Skocz do zawartości

Jak zdemontować zderzak?


OTTO1

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, OTTO1 napisał:

Tak, też mam uszczelkę tak jak Ty, tylko że moja jakby odstawała od poszycia i ta szpara została zaklejona równo po obwodzie czarną taśmą, której w zasadzie nie widać bo zlała sie z uszczelką. Gdy odkleiłem troszkę tej taśmy to tam była jakby jakaś pianka, a by może to była uszczelka z brudu i kurzu która się tam wytworzyła.? 

Jednak nie ruszalem tego bardziej póki nie mam pewności co i jak. 

U mnie też odstaje i jest strasznie skruszała od UV i zęba czasu.

2019678735_IMG_20210408_181245(2).thumb.jpg.fa26b5be3771b51d7d5979f201b02595.jpg

10 minut temu, OTTO1 napisał:

Są takie uszczelka gdzieś do kupienia, czy trzeba dopasowywać i kombinować? 

Jeszcze nie ruszyłem poszukiwań, ale zakładam, że znajdziemy :)

14 minut temu, OTTO1 napisał:

Co do butylu to podważałem płaskim śrubokrętem i palcami zbieralem, na koniec benzyną ekstrakcyjna. 

To się na ciepło klei do kulki butylu, czyli kulasz kulkę i przyklejasz-odrywasz, przyklejasz-odrywasz, przyklejasz-odrywasz, przyklejasz-odrywasz, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Zderzak zamontowany z powrotem, dodatkowo wymyłem lampy, popsikalem kontakt spreyem krokodylki. 

I obkeilem na nowy wnęki na lampy taśmą odblaskową. 

Teraz biorę się za konserwację podłogi ?

IMG_20220521_153103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się jak zrobiłem przednie owiewki-kapinos. O których wspominałem wcześniej, tak aby w czasie jazdy w deszczu woda nie wciekala od dołu na podłogę. 

Wymagało to trochę ekwalibrystyki w okolicach rogu i listwy poszycia. 

Co widać na do robionej blaszce ?

 

IMG_20220523_101412.jpg

IMG_20220523_124257.jpg

IMG_20220523_120156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee teraz mnie natchnąłeś ?

Z tyłu specjalnie wycięcie na korbę robiłem, a tu zapomniałem , taki byłem podjarany ze mi to fajnie szło. 

Najwyżej płaskim odkręcę trochę i zostawię bo to przecież nie przeszkadza że będą 3 cm opuszczone, co innego z tyłu tam może przyhaczyc na zjeżdżaniu z górki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OTTO1 napisał:

Eee teraz mnie natchnąłeś ?

Z tyłu specjalnie wycięcie na korbę robiłem, a tu zapomniałem , taki byłem podjarany ze mi to fajnie szło. 

:D znam to, jak robota ładnie idzie

Może otworniczką małą potraktuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zorientowałeś się ?

Ja też, przecież śruba jest stała nie pójdzie niżej gdy opuszczę łapę ?

Nie zdążyłem edytowan- naprawić błędu. 

Muszę kątówką naciąć i odgiąć bleche do tyłu i odciąć zagięcie. 

Będzie miejsce na korbę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 08:02, filipert napisał:
W dniu 29.04.2022 o 07:46, OTTO1 napisał:

Tak, też mam uszczelkę tak jak Ty, tylko że moja jakby odstawała od poszycia i ta szpara została zaklejona równo po obwodzie czarną taśmą, której w zasadzie nie widać bo zlała sie z uszczelką. Gdy odkleiłem troszkę tej taśmy to tam była jakby jakaś pianka, a by może to była uszczelka z brudu i kurzu która się tam wytworzyła.? 

Jednak nie ruszalem tego bardziej póki nie mam pewności co i jak. 

U mnie też odstaje i jest strasznie skruszała od UV i zęba czasu.

2019678735_IMG_20210408_181245(2).thumb.jpg.fa26b5be3771b51d7d5979f201b02595.jpg

W dniu 29.04.2022 o 07:46, OTTO1 napisał:

Są takie uszczelka gdzieś do kupienia, czy trzeba dopasowywać i kombinować? 

Jeszcze nie ruszyłem poszukiwań, ale zakładam, że znajdziemy

Tak to wygląda w czasie deszczu, uszczelka w dolnej części (na radzie) przepuszcza wodę i sączy się po nadkolu które jest chyba że styroduru. 

Przegrzebałem internet, nic nie znalazłem ?

 

IMG_20220525_122327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 27.04.2022 o 13:11, OTTO1 napisał(a):

Udało się to ogarnąć, tak to wygląda. 

Z przodu też będę robił bo podczas jazdy w deszczu po dnie plastikowej bakisty wada cieknie na drewno. 

IMG_20220427_103523.jpg

IMG_20220427_103510.jpg

Zamontowałem kapinos, aby woda ściekającą po tylnej cześć przyczepy nie sączyła się po podłodze. 

Sprawdza się to w 100%.

Jednak podczas jazdy w deszczu (mam zamontowane chlapacze) woda z pod kół auta lub z asfaltu zatrzymuje się na tym kapinosie i nie mając ujścia wciska się w szparę między podłogę a tylną ścianę. 

Doradźcie co będzie lepsze? 

Tworzyć kolejny kapinos na tylnej części podłogi na całej szerokości przyczepy, takaby odprowadzać wodę w czasie jazdy, czy zakleić te szpary uszczelniaczem butylowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.