Skocz do zawartości

Problem z kołem


w79

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie przeglądu okazało się, że gwint w piaście jest zerwany. Tak więc jedna z 5 śrub nie trzyma. Oczywiście nie ma szans na wymianę piasty do piątku (a wtedy planowałem wyjazd).Po prostu nie ma piasty w hurtowniach ani sklepach.  Ponieważ gwint jest zerwany na początku, dłuższa śruba powinna go chwycić. Niestety nigdzie nie ma dedykowanych dłuższych śrub. Kupiłem zwykłą śrubę 12 w Castoramie - i o dziwo - wkręca się i trzyma (chociaż gwint chyba szerszy). Myślicie że warto tak jechać 2000 km, czy jednak czekać na sprowadzanie piasty (nie wiadomo na kiedy dokładnie będzie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 minuty temu, piotrowin napisał:

A co na to diagnosta?

Dramat. Ponieważ to był przegląd gwarancyjny, zgłosili spraw do Knausa i ....czekamy. Nie dodam że wydali mi przyczepę beż założonej 1 śruby, o czym dowiedziałem się dopiero w domu....Na maile nie odpowiadają,a przez telefon mówią że czekają na informacje z Niemiec...

Oczywiście nie są w stanie wymienić nawet odpłatnie, bo nie mają części 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, w79 napisał:

Dramat. Ponieważ to był przegląd gwarancyjny, zgłosili spraw do Knausa i ....czekamy. Nie dodam że wydali mi przyczepę beż założonej 1 śruby, o czym dowiedziałem się dopiero w domu....Na maile nie odpowiadają,a przez telefon mówią że czekają na informacje z Niemiec...

Oczywiście nie są w stanie wymienić nawet odpłatnie, bo nie mają części 

Gdzie tacy specjaliści, którzy Ci wydali taką przyczepę i nie raczyli Cię o niczym nawet poinformować? Wadowscy czy Procamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, w79 napisał:

Krk

Ale Ty tą śrubę zgubiłeś i w kole jej nie było, czy oni ją po coś wykręcili i się już jej nie dało wkręcić?

Na allegro nie ma takich bębnów dostępnych od ręki? Masz całą listę: https://allegro.pl/listing?string=bęben alko

Wiesz jaki bęben potrzebny jest do Twojej osi? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bęben kupisz bez problemu .

Co do śruby z casto to raz ,że nie masz odpowiedniego stożka ,który trzyma felgę

a dw długość może ale nie musi. kolidować z bebechami .

Taki masz widok po zdjęciu bębna - na focie brak jest czopu.

 

  TARCZA KOTWICZNA AL-KO KOMPLETNA DO BĘBNA OŚ LEWA

Tu masz gwarancję więc tempo naprawy będzie tak szybkie jaka jest szybkość ślimaka z górki.

I albo czekasz albo sam wymieniasz bęben na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maras napisał:

Bęben kupisz bez problemu .

Co do śruby z casto to raz ,że nie masz odpowiedniego stożka ,który trzyma felgę

a dw długość może ale nie musi. kolidować z bebechami .

Taki masz widok po zdjęciu bębna - na focie brak jest czopu.

 

  TARCZA KOTWICZNA AL-KO KOMPLETNA DO BĘBNA OŚ LEWA

Tu masz gwarancję więc tempo naprawy będzie tak szybkie jaka jest szybkość ślimaka z górki.

I albo czekasz albo sam wymieniasz bęben na nowy.

Dokładnie. Ja bym wymienił ten bęben we własnym zakresie. W tydzień powinno się udać kupić i wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

Dokładnie. Ja bym wymienił ten bęben we własnym zakresie. W tydzień powinno się udać kupić i wymienić. 

Dziś klepniesz na allegro i w poniedziałek masz . To jest pół godziny roboty. Tylko trzeba dokupić nową śrubę i sprawdzić czy w kartonie z bębnem mamy nakrętkę  bo jest jednorazowa. Wyjdzie trochę więcej jak paliwo w obie strony ,stracony czas i nerwy.

 

Edytka :) 

a ten z KR  https://allegro.pl/oferta/beben-200-x-50-z-lozyskiem-39x72x37-os-al-ko-5x112-9655164660

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

tydzień

Obdzwoniłem wszystkie serwisy w promieniu 100 km i nie ma szans. 

Po pierwsze nie mają części a po drugie jest tydzień przed długim weekendem;). Ostatnia szansa u Klaji. Jestem umówiony na wtorek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, w79 napisał:

Obdzwoniłem wszystkie serwisy w promieniu 100 km i nie ma szans. 

Ale nie ma szans na część czy montaż? Bo zamontować sobie od biedy możesz sam jeśli uda Ci się tylko kupić nowy bęben. Może tylko tą samą osłonę miskę (nie wiem jak się to fachowo nazywa) można tylko wymienić i po kłopocie. 

Co do dłuższej śruby to też dostaniesz taką na allegro. Ale nie wiadomo czy nie będzie kolidować z z czymś w bębnie, o czym wspominał @Maras

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacek00 napisał:

Ale nie ma szans na część czy montaż? Bo zamontować sobie od biedy możesz sam jeśli uda Ci się tylko kupić nowy bęben. Może tylko tą samą osłonę miskę (nie wiem jak się to fachowo nazywa) można tylko wymienić i po kłopocie. 

Co do dłuższej śruby to też dostaniesz taką na allegro. Ale nie wiadomo czy nie będzie kolidować z z czymś w bębnie, o czym wspominał @Maras

Nie ma czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, w79 napisał:

Nie ma czesci

Od początku. Jaki masz nr katalogowy tego bębna czy piasty?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.