Skocz do zawartości

Problem z kołem


w79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2022 o 09:25, Robert72 napisał:

Może wystarczy gwintownik i narzynka  i poprawić gwint w otworze i na śrubie .

Jak już śrubę obróciło w miejscu to nic nie pomoże ani gwintowanie bębna ani poprawianie narzynką śruby. Tam już nie ma wymiaru. 

Mam gdzieś stary bęben z jednym zerwanym gwintem. Dla świętego spokoju bęben został wymieniony na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, w79 napisał:

Dla porządku dodam, że Knaus nie uznał reklamacji...

z jakiej przyczyny ? dopiero trafiłem na wątek.

Pomyśleć, że w mojej Adrii uznali reklamację osi gdzie naprawa całości wyniosła ponad 10k na podstawie wpisanych kątów nachylenia na małej żółtej karteczce, ołówkiem, bez podpisu i pieczątki diagnosty :)

wiem, wiem, gówniana Adria wie, że się sypie więc robią wszystko co klient zgłosi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maarec napisał:

z jakiej przyczyny

Nie mam pretensji bo okoliczności zerwania gwintu nie sa jasne do końca. Argumentacja Knausa byla taka, że koło było sprawdzane w fabryce, przy wydawaniu i podczas przeglądu. A ewentualna wada została wykryta dopiero teraz. Trudno się z tym nie zgodzić:). Fakt jest równiez taki, ze sam nie sprawdzalem dokrecania kól...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, w79 napisał:

Nie mam pretensji bo okoliczności zerwania gwintu nie sa jasne do końca. Argumentacja Knausa byla taka, że koło było sprawdzane w fabryce, przy wydawaniu i podczas przeglądu. A ewentualna wada została wykryta dopiero teraz. Trudno się z tym nie zgodzić:). Fakt jest równiez taki, ze sam nie sprawdzalem dokrecania kól...

No a czy nie ma możłiwości aby to u Wadowskich jednach coś się stało? Ktoś źle wkręcił śrubę i wkręcał na pałę. Przecież się nie przyzna, tylko powie, że tak było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

No a czy nie ma możłiwości aby to u Wadowskich jednach coś się stało? Ktoś źle wkręcił śrubę i wkręcał na pałę. Przecież się nie przyzna, tylko powie, że tak było

Teoretycznie jest, ale jak mam to wykazac? Nie robili nic, co wymagałoby odkręcania koła. Ponoć zorientowali sie sprawdzajac czy koła są dokręcone, co ma być standardową procedurą przy przegladzie (o tym wspomina też Knaus). Na pewno dopompowali koła, bo to widzialem na TPMSie. Mam pewne podejrzenia, ale nic nie jestem w stanie udowodnić. Przypomnialem sobie że to koło było raz ściągane żeby sprawdzić czy zapasowe jest ok. Nie wiem czy to moje wymysły, czy rzeczywiście tak bylo, ale mam przed oczami moment, gdzie jest jakis problem ze śrubą...Może wtedy....

Ważne że udalo mi sie zmienić, bo z cześciami teraz kiepsko. Przy okazji dowiedzialem sie ze takie hamulce Alko sa dość rzadko spotykane...

Apropos problemu z częściami czas oczekiwania na rolete Thule....ok 6 miesięcy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, w79 napisał:

Teoretycznie jest, ale jak mam to wykazac?

Nie chodzi mi o wykazywanie, bo teraz już musztarda po obiedzie. 

27 minut temu, w79 napisał:

Apropos problemu z częściami czas oczekiwania na rolete Thule....ok 6 miesięcy:)

Na kasetową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, w79 napisał:

nie

To dziady :)

A dodam jeszcze ,że oprócz tej wyżej to miałem  jeszcze plombę na drzwiach :yay:.  Delikatnie ją zerwałem na pamiątkę i do dziś nie wiem gdzie jest :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.