Skocz do zawartości

Kamper z autobusu


Bunio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli tak to przepraszam.

Ale przyznaj że trochę podejrzanie wygląda, jak ktoś się świeżo rejestruje, i od razy wyskakuje z mega ambitnym projektem i niby przy okazji wrzuca link... Na pierwszy rzut oka wygląda na trollowanie, albo reklamę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś za głębokiej komuny jak się latało F126 do Bułgarii to spotkaliśmy na granicy RO - BG autobus przerobiony na kampera , gość jechał na wczasy z rodzinką do Turcji ( pracował w PL na koparce i mówił , że na własnym paliwie zaliczy też powrót , cały tył do osi to były zbiorniki z paliwem a nad nimi kambuz i łazienka ) ; reszta salun do spania i na balangę nawet w czasie jazdy a kierowca miał grubą ścianę i drzwi wygłuszone i nic go nie rozpraszało w czasie jazdy. Pozwolili nam pozwiedzać , no wtedy to był nieziemski bajer i marzenie wielu ; to były czasy a Polak potrafi :D:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakoś praktyk się tutaj znajduje ?. Technicznie to ja sobie ogarnę wszystko ale chodzi mi o to aby ktoś mi podpowiedział czy jego zdaniem taki wielki kamper na sens. Moim zdaniem plusy to spora przestrzeń, praktycznie brak ograniczeń wagowych no i ogólnie bajer. Minusem może być waga bo nie wszędzie wjade..... Chyba ? w porównaniu do mniejszego kampera do 3,5t

Edytowane przez Bunio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampera czy przyczepę kupuje się pod własne potrzeby. Sam musisz wyczuć jaka forma uprawiania caravaningu jest Tobie najbliższa.

Z jednej strony jest przestrzeń, o której wspominasz, ale moim zdanem ograniczona mobilność takiego klocka szybko może zrewidować Twoje marzenia o bajerze.
Campingi w Polsce, ale nie tylko szybko obnażą wady takich gabarytów.

Nie wiem jak z paragrafami jeśli chodzi o zmianę przeznaczenia pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bunio napisał:

chodzi mi o to aby ktoś mi podpowiedział czy jego zdaniem taki wielki kamper na sens

Dlatego proponowałem kontakt ze Świstakiem - Milka to kamper na bazie autobusu i on go zrobił. Kto lepiej odpowie na Twoje pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mateusz to właśnie twój autobus spowodował że zachorowałem na takiego kampera ???. Więc może napisz ty jak to jest z użytkowaniem takiego sprzętu czy faktycznie jest ograniczone pole manewru takim sprzętem?.... Zresztą zapytanie ograniczony jest na pewno tylko pytanie jak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też jeszcze ważne pytania takie bardziej techniczne

1. Jak to jest z tymi fotelami jak ja się dowiadywałem i czytałem to podobno teoretycznie nie mogą być skierowane tyłem do kierunku jazdy.

2. Jak to ogólnie u ciebie wyglądało z rejestrowaniem tego jako kamper specjalny?. Pytam ponieważ szczerze mówiąc najbardziej tego się obawiam że będzie jakiś problem.....

3. Jaki jest na przykład z dostępnością i cenami części do takiego twojego autobusu? (Na przykład takie eksploatacyjne rzeczy typu filtry klocki hamulcowe i tym podobne)

4. Jak to jest na przykład z kempingami czy faktycznie jest tak jak niektórzy mówią że taki autobus liczą podwójnie czy nie zdarzyło ci się i płaciłeś normalnie?

Edytowane przez Bunio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.