Skocz do zawartości

Problem z kołem


w79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Najszybciej to podjedź do tych co sprzedają, serwisują przyczepy ale towarowe.. mają dużo więcej części i  zapewne szybciej to naprawia.. przecież to układ zawieszenia, hamulcowy więc niczym się nie różni od układu przyczepy kempingowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, w79 napisał:

Mam zdjecie tablivzki znamionowej, właśnie ustalają reszte;)

Na końcu Wielickiej jest świetny serwis przyczep. Mają tam wszystko. Zadzwoń do nich. Ja tam serwisuje swoją budę. Goście są bardzo kumaci !

PRZYCZEPY - KRAKÓW S.C. - części, serwis, wypożyczalnia

 

ul, Nad Serafą 56b, 30-864 Kraków

12 288 14 08 https://g.co/kgs/PTLgiY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, w79 napisał:

W trakcie przeglądu okazało się, że gwint w piaście jest zerwany. Tak więc jedna z 5 śrub nie trzyma. Oczywiście nie ma szans na wymianę piasty do piątku

Tak, nie piasta a bęben. Ten zaś przykręcony jest do piasty.  Jak napiszę, że olej to, spokojnie  objedziesz, to zaraz pojawią się komentarze, że bzdury piszę, że bezpieczeństwo najważniejsze itp itd. A prawda taka, że w Twojej przyczepie, nawet na trzech śrubach spokojnie objedziesz - tak to jest policzone na etapie projektowania.

Z praktyki: mam towarówkę, DMC=1500 i cztery śruby na kole. Z jednej strony tylko trzy - podobny problem - od jakichś 10 lat.Przyczepę użytkuję regularnie, często przy maksymalnym załadunku (ze wstydem przyznam, że nieraz przekraczam, tfu! nie proponuję tego, i nikomu nie polecam)  ale żadnego problemu nie ma. Problem to chyba bardziej jest w głowie.

Oczywiście sprawę należy załatwić - jak będziesz miał czas.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PanSamochodzik napisał:

Jak napiszę, że olej to, spokojnie  objedziesz,

Tak, to stanowisko większości osób w tym speców od wymiany opon, mechaników samochodowych a i przedstawiciele Knausa wydają się mieć podobne stanowisko, skoro wydali przyczepę bez śruby:) (już wiem, że było to celowe bo wiedzieli że nie da się jej wkręcić) . Prawda jest taka, że musiałem już trochę jeździć z takim kołem. Nie wykluczam końcowo, że tak pojadę, ale wolałbym jednak wszystko mieć zrobione. Do tego chciałbym uniknąć dodatkowych uszkodzeń np. poprzez bicie koła w niedokręconym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, w79 napisał:

Nie wykluczam końcowo, że tak pojadę, ale wolałbym jednak wszystko mieć zrobione.

Jasne, najlepiej mieć wszystko porobione, to dodaje trochę psychicznego komfortu. Jak to mówią, co z głowy to i z myśli, a na wyjeździe chciałoby się mieć spokój, a nie rozmyślać o tym, czy koło odpadnie czy nie (pomimo, że zagrożenia takiego nie ma). To zupełnie zrozumiałe.

14 godzin temu, w79 napisał:

Do tego chciałbym uniknąć dodatkowych uszkodzeń np. poprzez bicie koła w niedokręconym miejscu. 

Raczej nie ma takiej możliwości, żeby koło biło lub doszło do jakiegoś uszkodzenia.  Ew. możesz wymienić obecne śruby na jakieś lepsze (z lepszego materiału, trzeba by zrobić rozeznanie), no ale to chyba nie opłacalne półśrodki - lepiej już w wolnej chwili wymienić bęben. Nie wiem tylko czy tego nie trzeba będzie zrobić również z drugiej strony, bo te elementy wymienia się raczej parami.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 00:30, PanSamochodzik napisał:

 

Tak, nie piasta a bęben. Ten zaś przykręcony jest do piasty.  Jak napiszę, że olej to, spokojnie  objedziesz, to zaraz pojawią się komentarze, że bzdury piszę, że bezpieczeństwo najważniejsze itp itd. A prawda taka, że w Twojej przyczepie, nawet na trzech śrubach spokojnie objedziesz - tak to jest policzone na etapie projektowania.

Z praktyki: mam towarówkę, DMC=1500 i cztery śruby na kole. Z jednej strony tylko trzy - podobny problem - od jakichś 10 lat.Przyczepę użytkuję regularnie, często przy maksymalnym załadunku (ze wstydem przyznam, że nieraz przekraczam, tfu! nie proponuję tego, i nikomu nie polecam)  ale żadnego problemu nie ma. Problem to chyba bardziej jest w głowie.

Oczywiście sprawę należy załatwić - jak będziesz miał czas.

Co innego mieć takie stanowisko, a co innego oficjalnie to komuś doradzać. Teoretycznie się nic nie stanie, ale jednak koła czasami odpadają. Zawsze jest jakiś tam procent szans i komu wtedy ma być głupio. Jeden jak usłyszy takie coś to będzie wiedział o co chodzi, inny z kolei jak usłyszy, że bez jednej można spokojnie jeździć to sobie ubzdura że bez dwóch również śmiało da radę. Samemu mi się tez zdarzało jeździć bez tego czy tamtego. Ale wolałbym nie doradzać tego komuś. 

8 godzin temu, AdamH napisał:

Co nie wyszło ????  :pad:Jak może to nie wyjść???

Może. Żeby zrobić gwint musi być naddatek materiału. Jeśli śruba wielokrotnie była wkręcana, tak że zrywała kolejne zwoje...  I został praktycznie gładki, większy otwór bez śladu gwintu, to możesz sobie co najwyżej zrobić gwint o rozmiar większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Może. Żeby zrobić gwint musi być naddatek materiału. Jeśli śruba wielokrotnie była wkręcana, tak że zrywała kolejne zwoje...  I

Podejrzewam że to wada fabryczna, bo koła nie były odkręcane od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Co innego mieć takie stanowisko, a co innego oficjalnie to komuś doradzać. Teoretycznie się nic nie stanie, ale jednak koła czasami odpadają. Zawsze jest jakiś tam procent szans i komu wtedy ma być głupio. Jeden jak usłyszy takie coś to będzie wiedział o co chodzi, inny z kolei jak usłyszy, że bez jednej można spokojnie jeździć to sobie ubzdura że bez dwóch również śmiało da radę. Samemu mi się tez zdarzało jeździć bez tego czy tamtego. Ale wolałbym nie doradzać tego komuś. 

Tak, trochę się zgadzam.  Zresztą, kończąc moje wpisy dawałem do zrozumienia, że w wolnej chwili należy to naprawić, zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.