Skocz do zawartości

Cieknie Hobby 495


oloo7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam pytanie. Kupiłem Hobby 495 z 2001r. Od razu po zakupie pojechałem na myjnię i naprawdę obficie zlałem ją wodą karcherem. 

Wszystko generalnie ok oprócz lewego przedniego narożnika pod spodem. 

Podłoga tylko w tym miejscu jest bardzo nasączona ( sam narożnik ok 10x10 cm) im od wewnątrz delikatnie było mokro w tym rogu ale dosłownie minimum.

Czy są jakieś klasyczne miejsca w tym modelu gdzie warto coś uszczelnić zabezpieczyć ? No i konkretnie jeżeli chodzi o ten przedni lewy narożnik.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mokra jest jedynie podłoga w kawałku 10x10 w samy rogu, co da się wyczuć pod palcami,. 
Od czego zacząć czy mogę zdjąć tą aluminiową uszczelkę co łączy boki?
Zacznij od znalezienia jakiejś hali albo przynajmniej zadaszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wycenił koszt naprawy w jakiegoś speca.

 

Zadzwonił do sprzedawcy i w ramach ustawie o rękojmi żądał zadość uczynienia. Możesz wystąpić o zwort przyczepy, obniżenie jej ceny, naprawę na koszt sprzedającego.

 

Przeciek w przyczepie jest według mnie ewidentnie wadą ukrytą, która występowała już przed zakupem przedmiotu. 

A ja bym wycenił koszt naprawy w jakiegoś speca.

 

Zadzwonił do sprzedawcy i w ramach ustawie o rękojmi żądał zadość uczynienia. Możesz wystąpić o zwort przyczepy, obniżenie jej ceny, naprawę na koszt sprzedającego.

 

Przeciek w przyczepie jest według mnie ewidentnie wadą ukrytą, która występowała już przed zakupem przedmiotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że tzw "obfite mycie karcherem" mogło rozpieprzyć resztkę starego uszczelnienia i świeży kupujący sam sobie bigosu naważył?
Nową przyczepę też karcherem zalejesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypuść kapinosy - typowa przypadłość Hobby z tego okresu - woda podcieka po nich pod podłogę. Jeśli narożnik już jest miękki to fragment do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Exen napisał:

Nową przyczepę też karcherem zalejesz!

Co znaczy zalejesz karcherem? Nowe przyczepy normalnie się myje na myjniach ciśnieniowych. Co w tym dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Exen napisał:

A nie pomyślałeś, że tzw "obfite mycie karcherem" mogło rozpieprzyć resztkę starego uszczelnienia i świeży kupujący sam sobie bigosu naważył?
Nową przyczepę też karcherem zalejesz!

Sorry za bezpośredniość ale myślę że kolega nie jest aż tak głupi żeby walić z karchera po silikonie i uszczelnieniach.

 

A po drugie jak @jacek00 napisał jakoś przyczepę trzeba umyć . A druga sprawa jazda w deszczu też by musiała być zabroniona jednak leci na narożniki dużo wody z pod auta i ewentualnych rozlewisk które przejeżdżamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ventyl napisał:

Sorry za bezpośredniość ale myślę że kolega nie jest aż tak głupi żeby walić z karchera po silikonie i uszczelnieniach.

 

A po drugie jak @jacek00 napisał jakoś przyczepę trzeba umyć . A druga sprawa jazda w deszczu też by musiała być zabroniona jednak leci na narożniki dużo wody z pod auta i ewentualnych rozlewisk które przejeżdżamy

Dokładnie. Nie walimy po uszczelnieniach, kratkach itd. I normalnie przyczepę myjemy z głową. Przecież na myjniach ręcznych ciśnieniowych nie ma bóg wie jakiego ciśnienia, które miałoby narobić jakiś szkód. 

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2022 o 08:50, Walt napisał:

Wypuść kapinosy - typowa przypadłość Hobby z tego okresu - woda podcieka po nich pod podłogę. Jeśli narożnik już jest miękki to fragment do wymiany.

Sorry ale jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o kempingi. O co chodzi z tymi Kapinosami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o jakiejś tam rękojmi. To wszystko to mrzonki, zwłaszcza jak kupujesz na umowę cywilną.

Napraw podłogę i tyle. zedrzyj miękki kawałek, wklej wstawkę, zabezpiecz czarnym, zrób kapinos - było na forum i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, oloo7 napisał:

O co chodzi z tymi Kapinosami?

Takie gumowe paski (kliny), które są w listwach narożnych. Na rogu przyczepki gdzie listwa się kończy są wypuszczone kilkanaście centymetrów dalej i przybite pod podłogą. Woda w ten sposób podcieka po nich mocząc podłogę. Zalecane jest je uciąć, tak aby wystawały ok. 3-5cm i wisiały luźno, aby woda po nich "sakpywała" jak nazwa "kapinosy" wskazuje. ;)

PS. Dzięki że przypomniałeś bo też musze to zrobić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.