najlepiej zrób fotkę obudowy)...

Niestety pomimo kilkudziesięciu próbom i długim trzymaniu pokręteł palnika nadal zero reakcji. Myślę aby poluzować złącze za reduktorem i sprawdzić czy to właśnie reduktor nie jest winowajcą (może jeszcze dzisiaj znajdę chwilę).

Tak na marginesie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony takim odzewem i pomocą na forum. Dzięki