Skocz do zawartości

Klimatyzator dachowy Dometic B2100


brylant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem forum ale odpowiedzi nie znalazłem, mianowicie mam taki problem z klimą, przy włączeniu uruchamia się dmuchawa i na pierwszym biegu dmucha po 30sec. uruchamia się agregat i zaczyna dmuchać zimny powietrzem (ściągając obudowę górna zauważyłem że ładnie rurki z jednej strony tego parownika czy radiatora zaczynają się szronic więc dobry znak tak myślę) i teraz czy zwiększę prędkość czy zostawię na pierwszym biegu po około 1min wyłącza się agregat dmuchawa mniejsza prędkość jeśli jest na większym biegu do minimum i zaczyna mrugać taka malutka dłoń trwa to może z 3-4 min po czym znów załącza się agregat. Może z godzinę tak robi aż w końcu chyba się coś przegrzewa i przestaje dmuchać. Dodam jeszcze że cały czas wiecie się jakiś zegar, pierwsze myślałem że to jakaś czasówka, ale nie wiem jak to wyłączyć, może w tym jest problem. Żaden błąd na wyświetlaczu się nie wyświetla. Poniżej jest film. Czy jest jakiś macher który byłby w stanie mi pomóc?

IMG_20210720_174036.jpg

Edytowane przez brylant (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

To, że dochodzi do szybkiego szronienia raczej świadczy o braku czynnika chłodniczego w układzie. Wezwij chłodniarza  niech ściągnie go i sprawdzi ilość, zlokalizuje ewentualną nieszczelność i ja naprawi.  Czujnik ciśnienia (presostat), temperatury może wyłaczać układ po czasie zwłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Misio napisał:

Niestety często nie ma tu zaworów serwisowych...

 

Zawór serwisowy napewno jest, jakoś przecież nabijali czynnik. Producent   przewiduje naprawy przez presonel chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w klimatyzatorach dachowych producent nie stosował zaworów do nabijania,po nabiciu układu zasklepiał rurkę,można w to miejsce wspawać zaworek SCHRADERA np.taki,

https://allegro.pl/oferta/zawor-zaworek-serwisowy-z-rurka-schradera-avx-6mm-8121122737?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MzY3ZGNjZmMtNDgwYy00Y2RiLThjM2QtZWQ5ZmYzMTA1YzBiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=424cd7e6-76a3-4a84-b883-5a94f20ceb71

20 minut temu, G13 napisał:

Producent   przewiduje naprawy przez presonel chłodniczy.

Producent nie jest zainteresowany serwisowaniem.

Sam montowałem zaworek do serwisowania aby nabić klimatyzacje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 18.04.2022 o 09:09, Czarek236 napisał(a):

Witam,w klimatyzatorach dachowych producent nie stosował zaworów do nabijania,po nabiciu układu zasklepiał rurkę,można w to miejsce wspawać zaworek SCHRADERA np.taki,

https://allegro.pl/oferta/zawor-zaworek-serwisowy-z-rurka-schradera-avx-6mm-8121122737?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MzY3ZGNjZmMtNDgwYy00Y2RiLThjM2QtZWQ5ZmYzMTA1YzBiAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=424cd7e6-76a3-4a84-b883-5a94f20ceb71

Producent nie jest zainteresowany serwisowaniem.

Sam montowałem zaworek do serwisowania aby nabić klimatyzacje.

Pozdrawiam.

Też zamontowałem zawór po naprawie nieszczelności i nie wiem do jakiego ciśnienia nabijać, ktoś pomoże? Dometic freshjet 1100 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Czarek236 napisał(a):

Witaj,na bocznej stronie Dometica,masz tabliczkę znamionowa ile gazu w ukladzie ma być  i tyle podaj..

Pozdrawiam.

Dzięki, wg tabliczki 280g, jezeli chodzi o klimatyzacje to jestem laikiem więc wolę zapytać. Potrzebuję 280g r134a. 

Czyli mogę nabić wszędzie tam gdzie nabijają klimy samochodowe bo to ten sam czynnik? 

Edytowane przez davcio13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 30.06.2022 o 20:00, Marcin Przysowa napisał(a):

Czy udało się naprawić klimatyzator? W moim mam ten sam problem. 

 

Udało się, zawiozłem do serwisu klimatyzacji i na nowo nabili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.