Skocz do zawartości

hak + wentylator Mercedes GLK 220 4Matic


Lukasz g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje porady. Stoję przed decyzją montażu haka holowniczego w mercedesie GLK 220 4MATIC poj. 2143 cm3 moc 125kW blueefficiency. I jak się orientowałem to z montażem haka holowniczego nie ma problemu tylko trzeba wymienić wentylator chłodnicy na mocniejszy. Jeśli ktoś może  z forum przerabiał ten temat proszę o wsparcie techniczne. Dodam że DMC przyczepy którą mam do holowania wynosi 1350kg. 

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do ASO i dopytaj w moim modelu BMW jest przewidziana wymiana wentylatora, ale akurat w przypadku mojego egzemplarza nie trzeba bo mam już odpowiedni

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pewno masz wentylator 600W musisz wymienić na 800W oprócz tego trzeba pogrzebać w komputerze, jak masz auto do 2018r to nie ma problemu ale jak powyżej to już nie każdy ci zrobi taką zmianę. Jak jesteś z okolicy Poznania to mogę dać namiary na człowieka co powinien temat z komputerem ogarnąć jak nie masz wentylatora to też mam tel do gościa co taki powinien mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki za rade. Też mi się wydaje że wentylator chłodnicy będzie miał 600 wat ale musze to sobie dokładnie sprawdzić. Samochód jest z 2010 roku. Do Poznania mam około 5 godzin jazdy - ja jestem z Czechowice-Dziedzice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukasz g napisał:

Dziki za rade. Też mi się wydaje że wentylator chłodnicy będzie miał 600 wat ale musze to sobie dokładnie sprawdzić. Samochód jest z 2010 roku. Do Poznania mam około 5 godzin jazdy - ja jestem z Czechowice-Dziedzice.

Jak z 2010r to ogarną ci to u ciebie w każdym warsztacie co ma komputer. Jak mi przyślesz vin na privat to ci sprawdzę jaki masz wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładam hak do e klasy 2.2 170 km i nie wymienianej nic. W Aso mówili że trzeba chłodnicę i wentylator wiekszy... Jeżdżę od 4 lat na seryjnej, ciągnę prawie 2 tony i nigdy mi nie pokazało temp większej niż solo. RocNik 2015.

Edytowane przez rafal11
Literowka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z Panem z ASO i powiedział że jeżeli hak to Westfalia zamiennik bo oryginalnych już do tego modelu nie produkują i odpada kodowanie haka.

Wentylator do wyjaśnienia bo jest  prawdopodobieństwo że będzie w porządku.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie ori hak na allegro z wiązka kompletna, załóż w warsztacie montując haki ciesz się wygoda otwierania i zamykania haka bez brudzenia rąk czy chociażby kucania. Sam miałem taki dylemat jak zakładałem do swojego a teraz dziękuję kolegom z forum 212 że namówili mnie na ori. Nic w nim nie będziesz musiał kodować żeby korzystać. Kodowanie pozwala lądować przyczepe w czasie jazdy, delikatnie zmienia nastawy auta, wyłącza czujniki przy cofaniu. Da się bez tego jeździć z ciężka buda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, filipert napisał:

Zaczynam się zastanawiać, czy i ja nie powinienem dokonać modyfikacji układu chłodzenia :hmm:

Fabrycznie był bez haka

Może w duzym busie nie było różnic? trzeba by sprawdzić po Vin, może @peja76 może to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Zaczynam się zastanawiać, czy i ja nie powinienem dokonać modyfikacji układu chłodzenia :hmm:

Fabrycznie był bez haka.

Przyślij vin to ci sprawdzę jaki masz wentylator, mam program Mercedesa więc nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.